Ануїтетна система погашення

12 липня 2018

Ануїтетна система розрахунку виплат по кредиту, є, мабуть, найпопулярнішою серед банків заза рахунок можливості отримання максимально високого прибутку на відсотках. Її принцип полягає в тому, що весь борг розбивається на рівні частини на весь термін, які відразу включають в себе частину тіла основного боргу і відсотків. Розбираємося, що це таке з практичної точки зору, і наскільки це вигідно для позичальника, в цій статті.

Як розраховуються платежі за ануїтетною системою?

Припустимо, A - це сума вашого платежу, K - коефіцієнт, а S - сума отриманого вами кредиту. Тоді формула для обчислення платежів буде виглядати так: A = K * S. Якщо вам невідомий коефіцієнт, його можна прорахувати самостійно або поцікавитися в банку, а також скористатися калькулятором платежів, який більшість банків розміщують прямо на своїх же сайтах. Ви вводите місячну ставку, термін кредитування і суму оформленого вами кредиту, ну а калькулятор автоматично розраховує платіж.

При цьому важливо розуміти, що, незважаючи на те, що графік платежів розраховується таким шляхом, щоб сума кредиту і нарахованих вам банком відсотків були розділені на рівні частини, спочатку ви погашаєте саме відсотки, і тільки потім тіло кредиту.

Що таке ануїтет і чи вигідний він?

Головна особливість даного виду платежів полягає в тому, що ви на регулярній основі вносите одну і ту ж, розраховану для вас, суму, яка включає і тіло кредиту і нараховані за ним відсотки. Ну а нараховуються вони так, що тіло кредиту розбивається на рівні частки, а до нього додаються відсотки з розрахунку за весь термін позики рівними частинами. Однак для тих, хто вважає за краще повертати борги достроково, вигода при такому способі розрахунку може виявитися сумнівною.

Чому так? З 2012 року у позичальників в Україні з'явилася можливість погашати позики достроково без переплати за весь термін кредитування, а по фактичному терміну використання позикових коштів. При звичайному графіку платежів, коли відсотки нараховуються поступово і по факту, це вигідно - скільки використовували кошти, за такий період за свій кредит готівкою і заплатили. При аннуїтеті ж відсотки розраховані наперед і в них вже закладено термін, на який ви брали кредит. Тобто якщо ви взяли кредит на 10 місяців, а повернути вирішили відразу після п'ятого, всі п'ять місяців ви будете платити відсотки виходячи з терміну в 10 місяців, а значить, істотно переплатите, адже відсотки сплачуються в першу чергу.

Навіщо це потрібно, якщо менш вигідно і чи варто брати кредит з такою системою оплати?

Якщо у вас гарна КІ і рейтинг, постійна робота і високий дохід, ви можете собі дозволити обирати - і кредиторів, і ставки, і т.д. А ось для не настільки благонадійних позичальників це шанс отримати кредит онлайн за рахунок більш високої переплати. Так, кредитор, більше заробить на вас і це менш вигідно, ніж звичайний графік, але для людини, у котрої  КІ не в кращому вигляді, це прекрасна можливість отримати фінансову допомогу і виправити КІ, повернувши гроші в строк.

Сподобалося?

789

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.