Біткоіни сьогодні: скільки коштує, де купити і витратити в Україні

16 жовтня 2018

Ринок криптовалюти в Україні вже досить розвинений і неодноразово переживав злети і падіння, однак інтерес до біткоіна ніяк не вщухне, навпаки, сьогодні питання стоїть вже про регулювання даного ринку Нацбанком, а у Верховній Раді України розглядається відповідний законопроект. Як йдуть справи з криптовалютами на ринку зараз, де можна купити біткоіни в Україні, а також який курс біткоіну на сьогодні і що прогнозують експерти, розповідаємо в цій статті.

Яка ситуація на ринку зараз - чи варто вам купити біткоіни?

Якщо оцінювати стан ринку криптовалют в загальному, очевидне істотне зниження рівня капіталізації всіх віртуальних валют, а значить, і підвищення ризиків. Також сильно впав розмір фінансування ICO - якщо на початку 2018 року вони могли зібрати інвестиції в розмірі близько $ 3 млрд. за місяць, то вже в серпні ця сума знизилася до $ 326 тис. А біткоін, незважаючи на свою популярність, давно перестав бути найнадійнішою криптой - за результатами дослідження фінансового агентства Weiss Ratings біткоіну дана оцінка B-. При цьому найвищу оцінку A не отримав ніхто, а B дісталася трьом не настільки відомим криптовалютам.

І, здавалося б, зовсім скоро «криптокулька» лусне і настане хвилина слави для всіх аналітиків, які віщували крах ринку ще на старті його розвитку. Однак в Україні ринок не просто розвивається, але стрімко зростає - згідно з дослідженням аналітиків CitiBank наша країна входить в 4-ку лідерів серед всіх країн, громадяни яких майнять криптовалюту, купують, а також використовують для оплати, але ж в дослідженні не враховувалися дані по безлічі альткоінов.

Де можна купити біткоіни в Україні? Скільки коштують біткоіни сьогодні?

Курс біткоіну на сьогодні становить понад 170 тис. українських гривень. Купити його можна на наступних майданчиках:

1. Біржа Kuna

Купівля біткоінів тут відбувається шляхом участі в торгах. Щоб стати їх учасником, потрібно створити обліковий запис, а також внести кошти на рахунок (гривневий). Для цього потрібно мати у своєму розпорядженні будь-яку банківську картку. Після поповнення користувачем формується запит, щоб купити біткоіни в потрібній йому кількості. Це так само просто, як знайти гроші в борг на нашому сайті.

2. Біржа BTC Trade

Тут також необхідна реєстрація та потрібно поповнити рахунок. Способів поповнення є три: будь-яка українська банківська карта, Приват24 або термінал цього ж банку. Якщо вам зручніше оплатити через термінал, потрібно мати при собі спеціальний код, сформований попередньо для вас. Після поповнення можна приступити до покупки. Кращі пропозиції вибираються системою автоматично.

3. Біржа Exmo

Працює за тим же принципом - реєстрація, поповнення, заявка на покупку або продаж. Кращий варіант за вашою заявкою система також вибере сама.

4. Через обмінники

Вельми зручний спосіб покупки, адже перевірених і надійних бірж не так вже й багато, а ось обмінників куди більше. Однак важливо обирати обмінник, використовуючи не менш надійний майданчик для його пошуку, наприклад, сервіс BestChange.

Відвідавши його, потрібно вибрати валюти обміну в їх переліку зліва, де в першому стовпці валюта, яку віддаєте ви, а в правому - валюта, яку хочете отримати. Після вибору, перед вами буде повний перелік обмінників, що працюють з обраною вами схемою обміну. Також ви зможете побачити і порівняти курс біткоіну на сьогодні і вибрати кращу пропозицію. Більшість обмінників пропонують зареєструватися, перш ніж зробити обмін, але є й ті, що обмінюють гроші без реєстрації. На сайті обраного обмінника потрібно вибрати валюти і суми, а також заповнити всі зазначені поля.

5. Через мобільний гаманець Bitxfy

Дуже зручний спосіб покупки біткоіну - просто встановлюєте додаток, вказуєте необхідну вам кількість віртуальної валюти і додаток направляє вас на сторінку оплати в Приват24. Вводите код для оплати від банку і купівля завершена.

Курс біткоіну на сьогодні і так не настільки вигідний, як рік тому, який прогноз?

Поточна ситуація на ринку не вселяє райдужних перспектив власникам біткоінів, однак, експерти не поспішають ставити крапку на ньому. Тур Демеестер, трейдер і економіст, наприклад, охарактеризував цей рік періодом становлення криптовалют, інвесторів-початківців в цій сфері і т.д.

Незважаючи на сумнівну технічну цінність біткоіну і очевидну переоціненість, експерт дав цілком оптимістичний прогноз. Він упевнений, що до кінця 2018 року курс біткоіну буде змінюватися і, можливо, навіть ще знизиться, проте дещо пізніше він цілком може відновити зростання.

Купити біткоін просто, а де його обміняти або витратити?

Провести обмін біткоіну можна через ті ж біржі і обмінники - це так само просто, як його купити. Також можна скористатися сервісом CoinATMRadar, який здатний знайти всі найближчі автомати з обміну біткоінів поблизу с вами або в будь-якій країні світу.

Витратити його куди складніше, якщо ви хочете одержати не валюту замість біткоіна, а конкретні товари, як при покупці в магазинах за допомогою звичайних грошей. Проте, багато магазинів, напевно, і в вашому місті, вже приймають біткоіни до оплати за свої товари, так як крім основного бізнесу займаються ще й криптовалютами.

Список таких магазинів постійно оновлюється - хтось тільки починає працювати з віртуальною валютою, а хтось навпаки припиняє з тих чи інших причин. Тому рекомендуємо не витрачати час даремно, а відразу шукати магазини, для яких оплата біткоінами актуальна.

Де знайти такі магазини? На спеціальних ресурсах з картами:

1. Coinmap

Вміст ресурсу цілком відповідає назві - він виконаний у вигляді карти, яку можна наблизити в потрібному місті та побачити всі магазини, які беруть біткоіни до оплати. Інформація на сайті актуалізується, так що проблем з пошуком потрібних магазинів ви не відчуєте. Даний сайт найбільш популярний серед власників крипти і перевірений величезною кількістю користувачів.

2. SpendBitcoins

Сервіс для тих, хто шукав на попередньому і не знайшов. Так уже склалося, що Coinmap користувачі люблять більше, але на SpendBitcoins часто є магазини, яких на інших картах немає - вони знаходять все і навіть більше.

Наскільки це законно? Чи не ризиковано купити біткоін і втратити гроші?

На поточний момент повноцінного закону по криптовалютам в Україні немає, як і для компаній, в яких можна отримати кредити онлайн, однак, і заборони теж, а тому більшість ризиків пов'язані більше зі зниженням капіталізації ринку, ніж з законами. У той же час найбільш актуальним зараз є саме питання регулювання ринку криптовалют, так як з 14 вересня у Верховній Раді на розгляді перебуває черговий законопроект, який має шанси бути прийнятим і дати криптовалютам конкретний офіційний статус.

  • законопроект №9083 передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, а саме ввести основні терміни і поняття про віртуальні активи, які включають, в тому числі і криптовалюті в цілому, і біткоіни зокрема. Також, якщо законопроект отримає життя, будуть внесені відповідні невеликі зміни в правовому регулюванні податків на прибуток, доходи і додану вартість;
  • для підприємств буде передбачено новий вид податку - на прибуток від будь-яких операцій з різними віртуальними активами. Спочатку він буде складати всього 5% від суми, проте така ставка передбачена тільки на період до 31.12.2024, поки регулювання запрацює і пройде період становлення і нормалізації. Після підприємствам доведеться платити вже дорожче - 18%;
  • облік будь-яких операцій, пов'язаних з віртуальними активами не буде включатися в облік доходів і прибутку від будь-яких інших видів діяльності платника податків - його потрібно буде вести окремо;
  • обмін віртуальних активів між собою в даному випадку не буде вважатися операцією продажу. А ось обмін таких активів на товари та інші об'єкти буде розцінюватися як продаж за вартістю об'єкта, на який їх міняють згідно з домовленістю з другою стороною;
  • фізособи також будуть платити податок на прибуток від тих чи інших операцій з віртуальними активами - ті ж 5%. Це стосується операцій, пов'язаних з емісією токен-активів, постачанням і їх продажем, а також обміном;
  • передбачається, що якщо токен-активи засвідчують права власності на товари, що являють собою об'єкт оподаткування, то оподатковуватись вони не будуть ні для фізосіб, ні для юридичних осіб.

Звичайним громадянам і юрособам, яким операції з криптовалютами потрібні для законних цілей, регулювання істотно спростить життя, так як з'являться чіткі правила і, головне, куди більше можливостей для зручного проведення цих операцій, коли це потрібно. Передбачається, що закон вступить в силу вже з 2019 року.

Сподобалося?

143

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.