Борги у спадок: як діяти у важкій ситуації

09 жовтня 2019

В Україні після відходу близької людини спадкоємці отримують майно і невиконані зобов’язання. Це стосується кредитних договорів, які діяли на момент смерті позичальника.

Що робити з невиплаченими кредитами

Якщо нещастя трапляється несподівано, родичі можуть не знати, що є непогашена позика на кредитну карту. Ст. 1218 ЦК України чітко говорить про те, що права і обов’язки, які діяли на момент смерті спадкодавця і не припинилися після його відходу, відносяться до складу спадщини.

У родичів або близьких людей є кілька варіантів дій:

  • При виявленні боргових зобов’язань зв’язатися з кредитором. Це найшвидший і простий шлях для вирішення дражливого питання та збереження доброго імені покійного. У банк або МФО надають копію довідки про смерть і після вступу в спадок оформляють новий графік. Санкції у вигляді пені та штрафів у цьому випадку не нараховуються.
  • При наявності заповіту спадкоємець може відмовитися від зобов’язань. Однак згідно зі ст. 1273 Цивільного кодексу дозволяється тільки повна і беззастережна відмова від усієї спадщини. У спадкоємця боргу й одержувача майна є рік, щоб передумати.
  • Перевірити документи та вивчити умови угод. Якщо швидкі позики онлайн були застраховані на випадок смерті клієнта, борги відшкодовує страхова компанія на суму страхового договору.

Нестандартні ситуації припускають судову тяжбу. При розгляді справи перевагу має сторона, яка дотримала визначені терміни та не порушила Цивільний кодекс.

Строки давності: як час працює на спадкоємців

Стандартний термін вступу в спадщину – півроку. У кредитора є стільки ж часу для пред’явлення претензій одержувачам майна і зобов’язань померлого позичальника. Термін рахується зі дня, коли кредитор дізнався про смерть клієнта.

Якщо фінансова організація не знала про відкриття спадщини, вона має право пред’явити права протягом року.

Після закінчення термінів давності будь-які претензії втрачають силу. У разі судового розгляду рішення буде винесено на користь спадкоємців.

Однак не варто розраховувати на успішний результат та ігнорувати виконання зобов’язань. За боргами найчастіше доводиться платити, а затягування процесу накладає додаткові витрати.

Штрафи та пені не нараховуються тільки в разі своєчасного повідомлення в фінустанову про смерть боржника. Свідоме ухилення або неможливість довести в суді необізнаність про справи покійного – вірний шлях до виплат крім боргу штрафних нарахувань і зборів.

Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.