Ануїтетна система погашення

12 липня 2018

Ануїтетна система розрахунку виплат по кредиту, є, мабуть, найпопулярнішою серед банків заза рахунок можливості отримання максимально високого прибутку на відсотках. Її принцип полягає в тому, що весь борг розбивається на рівні частини на весь термін, які відразу включають в себе частину тіла основного боргу і відсотків. Розбираємося, що це таке з практичної точки зору, і наскільки це вигідно для позичальника, в цій статті.

Як розраховуються платежі за ануїтетною системою?

Припустимо, A - це сума вашого платежу, K - коефіцієнт, а S - сума отриманого вами кредиту. Тоді формула для обчислення платежів буде виглядати так: A = K * S. Якщо вам невідомий коефіцієнт, його можна прорахувати самостійно або поцікавитися в банку, а також скористатися калькулятором платежів, який більшість банків розміщують прямо на своїх же сайтах. Ви вводите місячну ставку, термін кредитування і суму оформленого вами кредиту, ну а калькулятор автоматично розраховує платіж.

При цьому важливо розуміти, що, незважаючи на те, що графік платежів розраховується таким шляхом, щоб сума кредиту і нарахованих вам банком відсотків були розділені на рівні частини, спочатку ви погашаєте саме відсотки, і тільки потім тіло кредиту.

Що таке ануїтет і чи вигідний він?

Головна особливість даного виду платежів полягає в тому, що ви на регулярній основі вносите одну і ту ж, розраховану для вас, суму, яка включає і тіло кредиту і нараховані за ним відсотки. Ну а нараховуються вони так, що тіло кредиту розбивається на рівні частки, а до нього додаються відсотки з розрахунку за весь термін позики рівними частинами. Однак для тих, хто вважає за краще повертати борги достроково, вигода при такому способі розрахунку може виявитися сумнівною.

Чому так? З 2012 року у позичальників в Україні з'явилася можливість погашати позики достроково без переплати за весь термін кредитування, а по фактичному терміну використання позикових коштів. При звичайному графіку платежів, коли відсотки нараховуються поступово і по факту, це вигідно - скільки використовували кошти, за такий період за свій кредит готівкою і заплатили. При аннуїтеті ж відсотки розраховані наперед і в них вже закладено термін, на який ви брали кредит. Тобто якщо ви взяли кредит на 10 місяців, а повернути вирішили відразу після п'ятого, всі п'ять місяців ви будете платити відсотки виходячи з терміну в 10 місяців, а значить, істотно переплатите, адже відсотки сплачуються в першу чергу.

Навіщо це потрібно, якщо менш вигідно і чи варто брати кредит з такою системою оплати?

Якщо у вас гарна КІ і рейтинг, постійна робота і високий дохід, ви можете собі дозволити обирати - і кредиторів, і ставки, і т.д. А ось для не настільки благонадійних позичальників це шанс отримати кредит онлайн за рахунок більш високої переплати. Так, кредитор, більше заробить на вас і це менш вигідно, ніж звичайний графік, але для людини, у котрої  КІ не в кращому вигляді, це прекрасна можливість отримати фінансову допомогу і виправити КІ, повернувши гроші в строк.

Сподобалося?

846

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.