Багатодітні, малозабезпечені сім'ї – соціальні допомоги та пільги

14 лютого 2019

Соцдопомога для найбільш незахищених категорій українського населення є серйозною підмогою для життя, а часом і єдиним джерелом доходу. Сьогодні розповідаємо, які пільги українських багатодітних сімей виплачуватися будуть, як держава допоможе малозабезпеченим фінансово сім'ям і від чого залежать і як розраховуються суми на соцдопомогу багатодітних зараз в Україні.

Багатодітні, малозабезпечені сім'ї соціальні допомоги та пільгиПільги офіційних багатодітних українських сімей в 2019

Багатодітними в Україні згідно із законом вважаються сім'ї, сформовані на основі законного шлюбу, в яких проживають спільно з батьками і виховуються одночасно троє і більше дітей. Якщо троє або більше дітей з будь-якої причини виховуються в родині з одним батьком чи матір’ю, така сім'я також вважається за законом багатодітною, поки діти проживають спільно з матір'ю, батьком або двома батьками. Якщо ж в родині одночасно виховуються двоє спільних дітей, але з нею проживає і дитина одного із подружжя від першого шлюбу, така сім'я також має право на отримання цього статусу.

Важливо: Не дивлячись на те, що при прийнятті рішення про надання статусу багатодітної сім'ї зазвичай враховуються батьки і, зрозуміло, діти молодше 18 років, до уваги також приймаються і діти до 23 років, якщо вони навчаються в будь-яких навчальних закладах за денною формою навчання . Тобто син студент молодше 23, наприклад, в даному випадку також буде розглядатися як дитина з багатодітної родини.

Статус такої сім'ї можна отримати, звернувшись до місцевого управління праці та соцзахисту населення або в службу комунального господарства. В якості підтвердження даного статусу членам сім'ї видаються спеціальні посвідчення. Діти можуть отримати такий документ, досягнувши шістнадцятирічного віку.

Важливо: Оскільки статус багатодітної сім'ї дійсний, тільки поки всі діти живуть разом з батьками, його потрібно оновлювати щороку.

І при оформленні, і при оновленні статусу вам буде потрібно зібрати наступний пакет документів:

 1. Довідка про склад вашої сім'ї для підтвердження.
 2. Свідоцтва про народження всіх ваших дітей.
 3. Копія свідоцтва про те, що ви в шлюбі (для самотніх батьків не потрібно).
 4. Книжки або квитанції з інформацією про оплату комунальних послуг.
 5. ІПН (свій і чоловіка або тільки свій, якщо батько чи мати самі виховують дітей) і копії.
 6. Свій паспорт і паспорт чоловіка (якщо виховуєте самі, тільки свій).
 7. Фото батьків і всіх дітей у віці від 6 до 18 років (по 1 шт. Формату 3 * 4).
 8. Якщо в сім'ї є діти старше 18 років, але молодше 23 років, які навчаються на денному відділенні, потрібна довідка про те, що дана дитина вчиться на денному відділенні в такому-то ВНЗ.
 9. Заява на отримання статусу сім'ї багатодітної від одного з батьків.

Пільги

Законом передбачені пільги для сімей і для дітей, які проживають в таких сім'ях. Дана категорія громадян захищається законом максимально, тому перелік пільг доволі різноманітний і про більшість своїх прав громадяни часто просто не знають.

Пільги для сімей:

 1. Грошова допомога.
 2. Багатодітним в Україні надається першочергове право на обов'язкове отримання житла від держави, яке згодом може бути приватизовано і передано родині у власність в повній мірі.
 3. При оплаті експлуатації нерухомості, а також комунальних послуг таким сім'ям надається знижка 50%.
 4. Для багатодітних сімей передбачена соціальна пільга 200% при оплаті податків.
 5. Повне звільнення сім'ї від сплати земельного податку.
 6. При народженні п'ятої дитини в сімействі мати отримує статус матері-героїні, що згідно із законом передбачає більш ранній вихід на пенсію за віком - в 50 років при наявності мінімального стажу в 15 років.
 7. Якщо один з батьків в багатодітній родині не працює в зв'язку з тим, що доглядає за трьома і більше дітьми, період часу, в який він не працює, зараховується йому як безперервний стаж роботи.
 8. Будь-який з батьків має право на додаткову відпустку від 7 до 17 днів, яка повиннна оплачуватися, але оформити її може лише хтось один з батьків.
 9. Така сім'я також отримує і велику знижку на оплату харчування дітей - 50%.
 10. Отримує тверде паливо на пільгових умовах.

Пільги для дітей з багатодітних сімей:

 1. Дитина з такої родини має право на отримання 3-х ліків в аптеці за рецептом від лікаря безкоштовно.
 2. Можна раз на рік обстежитися безкоштовно.
 3. Держава надає дітям безкоштовні путівки в санаторії і табори відпочинку та діти з багатодітних сімей мають першочергове право на такий відпочинок і оздоровлення.
 4. Право на безкоштовний проїзд в будь-якому громадському транспорті будь то місцевий маршрутний автобус або міжміський, водний транспорт або поїзд. Виняток тільки для таксі. Ось для таких цілей і потрібне посвідчення, що дозволяє отримувати безкоштовний проїзд всюди.
 5. Позачергове обслуговування в медичних установах від місцевих поліклінік до лікарень, а також в аптеках.
 6. Отримання першої вищої освіти у ВНЗ на безкоштовній основі.

На яку фінансову допомогу можуть розраховувати такі сім'ї?

Грошима держава допомагає в тому випадку, коли загальний середньомісячний дохід багатодітної сім'ї нижче прожиткового мінімуму на дану сім'ю. Підсумовуються прожиткові мінімуми, передбачені законом в цьому році на всіх членів сім'ї в залежності від віку, і обчислюється різниця між цією сумою та доходом сім'ї. При цьому допомога повинна складати не менше 75% від розрахованого для вашої родини прожиткового мінімуму. Звичайно, це не зверхсуми, звичайно ж, але краще отримати соцдопомогу, ніж брати гроші в борг, чи не так?

За основу для розрахунків в 2019 році беруться такі прожиткові мінімуми:

Пільги малозабезпеченим сім'ям в 2019 році

Малозабезпеченими сім'ями в Україні вважаються сім'ї, чий сукупний щомісячний дохід з тих чи інших причин нижче прожиткового мінімуму для даної сім'ї. Рахується дана сума за тією ж схемою, що і допомога для матерів одиначок або багатодітних сімей. За спеціальною формулою вираховується різниця між доходом сім'ї і прожитковим мінімумом для неї, але в той же час, існують і встановлені гарантовані суми соцвиплат для членів сім'ї різного віку чи соціального статусу.

У 2019 гарантовані мінімуми це:

Важливі нюанси по нарахуванням:

 1. Також збільшується сума допомоги на кожну дитину в даній сім'ї. Тобто на другу дитину ви отримаєте гарантований мінімум плюс 250 грн., якщо дитина віком до 13 років, а якщо старше, то плюс 500 грн.
 2. Якщо дитина з інвалідністю виховується в сім'ї з одним батьком (матір'ю або батьком одинаком) або в повній малозабезпеченої сім'ї, рівень гарантованого мінімуму підвищується на 20%.
 3. Якщо ви проживаєте, вчитеся або працюєте в гірському регіоні, то вам також нараховується підвищена сума - на 20%.

Які доходи не входять в суму середньомісячного сукупного доходу сім'ї при розрахунку допомоги?

 1. Аліменти на дітей.
 2. Субсидія від держави на оплату комунальних послуг.
 3. Суми, які громадяни отримують від підприємств за рахунок укладених договорів добровільного медичного страхування.
 4. Різна допомога, надана благодійними чи іншими громадськими організаціями.
 5. Винагорода, яку одержують жінки, які народили п'яту дитину з присвоєнням статусу матері-героїні.
 6. Забезпечення, яке отримують військовослужбовці, які проходять строкову службу.
 7. Сума доходу від землі, якщо вона не використовується за поважних причин як то наявність малолітніх дітей, інвалідність, похилий вік і стан здоров'я внаслідок того.

Важливо: Даний вид допомоги потрібно своєчасно поновлювати і знову оновлювати всі документи і довідки кожні 6 міс. Виняток для осіб старше 65 років, які є одинокими - їм допомогу можуть призначити довічно.

Крім грошової допомоги малозабезпечені сім'ї мають також право скористатися такими пільгами:

 1. Діти з малозабезпечених сімей мають право обідати безкоштовно в школах.
 2. Ці діти також мають першочергове право на отримання безкоштовних путівок на відпочинок в санаторіях і таборах відпочинку від держави.
 3. Сім'ям надається знижка на оплату житла та комунальних послуг.

Як бачите, дані категорії населення можуть здорово заощадити на багатьох речах за рахунок пільг, а також отримати грошову допомогу від держави. А якщо в разі форс-мажору не вистачить грошей, ми підкажемо, де кредити онлайн можна взяти дешевше.

 
Сподобалося?

22

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.