Чому мікрокредити в Україні стають все популярнішими

09 жовтня 2019

Якщо ще років 5 тому при згадці словосполучення «термінові позики» у співрозмовника на обличчі читався подив і німе питання «про що ви взагалі?», то зараз популярність компаній, що видають позики, в Україні зашкалює і про їхнє існування не знає тільки ледачий або звиклий займати по-старому - у друзів. Чим викликана популярність позик і чому клієнтами МФО стає все більше громадян?

Економічна ситуація та закредитованность - чому людям не вистачає грошей?

Ціни зростають, а зарплати ні - здавалося б, банально, але це вагома причина. За останні кілька років ціни на більшість продуктів харчування і товарів зросли в кілька разів. При цьому зарплати підвищилися незначно. Купівельна спроможність українців суттєво знизилася, що, нажаль, на їх базових потребах не позначилося - від зниження купівельної спроможності апетит, нажаль, не знижується.

Чому мікрокредити в Україні стають все популярнішимиТарифи на комунальні послуги і щомісячні витрати на інтернет, телебачення, навчання дітей в гуртках. Якщо взяти бюджет будь-якої людини, то більша його частина вже заздалегідь розписана. Громадяни отримують зарплату і відразу знають, що певна сумма піде на витрати, від яких не можна відмовитися. Комунальні послуги, поповнення мобільних - тарифи і вартість різних послуг зростають, а з ними неухильно зростає і ця сумма, яку ми щомісяця з вільних грошей відразу виключаємо.

Кредитки в екстреному випадку теж не завжди рятують. Вони є майже у всіх і, як правило, вже були використані - фактично, резерв у вигляді кредитки або доступного кредитного ліміту в банку є у меншості, у більшості ж резерв давно перейшов в актуальний борг, який потрібно погашати і вкрай небажано збільшувати борг і сумму відсотків, що нараховуються, як наслідок. І це не враховуючи звичайних споживчих кредитів. Піти в банк в критичній ситуації можуть одиниці.

Ну і нарешті, наша традиційна чарівна паличка в обличчі друзів, колег і близьких працює, нажаль, зараз зі збоями - всі переживають приблизно такі ж труднощі і все рідше мають у своєму розпорядженні вільні гроші, щоб мати змогу допомогти друзям безболісно для свого бюджету.

Якщо підвести підсумок, очевидно, що багато людей опинилися в безвихідній ситуації, коли доходи залишаються на тому ж рівні або піднімаються незначно, витрати збільшуються день за днем, а вихід із ситуації знайти все складніше.

МФО - це єдиний шанс?

Для багатьох так - мікрокредити, незважаючи на нав'язані нам стереотипи, дійсно багатьох рятують, чому і здобули заслужену популярність серед сучасного населення.

  • це набагато простіше і швидше, а часто і зовсім повністю онлайн. Не потрібно збирати довідки, копії документів, вистоювати черги - є компанії, які видають швидкі позики онлайн. Ви подаєте заявку, її розглядають в найкоротші терміни і повідомляють вам про рішення, а кошти ви отримуєте на банківську картку, наприклад, або іншим зручним для вас способом;
  • це доступніше. Дійсно мікрофінансові організації підвищують рівень фінансової доступності в країні. Найбільші з них використовують різні технології для перевірки своїх клієнтів, і це не зменшує ваші шанси, якщо у вас погано з кредитною історією або не дуже високий дохід, а часто навпаки - це дає вам шанс отримати позику, коли ви стукали в усі можливі двері раніше і отримували лише відмови. Технології дозволяють врахувати більше факторів і більш точно прорахувати ризик дефолту по вашій заявці;
  • це не так небезпечно, як довгостроковий кредит. Коли ви берете велику суму на короткий термін для вирішення якоїсь проблеми, повертаєте її, нехай і не маючи суттєвого фінансового запасу, і якийсь час зазнаєте труднощів з грошима, ви з більшою ймовірністю вийдете з цієї ситуації без боргів, ніж якщо оформите кредит на довгий термін, що перевірено вже багатьма;
  • це відповідає нашому часу, нарешті. Людям не потрібні довгострокові кредитні зобов'язання, вони втомилися від них. Їм потрібно швидке рішення проблеми і добре, якби воно було не дуже дороге. Термінові позики цілком вписуються в такий запит, адже, незважаючи на підвищену в порівнянні з банківською ставку, коштують не так вже й дорого в зв'язку з тим, що оформлюються на невеликий термін.

Чим дужче на громадян тисне економічна ситуація, чим щільніше закривають свої двері банки, тим популярнішими будуть ставати мікрокредити. В Європі вони давно стали звичайним фінансовим інструментом для вирішення поточних проблем і задач, а також непоганою підмогою для малого бізнесу, якому важливо часом отримати невелику позику, щоб покрити касовий розрив або оплатити поставку товару. В Україні ж цей ринок з'явився відносно недавно, але вже зараз він показує високий рівень конкурентоспроможності і в майбутньому буде тільки зростати.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.