Чому мікрокредити в Україні стають все популярнішими

09 жовтня 2019

Якщо ще років 5 тому при згадці словосполучення «термінові позики» у співрозмовника на обличчі читався подив і німе питання «про що ви взагалі?», то зараз популярність компаній, що видають позики, в Україні зашкалює і про їхнє існування не знає тільки ледачий або звиклий займати по-старому - у друзів. Чим викликана популярність позик і чому клієнтами МФО стає все більше громадян?

Економічна ситуація та закредитованность - чому людям не вистачає грошей?

Ціни зростають, а зарплати ні - здавалося б, банально, але це вагома причина. За останні кілька років ціни на більшість продуктів харчування і товарів зросли в кілька разів. При цьому зарплати підвищилися незначно. Купівельна спроможність українців суттєво знизилася, що, нажаль, на їх базових потребах не позначилося - від зниження купівельної спроможності апетит, нажаль, не знижується.

Чому мікрокредити в Україні стають все популярнішимиТарифи на комунальні послуги і щомісячні витрати на інтернет, телебачення, навчання дітей в гуртках. Якщо взяти бюджет будь-якої людини, то більша його частина вже заздалегідь розписана. Громадяни отримують зарплату і відразу знають, що певна сумма піде на витрати, від яких не можна відмовитися. Комунальні послуги, поповнення мобільних - тарифи і вартість різних послуг зростають, а з ними неухильно зростає і ця сумма, яку ми щомісяця з вільних грошей відразу виключаємо.

Кредитки в екстреному випадку теж не завжди рятують. Вони є майже у всіх і, як правило, вже були використані - фактично, резерв у вигляді кредитки або доступного кредитного ліміту в банку є у меншості, у більшості ж резерв давно перейшов в актуальний борг, який потрібно погашати і вкрай небажано збільшувати борг і сумму відсотків, що нараховуються, як наслідок. І це не враховуючи звичайних споживчих кредитів. Піти в банк в критичній ситуації можуть одиниці.

Ну і нарешті, наша традиційна чарівна паличка в обличчі друзів, колег і близьких працює, нажаль, зараз зі збоями - всі переживають приблизно такі ж труднощі і все рідше мають у своєму розпорядженні вільні гроші, щоб мати змогу допомогти друзям безболісно для свого бюджету.

Якщо підвести підсумок, очевидно, що багато людей опинилися в безвихідній ситуації, коли доходи залишаються на тому ж рівні або піднімаються незначно, витрати збільшуються день за днем, а вихід із ситуації знайти все складніше.

МФО - це єдиний шанс?

Для багатьох так - мікрокредити, незважаючи на нав'язані нам стереотипи, дійсно багатьох рятують, чому і здобули заслужену популярність серед сучасного населення.

  • це набагато простіше і швидше, а часто і зовсім повністю онлайн. Не потрібно збирати довідки, копії документів, вистоювати черги - є компанії, які видають швидкі позики онлайн. Ви подаєте заявку, її розглядають в найкоротші терміни і повідомляють вам про рішення, а кошти ви отримуєте на банківську картку, наприклад, або іншим зручним для вас способом;
  • це доступніше. Дійсно мікрофінансові організації підвищують рівень фінансової доступності в країні. Найбільші з них використовують різні технології для перевірки своїх клієнтів, і це не зменшує ваші шанси, якщо у вас погано з кредитною історією або не дуже високий дохід, а часто навпаки - це дає вам шанс отримати позику, коли ви стукали в усі можливі двері раніше і отримували лише відмови. Технології дозволяють врахувати більше факторів і більш точно прорахувати ризик дефолту по вашій заявці;
  • це не так небезпечно, як довгостроковий кредит. Коли ви берете велику суму на короткий термін для вирішення якоїсь проблеми, повертаєте її, нехай і не маючи суттєвого фінансового запасу, і якийсь час зазнаєте труднощів з грошима, ви з більшою ймовірністю вийдете з цієї ситуації без боргів, ніж якщо оформите кредит на довгий термін, що перевірено вже багатьма;
  • це відповідає нашому часу, нарешті. Людям не потрібні довгострокові кредитні зобов'язання, вони втомилися від них. Їм потрібно швидке рішення проблеми і добре, якби воно було не дуже дороге. Термінові позики цілком вписуються в такий запит, адже, незважаючи на підвищену в порівнянні з банківською ставку, коштують не так вже й дорого в зв'язку з тим, що оформлюються на невеликий термін.

Чим дужче на громадян тисне економічна ситуація, чим щільніше закривають свої двері банки, тим популярнішими будуть ставати мікрокредити. В Європі вони давно стали звичайним фінансовим інструментом для вирішення поточних проблем і задач, а також непоганою підмогою для малого бізнесу, якому важливо часом отримати невелику позику, щоб покрити касовий розрив або оплатити поставку товару. В Україні ж цей ринок з'явився відносно недавно, але вже зараз він показує високий рівень конкурентоспроможності і в майбутньому буде тільки зростати.

Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.