Де купити телефон в кредит?

11 лютого 2019

Ще кілька років тому купити телефон в кредит для українця було швидше крайнім заходом, ніж постійною практикою - просто вирішити питання з телефоном було не так уже й дорого, хіба що комусь хотілося модель подорожче і трохи краще, на яку не вистачало власних коштів. Зараз же через подорожчання практично усіх категорій товарів, величезних тарифів на комунальні послуги, вільних коштів в бюджеті середньостатистичного українця залишається не так вже й багато, тому можливість взяти телефон в кредит, якщо старий став непридатним, актуальна, як ніколи. Де можна придбати телефон в кредит і як це краще зробити, розповідаємо в цій статті.

Де купити телефон в кредит?Що таке кредит на телефон та іншу техніку?

Це споживчі кредити, які передбачають, що банк видає вам цільовий кредит на покупку конкретного товару. Відбувається це або при зверненні безпосередньо в банк, коли ви пишете заяву на кредит і банк оплачує магазину покупку безпосередньо, а ви виплачуєте банку кредит, або безпосередньо в магазині техніки і електроніки, де є кредитні фахівці різних банків або навчений співробітник магазина на касі, уповноважений подати від вашого імені заявку і оформити для вас договір. Також зараз можна оформити розстрочку в більшості великих онлайн-магазинів, вибравши товар, а після оплату розстрочкою, після чого ви будете перенаправлені на сторінку банку, де можна буде залишити заявку і потрібні дані.

Розбираємо все варіанти докладніше

1. У банку

Для оформлення кредиту потрібно прийти в банк і подати заяву, а також надати банку всі необхідні документи. Зараз можна отримати як цільової споживчий кредит, так і не цільовий.

Якщо кредит цільовий

Як правило, покупка в таких випадках здійснюється в магазинах-партнерах банку. Оформляючи кредит, потрібно вибрати модель, звернутися в магазин, а після звернутися і в банк - це, мабуть, найбільш тривалий і клопіткий варіант оформлення з усіх доступних, так як всюди доведеться бути присутнім особисто - і в магазині, і в банку, а в разі схвалення знову йти в магазин, щоб підписати додаткові документи і забрати свій телефон. Однак цільовий кредит зазвичай дещо вигідніший за умовами, так як банк контролює, куди і на що пішли гроші, особисто.

Також при оформленні таких кредитів часто намагаються нав'язати страховку - якщо ви впевнені в тому, що зможете повернути гроші, краще від неї відмовитися, інакше ваш марафон в магазин, банк і знову магазин пройде даремно і в підсумку ви переплатите більше за страховку, ніж заощадите на ставкою.

Якщо кредит нецільовий

Тобто звичайний споживчий кредит. Найпростіший спосіб оформлення з точки зору прив'язки до магазину. Фактично оформляється не кредит на телефон, а «кредит на що хочете», тобто просто берете гроші в борг і йдете в той магазин, який вважаєте за потрібне і купуєте в ньому вам телефон, що сподобався. Врахуйте, що ставка за таким кредитом вже трішки вище, втім, за свободу вибору треба платити.

Якщо ви вирішили йти саме цим шляхом, не полінуйтеся промоніторити пропозиції банків і виберіть максимально вигідний для вас. Також зверніть увагу на вимоги банку до позичальників, особливо, якщо у вас немає КІ або мали місце проблеми з нею, щоб виключити ймовірність відмови.

2. У магазині:

У магазині купити телефон в кредит ви зможете значно швидше, так як немає необхідності кудись йти, збирати довідки і бігати між магазином і банком. Ви приходите в магазин, вибираєте товар і прямуєте до кредитного спеціаліста, якщо він є, або до уповноваженого співробітника магазина-партнера певного банку з тим, щоб оформити покупку в кредит. Звичайно, при собі потрібно мати паспорт та ІПН.

Якщо магазин великий

Це ідеально, тому що в ньому напевно є представники відразу декількох банків і можна звернутися до них за консультацією, а також на місці вивчити договори всіх представлених банків і більш того, попросити їх розрахувати платежі.

Лайфхак: перебуваючи в магазині великої мережі, де є представники кількох банків, зверніться до них з проханням розрахувати кредит на одну суму і один термін. Відмовити вони в цьому вам не можуть, а тому тут же розрахують, в скільки виллється вам кредит в їх організації. Обов'язково уточніть наявність додаткових послуг і що вони повинні бути також враховані в сумі, якщо немає можливості від них відмовитися. Так за найкоротший час ви отримаєте конкретні суми платежів і відсотків за кредит на обраний вами товар і зможете порівняти умови різних банків. Це здорово виручає не надто фінансово грамотних людей, яким складно самостійно зорієнтуватися в цифрах.

Якщо магазин невеликий

То в ньому рідко зустрінеш кредитного фахівця, так як банкам невигідно утримувати точку і співробітника заради невеликого потоку людей. Але і упускати їх їм теж невигідно, тому вони навчають співробітників магазинів, щоб ті могли оформити кредит з покупцем прямо на касі. Тоді ви просто вибираєте товар і йдете на касу з тим, щоб співробітник подав за вас заявку і в разі схвалення ви тут же можете підписати папери і забрати товар. До слова, розгляд в таких випадках найчастіше застосовується автоматичний і рішення приймається за кілька хвилин.

3. В онлайн-магазині

Тут все ще простіше, так як оформити такий кредит ви можете відразу на конкретний товар і не виходячи з дому. Мабуть, це оптимальний варіант для тих, хто вже звик все купувати і оплачувати товари і послуги онлайн. Все просто - заходите на сайт обраного вами магазину і вибираєте товар, а після натискаєте «Купити» і в якості оплати вибираєте покупку в розстрочку або кредит, дивлячись що є в даному магазині. Після ви заповнюєте дані. У тому числі і для банку на сторінці, на яку вас перенаправить магазин, і очікуєте рішення. Приймається воно в основному досить швидко, приблизно як коли ви оформляєте звичайні кредити онлайн. У будь-якому випадку, триває це все точно не довше години.

При оформленні заявки проводиться предавторізація вашої карти і на ній блокується сума першого платежу або сума рівна початковому внеску за кредит. Якщо вам схвалюють заявку, із заблокованої сумою відбувається наступне:

  1. Якщо це початковий внесок, то він таки йде до банку.
  2. Якщо початкового внеску немає, і вам просто заблокували суму одного платежу, вона розблокується автоматично і повертається на вашу карту. Те ж саме відбувається і якщо вам відмовили - гроші повернуться на карту.

Після підтвердження банком і магазином вашого замовлення, вам висилають або доставляють товар і все це без черг, збору документів і іншого - казка.

4. У Приват маркеті

Приватбанк, як найпопулярніший банк в Україні, не міг упустити можливості розширити число клієнтів за кредитними продуктами і створив свій магазин, в якому представлені найрізноманітніші товари, в тому числі і мобільні телефони. Вибираєте цікаву для вас модель телефону, а після дивитесь пропозиції продавців - це все магазини, які співпрацюють з банком, у яких представлений даний товар. Вибираєте магазин і оформляєте заявку. Предавторізація карти і процес оформлення відбувається точно так само як і в інших онлайн-магазинах, тільки трохи довше, так як банк повинен зв'язатися з обраним вами магазином і підтвердити наявність товару.

Важливо: трапляється, що не всі магазини коректно відображають наявність товарів, тому перш ніж оформити заявку, зателефонуйте в обраний магазин і уточніть, чи є потрібний вам товар в достатній кількості.

Для тих, хто в принципі постійно користується послугами даного банку це дуже зручний варіант покупки, так як і оплачувати потім можна просто через Приват24 з будь-якої з своїх карт за лічені хвилини. Оформити до слова можна як кредит так і оплату частинами, прораховуйте, що вам зручніше і вигідніше перед оформленням.

Для постійних клієнтів банку є ще одна важлива перевага - якщо банк вважає вас надійним клієнтом, то тут ви можете отримати більш високий ліміт на оплату частинами і покупки в магазині, ніж могли б отримати в іншому банку.

 
Сподобалося?

25

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.