Депозит 2019. Де вигідніше?

15 січня 2019

Свята проходять і минають, новий рік змінює попередній, а фінансове питання залишається найактуальнішим в усі часи. Мабуть, найбільше громадян цікавить, скільки принесуть їм депозити в банках, чи є сенс зберігати гроші без депозиту, які процентні депозити вигідніші. Як примножити свої кошти, які банки депозити пропонують громадянам України в 2019 році і які їм доступні депозити сьогодні, розповідаємо в нашій статті.

Депозит 2019. Где выгоднееЧи є сенс зберігати свої заощадження без депозиту?

Є ... Якщо ви знайшли інший спосіб примноження своїх грошей і вони на вас працюють. Зберігати ж гроші по-старому «під матрацом» немає ніякого сенсу - інфляція робить свою справу і ваші заощадження повільно, але впевнено знецінюються. До всього ви ризикуєте витратити їх раніше терміну, адже доступність грошей теж грає свою роль. Погодьтеся, якщо вами опанувало спонтанне бажання купити що-небудь, куди більше шансів передумати і зберегти гроші, якщо за ними потрібно кудись йти, писати заяву на дострокове закриття депозиту і т.д. В крайньому випадку краще взяти кредит, купити необхідне, а заощадження не чіпати.

Чим вигідні процентні депозити?

Вони дозволяють істотно примножити свої заощадження, а в більш важкі економічні періоди, якщо не заробити, то хоча б зберегти гроші шляхом вкладення їх за ставкою, що дозволяє перекрити ефект інфляції.

Від чого залежить ставка на депозит в Україні?

Ставки по депозитах залежать від того, наскільки умови по ним вигідні для вас або для банку. Завжди дорожчі будуть процентні депозити, за умовами яких не можна знімати терміново гроші, наприклад, а якщо ще й сума досить велика, висока ставка вам гарантована. До можливості поповнення різні банки ставляться по-різному - хтось вітає, хтось, навпаки, вважає за краще приймати депозити, за умовами яких до кінця терміну нічого не змінюється - без зняття, без поповнення і т.д. Також позитивний ефект на ставку має термін депозиту - чим він більший, тим кращі умови запропонує вам банк.

Депозит 2019 - де вигідніше зараз оформляти депозит в Україні в гривнях?

Депозити в нашій добірці йдуть в порядку від найбільшої ставки до меншої, проте, звертаємо вашу увагу на те, що вкрай важливо детально вивчати їх умови, так як найчастіше депозитні продукти банків просуваються за найвищою можливою ставки за депозитом, але це не означає, що зазначена ставка доступна клієнтам на весь термін депозиту. Більшість таких продуктів зараз припускають прогресуючу ставку, яка росте протягом всього терміну депозиту.

Отже, що за депозити банки пропонують українцям?

21%

Стільки можна заробити на депозиті «Розумний» або «Щедрий» від Альфа-Банку за умови вкладення суми від 5 тис. грн на 3 місяці. Однак є важливий нюанс і треба віддати належне банку, він цього не приховує. За умовами даного депозиту ставка підвищується з терміном депозиту - тобто, якщо ви вклали енну суму на 3 місяці, в перший місяць ви отримаєте 12%, у другому 16% і в третьому 21%, тобто в середньому ви заробите 16,33% на своїх грошах. Поповнювати депозит можна, капіталізація відсотків не передбачена і, звичайно, знімати повністю або частково ваш депозит теж не можна, що тільки підтверджує інформацію про те, що кращі ставки надаються по найстабільнішим для банків депозитам. Але є і плюс - пролонгувати його можна.

19%

Такий подарунок до новорічних свят підготував банк Універсал, запропонувавши клієнтам оформити депозит «Святковий» терміном на 4,5 місяці. Ставка підвищується кожні 45 днів, причому початкова ставка становить аж 17%. Після закінчення першого місяця вона підвищується до 18% і, нарешті, в останній 45-денний період, до 19%. Мінімальна сума депозиту складає 5 тис. грн, можливості дострокового розірвання і поповнення немає, а ось капіталізація відсотків можлива. Відсотки виплачуються щомісяця.

18,75%

«Пенсійний» і «Альтернативний» депозити від Forward Bank. Перший від 5 тис. грн, а другий від 10 тис. грн, при цьому в обох випадках немає можливості дострокового зняття, можлива автоматична пролонгація і є щомісячні виплати. Але крім суми є ще одна важлива відмінність - «Альтернативний» депозит можна поповнювати на суму, що не перевищує потрійний розмір суми початкового депозиту.

18,5%

Стільки пропонує отримати Мегабанк за 6-й період продовження депозиту «Прогресивний +» - це максимальний термін продовження даного продукту, а стартує він з 1 місяця і ставки 13,5%. При цьому мінімальна сума депозиту становить всього 1 тис. грн. Забрати гроші можна тільки після закінчення його терміну, а нараховані відсотки можна використовувати для оплати комунальних послуг.

18%

Депозит «Respect» від банку RwS. Це досить гнучкий депозитний продукт, який передбачає вибір різних термінів, опцій на зразок поповнення, дострокового повернення, нарахування відсотків щомісяця або ж в кінці терміну - це зручно, але і ставка плаває разом з умовами. Під 18% можна вкластися, якщо ви готові віддати свої гроші мінімум на 1 рік, відмовившись від права дострокового зняття грошей і поповнення свого депозиту, знову ж таки, за умови, що виплата відсотків, нарахованих вам, буде проведена в кінці терміну вашого депозиту.

18%

Досить висока ставка для тих, хто вміє чекати (термін вкладення від 1 до 180 днів) по депозиту «Прогресивний» від Forward Bank. Але знову ж таки, даний депозит передбачає зростання ставки разом з терміном депозиту, і за перший місяць ви отримуєте лише 10%, далі ставка зростає з кожним місяцем, і лише в кінці терміну ви отримуєте бажані 18%. В середньому ж ви отримуєте за 11,6% в місяць. Погодьтеся, не так вже й багато. Але тут радує мінімальна сума депозиту - це всього 1 тис. грн.

17.75%

Депозит «Дитячий» від Альфа банку. Примітно те, що оформити його може вкладник віком молодше 14 років. Сума вкладення повинна бути не менше 5 тис. грн, капіталізації відсотків немає, як і можливості зняття або поповнення. В принципі прекрасна можливість навчання фінансової грамотності дітей на практиці. Ставка за 3 місяці трохи нижча - 16,75%, але на цьому депозиті строком від 6 місяців до 2 років можна заробити 17,75% вже без змін за ставкою.

17,5%

Стільки пропонують заробити на депозиті «Класичному» в Агропросперіс банку. Вказана, знову-таки, максимально можлива ставка - за рік. За менші терміни отримати можна від 15%. Відсотки виплачуються щомісяця, знімати гроші і поповнювати його не можна, а сума депозиту стартує від 15 тис. грн.

17%

Найреальніший, з точки зору суми вкладення, депозит для пенсіонерів від банку Конкорд - вкласти можна від 500 грн, що за нинішньої економічної ситуації і розмірах пенсій дуже зручно. Є щомісячні виплати відсотків, а ставка знову ж таки залежить від терміну - 17% банк готовий платити за депозит строком на 1 рік.

16,5%

Стільки пропонує Приват банк для тих, хто хоче відкрити депозит на користь дитини і оформив продукт «Джуніор» на 1 рік. До слова, його можна поповнювати, а також закрити достроково. Відсотки ж виплачуються раз на рік, в кінці терміну депозиту відповідно.

14,5%

Ставка за депозит «Стандарт» від того ж Приват банка, якщо термін депозиту складає 6-8 місяців. В даному продукті клієнт сам вирішує, чи мати можливість дострокового зняття, може поповнювати депозит і отримувати відсотки щомісяця. До слова, саме цей депозит став переможцем премії FinAwards 2018 у номінації «Кращий ощадний вклад», незважаючи на достаток продуктів з більш високими ставками на ринку, так як при оцінці депозитів враховувалася не тільки ставка, але і безліч інших чинників, починаючи від зручності використання продукту, закінчуючи опціями, доступними вкладнику по використанню вкладених коштів і рівнем довіри до банку.

Як обирати депозити сьогодні і на що звертати увагу?

  1. Прибутковість. Треба уважно читати договір і прораховувати свій депозит. Депозит вигідний, коли відсотки, нараховані за його термін, покривають інфляцію за цей час і ще дають вам плюс.
  2. Онлайн-оформлення та подовження строку або автопролонгація. Оформлення в банку ще пережити можна, але якщо ви плануєте далі подовжувати ваш депозит, варто шукати банк, який дає можливість робити це дистанційно, як, наприклад, можна дистанційно отримати кредит онлайн. Різні депозитні продукти передбачають різні проміжні терміни для подовження - у когось це рік, а у когось кожні 3 місяці. Робити це в відділенні дуже незручно, а час дорогоцінний, тому у вас повинна бути опція подовжити депозит онлайн або автопролонгація, коли якщо ви не знімаєте гроші після закінчення терміну депозиту, він подовжується банком автоматично.
  3. Чи можна поповнювати вклад. Це важливий фактор, якщо у вас імовірно може з'явитися можливість збільшити суму вкладення і заробити більше. Уточнюйте, на яку суму можна поповнити - тут найчастіше є обмеження, наприклад, коли не можна поповнити на суму, що перевищує двократний або трикратний розмір початкового вкладення.

Чи можна знімати достроково, а якщо так, то на яких умовах. Добре, якщо у вас все добре з фінансами, і ви можете собі дозволити не турбуватися про певну суму досить довго. Але якщо це не так, краще трохи менше заробити на депозиті, але мати можливість у критичній ситуації зняти свої гроші.

Сподобалося?

65

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.