Борги у спадок: як діяти у важкій ситуації

09 жовтня 2019

В Україні після відходу близької людини спадкоємці отримують майно і невиконані зобов’язання. Це стосується кредитних договорів, які діяли на момент смерті позичальника.

Що робити з невиплаченими кредитами

Якщо нещастя трапляється несподівано, родичі можуть не знати, що є непогашена позика на кредитну карту. Ст. 1218 ЦК України чітко говорить про те, що права і обов’язки, які діяли на момент смерті спадкодавця і не припинилися після його відходу, відносяться до складу спадщини.

У родичів або близьких людей є кілька варіантів дій:

  • При виявленні боргових зобов’язань зв’язатися з кредитором. Це найшвидший і простий шлях для вирішення дражливого питання та збереження доброго імені покійного. У банк або МФО надають копію довідки про смерть і після вступу в спадок оформляють новий графік. Санкції у вигляді пені та штрафів у цьому випадку не нараховуються.
  • При наявності заповіту спадкоємець може відмовитися від зобов’язань. Однак згідно зі ст. 1273 Цивільного кодексу дозволяється тільки повна і беззастережна відмова від усієї спадщини. У спадкоємця боргу й одержувача майна є рік, щоб передумати.
  • Перевірити документи та вивчити умови угод. Якщо швидкі позики онлайн були застраховані на випадок смерті клієнта, борги відшкодовує страхова компанія на суму страхового договору.

Нестандартні ситуації припускають судову тяжбу. При розгляді справи перевагу має сторона, яка дотримала визначені терміни та не порушила Цивільний кодекс.

Строки давності: як час працює на спадкоємців

Стандартний термін вступу в спадщину – півроку. У кредитора є стільки ж часу для пред’явлення претензій одержувачам майна і зобов’язань померлого позичальника. Термін рахується зі дня, коли кредитор дізнався про смерть клієнта.

Якщо фінансова організація не знала про відкриття спадщини, вона має право пред’явити права протягом року.

Після закінчення термінів давності будь-які претензії втрачають силу. У разі судового розгляду рішення буде винесено на користь спадкоємців.

Однак не варто розраховувати на успішний результат та ігнорувати виконання зобов’язань. За боргами найчастіше доводиться платити, а затягування процесу накладає додаткові витрати.

Штрафи та пені не нараховуються тільки в разі своєчасного повідомлення в фінустанову про смерть боржника. Свідоме ухилення або неможливість довести в суді необізнаність про справи покійного – вірний шлях до виплат крім боргу штрафних нарахувань і зборів.

Сподобалося?

0

Читайте також

18 травня 2020

З початком карантину виникла серйозна проблема зі здійсненням низки процедур, оформленням документів, довідок і т.д., а між тим, життя на карантині не зупиняється і громадянам все так само необхідні адміністративні державні послуги. Сьогодні розповідаємо, що зробила влада для повноцінного надання адміністративних державних послуг в дистанційному режимі і що сьогодні можна оформити в Україні повністю онлайн, а головне, як це зробити.

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.