Борги у спадок: як діяти у важкій ситуації

09 жовтня 2019

В Україні після відходу близької людини спадкоємці отримують майно і невиконані зобов’язання. Це стосується кредитних договорів, які діяли на момент смерті позичальника.

Що робити з невиплаченими кредитами

Якщо нещастя трапляється несподівано, родичі можуть не знати, що є непогашена позика на кредитну карту. Ст. 1218 ЦК України чітко говорить про те, що права і обов’язки, які діяли на момент смерті спадкодавця і не припинилися після його відходу, відносяться до складу спадщини.

У родичів або близьких людей є кілька варіантів дій:

  • При виявленні боргових зобов’язань зв’язатися з кредитором. Це найшвидший і простий шлях для вирішення дражливого питання та збереження доброго імені покійного. У банк або МФО надають копію довідки про смерть і після вступу в спадок оформляють новий графік. Санкції у вигляді пені та штрафів у цьому випадку не нараховуються.
  • При наявності заповіту спадкоємець може відмовитися від зобов’язань. Однак згідно зі ст. 1273 Цивільного кодексу дозволяється тільки повна і беззастережна відмова від усієї спадщини. У спадкоємця боргу й одержувача майна є рік, щоб передумати.
  • Перевірити документи та вивчити умови угод. Якщо швидкі позики онлайн були застраховані на випадок смерті клієнта, борги відшкодовує страхова компанія на суму страхового договору.

Нестандартні ситуації припускають судову тяжбу. При розгляді справи перевагу має сторона, яка дотримала визначені терміни та не порушила Цивільний кодекс.

Строки давності: як час працює на спадкоємців

Стандартний термін вступу в спадщину – півроку. У кредитора є стільки ж часу для пред’явлення претензій одержувачам майна і зобов’язань померлого позичальника. Термін рахується зі дня, коли кредитор дізнався про смерть клієнта.

Якщо фінансова організація не знала про відкриття спадщини, вона має право пред’явити права протягом року.

Після закінчення термінів давності будь-які претензії втрачають силу. У разі судового розгляду рішення буде винесено на користь спадкоємців.

Однак не варто розраховувати на успішний результат та ігнорувати виконання зобов’язань. За боргами найчастіше доводиться платити, а затягування процесу накладає додаткові витрати.

Штрафи та пені не нараховуються тільки в разі своєчасного повідомлення в фінустанову про смерть боржника. Свідоме ухилення або неможливість довести в суді необізнаність про справи покійного – вірний шлях до виплат крім боргу штрафних нарахувань і зборів.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.