Чому рівень схвалення в МФО вище, ніж у банку?

14 серпня 2018

Все частіше українці звертаються за фінансовою допомогою не в банки, які є традиційними фінансовими установами, а в МФО, оскільки, як показує практика, вони більш лояльні до позичальників.

Згідно з даними держслужби статистики послугами МФО користувався кожен 5 українець, причому 2 або більше разів. Хоча б один раз в МФО звертався кожен 4 українець і, нарешті, знає про існування таких компаній і такого виду послуг кожен 2 житель України. Дуже непогано для досить молодого ринку мікрофінансування в Україні і, разом з тим, показово - якісні та доступні послуги швидко знаходять свого споживача.

Чому банки?

Банки це не погано, але вони, на жаль, не завжди можуть допомогти громадянам - в чомусь послуги МФО для громадян зручніші, наприклад, коли потрібні кредити онлайн, в чомусь не зацікавлені саме банки - наприклад, у видачі невеликих короткострокових позик.

1. Для отримання грошей в банку так чи інакше буде потрібна особиста зустріч, навіть якщо заявка на оформлення кредитного продукту була прийнята в режимі онлайн.

2. Банку також потрібно більше часу на розгляд вашої заявки.

3. Якщо у вас немає постійного місця роботи та офіційного доходу, можуть виникнути проблеми ще на старті, а якщо є, потрібно підтвердити дохід і поганятися за різними довідками і папірцями.

4. Договір з банком навіть не невелику суму завжди розписаний дуже об'ємно і докладно - якщо вам терміново потрібні гроші, є варіант, що вам стане погано вже на другій сторінці ... а їх хоч греблю гати.

5. Відсоткова ставка в банках нижче, ніж в МФО і є річною, але до всього можуть бути додані комісії за використання коштів, а також випуск і використання карти.

Чому МФО?

1. Відсоткова ставка вище, ніж в банківських продуктів, однак це по факту не так відчутно, адже експрес кредит в МФО оформляється на дуже короткий термін. Більш того, ринок дуже різноманітний і завжди є можливість знайти пропозицію вигідніше, тому що компанії конкурують між собою і прагнуть надати кращі умови на ринку в цілому або в рамках будь-якої акції.

2. Вимоги досить лояльні. Вік від 18-21 років, а з документів потрібно тільки паспорт. Оформити все можна онлайн, не виходячи з дому, а то і зовсім через додатки компаній.

3. Договір з МФО вступає в силу не раніше, ніж гроші надходять до вас.

Ну а головне, це звичайно, швидкість і доступність позик. І рівень схвалення, а в МФО він вище, ніж у банків, що пояснюється більш сучасними способами перевірки позичальників, які дозволяють компаніям, з одного боку, більш ефективно боротися з шахраями, а з іншого - враховувати більшу кількість факторів при перевірці, ніж це можуть робити банки.

Високому рівню схвалення сприяє і лояльність МФО до позичальників - вони досить часто схвалюють позики громадянам, чия кредитна історія, на жаль, не в ідеальному стані, допомагаючи тим самим її відновлювати. МФО краще банків прогнозують ризики, а тому можуть допомогти позичальнику, якому відмовили в банках і навіть, незважаючи на ризики, отримати свої гроші назад в термін, адже більш якісний скоринг дозволяє побачити не тільки фактори, що вказують на шахрайство, але і фактори, що говорять про зворотнє - що є причини очікувати, що позичальник впорається з виплатою цієї позики.

Сподобалося?

216

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.