Бізнес кредит в 2018 як отримати і де

01 листопада 2018

Незважаючи на економічну ситуацію в країні і всі фактори, що сприяють її нестабільності, бізнес не поспішає сумувати, а навпаки, прагне до розвитку. І головним драйвером його розвитку часто стає кредит для ПП. Це нормальна практика для всіх розвинених країн, де давно зрозуміли, що отримуючи кредит, малий бізнес отримує право на життя і подальше зростання, чого без кредитування багатьом, на жаль, не досягти, а кредит розвиток при розумному підході цілком може забезпечити. Хто дасть кредит ПП в Україні і на яких умовах, на що розраховувати підприємцям, розповідаємо в цій статті.

Бизнес кредит в 2018. Как получить и где?

Якими бувають кредити для ПП і на що вони видаються?

Такі кредити бувають, перш за все, заставними і беззаставними, і видаються вони на найрізноманітніші цілі, починаючи з дрібних витрат на кшталт виплат коштів на відрядження, закриття касового розриву і закінчуючи великими сумами на розвиток або модернізацію бізнесу. Важливо розуміти, що на кредитах без застави сильно не розженешся, як правило, це досить невеликі суми.

Цілі отримання позикових коштів у кожного бізнесу свої, однак, можна виділити найпопулярніші з них, з урахуванням яких банки розвивають свої кредитні продукти для підприємців:

  1. Бізнес на відкриття та / або розвиток власної справи.
  2. Розвиток / розширення виробництва.
  3. Кредити з метою закупівлі товару, закриття касового розриву, просто поповнення оборотних коштів.
  4. Розширення мережі філій, точок, відділень, магазинів і т.д.
  5. Оновлення або модернізація обладнання, а також покупка техніки або автомобіля, але виключно в комерційних цілях.
  6. Необхідний ремонт техніки, обладнання у власності бізнесу, або навіть нерухомості.
  7. Придбання нерухомості.

На який кредит малий бізнес може сміливо розраховувати?

Якщо у вас є що запропонувати банку в якості застави, суми, зрозуміло, будуть вище. Виняток становлять ПП у найперспективніших на сьогодні сферах, а це медицина, IT, сільське господарство і експортні фірми. Однак і тут є нюанси – крім об'єктивних економічних факторів по діяльності вашого ПП, є ще й фактори, на які і стабільність укупі з великою виручкою не сильно впливають. Це термін з моменту реєстрації вашої справи і чим він менше, тим менше буде доступна вам сума, незалежно від положення ваших справ. Причому навіть на початковому етапі, коли бізнесу немає і року, різниця в кілька місяців суттєво змінює ліміт для вас. Наприклад, якщо бізнес був зареєстрований раніше, ніж півроку тому, більше 2 тис. доларів не дадуть, а от коли вашій справі виповниться півроку, то до року гранична сума для вас виросте тисяч отак до 5.

Також суми різняться в залежності від типу кредиту для ПП:

1. Кредитна карта. Це у своєму роді паличка-виручалочка для підприємця, котрий тільки почав свою справу і постійно потребує додаткових коштів, щоб закрити касовий розрив або просто закупити новий товар. Сума по ним вкрай рідко перевищує 2 тис. доларів.

2. Експрес кредити беруться, як правило, для поповнення оборотних коштів і не перевищують суму в 10 тис. доларів.

3. Агро кредити рідко перевищують 11-12 тис. доларів.

4. Мікрокредит для ПП це кредит на суму до 30 тис. доларів для поповнення капіталу або ж для збільшення оборотних коштів.

5. Малі кредити до 100 тис. доларів видаються видають також з метою допомогти поповнити капітал або збільшити обсяг оборотних коштів.

6. Інвестиційний кредит ПП – досить великий кредит до 250 тис. доларів, але дається він підприємцям, котрі вже досить міцно стоять на ногах. Якщо у вас молодий, але вже робочий бізнес і ви зрозуміли, що вам потрібно модернізувати всі від обладнання до процесів, це ваш варіант.

7. Овердрафт і кредитна лінія – тут суми можуть бути і скромними, і величезними. Це залежить від оборотів вашого бізнесу.

Хто дасть кредит ІП в Україні зараз що пропонують великі банки?

Приват банк

Найпопулярніший в Україні банк видає кредит ПП на термін від 1 міс. до 5 років навіть без першого внеску. Кредит малий бізнес може отримати для розвитку на суму від 500 тис. грн до 10 млн грн. Оформляється даний кредит приблизно тиждень і виключно під заставу за ставкою 19% в рік.

UKRSIBBANK

Даний банк надає гроші в борг на розвиток, покупку устаткування і авто, а також придбання нерухомості або поповнення оборотних коштів. Отримати можна будь-яку суму на строк від 1 міс. до 1 року за ставкою 16,9%. Більш низька ставка обумовлена ​​тим, що кредит є заставним, стягується перший внесок в розмірі 30%, а також оформляється страховка під 0,4%, плюс з вас береться ще й одноразова комісія в розмірі 1%.

Ощадбанк

Тут ви знайдете, мабуть, найширшу лінійку кредитних продуктів для підприємців. Сюди можна звертатися практично в усіх ситуаціях, коли потрібні гроші в позику будь то потреба купити авто для комерційних цілей або обладнання, отримати гроші на розвиток агробізнесу або оформити овердрафт. Поповнити обігові кошти теж можна. Умови по різних продуктів відрізняються - є як беззаставні продукти так і заставні, без першого внеску і з ним (від 25%), валютні та в гривні. До слова, за валютний кредит ви заплатите від 9,5% до 10,5%, а за гривневий від 17% до 22%.

Укргазбанк

Тут також можна отримати кредит ПП практично на будь-які цілі за ставкою від 19,95% до 20,85% в залежності від обраного вами продукту. Всі продукти є заставними і припускають утримання з вас одноразової комісії (1%), внесення першого внеску в розмірі 30%, а також обов'язкове страхування під 0,3%.

Credit Agricole

Банк кредитує компанії, що розвиваються на термін від 1 міс. до 7 років за ставкою 18%. Також передбачена страховка і комісія, але розмір першого внеску трохи нижчий - 25%.

Як часто видають кредити для ПП - що з ринком?

Згідно з останньою інформацією НБУ банки готові кредитувати підприємців, причому будь-яких рівнів, однак, новини більше порадують саме малий бізнес в 2018 році. Банки очікують, що попит на кредити буде високим, але збираються жорсткіше розглядати заявки на великі кредити від більш розвинених бізнесів і, навпаки, дещо пом'якшити існуючі умови для малого бізнесу, а також середнього.

Це означає, що великому бізнесу отримати кредитування стане складніше, так як банки прагнуть підвищити рівень капіталізації, знизити ризики, і перспективу зараз бачать саме в кредитуванні не настільки великих гравців. При цьому такі зміни будуть відбуватися плавно і не будуть схожі на перерозподіл ресурсів, так як банки все ж хочуть збільшити рівень кредитування бізнесу в цілому. Цікаво, що крім кредитів малим і середнім ПП, банки планують видавати більше гривневих і термінових кредитів. Умови кредитування вже змінили найбільші банки, а в подальшому їх число буде тільки збільшуватися, незважаючи на те, що три чверті банків в Україні зараз тільки готуються до змін і поки залишили умови незмінними.

Якщо враховувати, що позитивна динаміка в кредитуванні бізнесу спостерігається вже 10 кварталів поспіль, починаючи з 2016 р., є надія, що в подальшому сектор продовжить свій розвиток і зростання. Підприємства все частіше звертаються за грошима для поповнення оборотних коштів і прагнуть не накопичувати борги, погоджуючись на реструктуризацію.

Що підвищує шанси на отримання кредиту для ПП на вигідних умовах?

  1. Коректна інформація у всіх сенсах - чесна і зазначена без неточностей і помилок. Банки ретельно перевіряють такі заявки і дійсно можуть відмовити через одну помилку, так як мова йде про дуже великі суми і тут банки не схильні няньчитися. Також важливо бути на зв'язку до отримання відповіді по заявці. Вам можуть дзвонити кредитні фахівці або ваш менеджер і, повірте, банки не будуть ганятися за клієнтом, з яким не можна зв'язатися - максимум пара дзвінків і все.
  2. Потурбуйтеся про те, щоб за вами не значилося навіть дрібних боргів - ви можете думати, що невеликий кредит онлайн вам не зашкодить, особливо якщо в цілому ситуація у вас гарна, але банки часто вважають інакше - навіщо давати великий кредит з великими щомісячними платежами тому, хто все ще не впорався з меншим боргом.
  3. Застава і «вік» вашого бізнесу, а також готовність оформить кредит зі страховкою - ці фактори дуже позитивно впливають на рішення по кредиту.
Сподобалося?

80

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.