Кредитка лояльного банку або мікропозика - що вибрати в критичній ситуації

09 жовтня 2019

В Україні ринок мікрокредитування досить молодий, а тому багато громадян або не знають про нього, або не звикли до такого роду послуг, через що часто звертаються в банки, коли терміново потрібні гроші на невеликий термін, а родичі і друзі допомогти не можуть. Більшість банків в таких випадках виручати не поспішають, розраховуючи використати вільні ресурси більш розумно, проте, є і ті, що прагнуть отримати якомога більше клієнтів і охоче видають кредитки або невеликі позики. Що ж вибрати в критичній ситуації - кредитку лояльного банку або мікропозику, розбираємо в цій статті.

Для початку пройдемося по базовим пунктам - факторам, що впливають на наші рішення при виборі кредитора.

  1. Ставка. По кредитці вона об'єктивно нижче, однак, якщо врахувати, що мікропозики оформлюються ненадовго, це не настільки важливий показник, особливо з огляду на наступний пункт.
  2. Терміни оформлення і видачі. Вагомий плюс МФО - багато компаній видають швидкі кредити онлайн і часто миттєво, в залежності від обраного вами способу отримання. Для отримання кредитки все ж доведеться прийти в банк з усіма документами і довідками, якщо попросять, постояти в черзі, поспілкуватися з кредитним фахівцем, підписати договір і т.д. Все це займає чимало часу і якщо гроші вам потрібні ще вчора, це не варіант.
  3. Отримання. Кредиткою можна розплатитися, звичайно, всюди, однак, часом зручніше отримати гроші на свій електронний гаманець або готівкою. МФО в цьому плані більш гнучкі - вони надають безліч способів отримання позик і це плюс.
  4. Погашення. Якщо ви досвідчений користувач різних платіжних систем і електронних гаманців, ви знайдете можливість покласти гроші на кредитку в будь-якому випадку, для погашення мікропозик є також безліч можливостей - компаніям вигідно, якщо ви вчасно повертаєте позику, тому можливостей для погашення позик завжди ще більше, ніж для отримання.
  5. Бюрократія. Тут м'яч знову на боці МФО, тому що тут можуть видати позику навіть онлайн - у вас запитують дані і перевіряють їх, а не довідки, як в банку.

Це важливі тези, однак, найбільш пильну увагу ми звернули на інший - що відбувається в разі, якщо ви не змогли розрахуватися за свою позику вчасно або повернути кошти на кредитку протягом пільгового періоду, наприклад. Стереотипи тут працюють на повну - більшість людей вважають, що мати справу з МФО небезпечніше і дорожче. Насправді ж в провідних МФО рівень прострочення, як правило, нижче банківського - людям легше впоратися з короткостроковою позикою, ніж з довгостроковим кредитом. А самі компанії не прагнуть видавати позики всім підряд, ретельно перевіряючи позичальників.

З кредитками куди складніше - вас повільно, але вірно садять на гачок. Своєю історією з нами поділилася клієнтка одного відомого і популярного в Україні банку. Свою кредитку вона отримала 6 років тому на додачу до карти для виплат. Вже тоді вона здивувалася, що за відсутності КІ, роботи і іншого їй просто так запропонували карту, на якій був встановлений ліміт в 600 гривень. По ній був передбачений пільговий період на 50 днів, а в разі якщо вона не поверне кошти, пропонувалося виплачувати борг по 50 грн в місяць. З такими умовами скористалася вона грошима досить швидко. Зараз вона говорить, що відчувала себе спокійно і розслаблено, адже якщо що, можна було оплачувати по трохи.

Повернути борг протягом 50 днів вона не змогла, а тому просто намагалася платити вчасно. Вже через пару місяців їй підвищили ліміт вдвічі. А коли їй терміново знадобилися гроші, вона знову взяла їх з кредитки. Дівчина пам'ятає, що далі не завжди платила акуратно, але через якийсь час ліміт знову підвищувався. Тобто досить було хоч якось платити. А після настав момент, коли ліміт дійшов до 4200 грн, а межа, до якої вона могла оплатити кредит хоча б за пару платежів, давно була перейдена. На думку позичальниці, її головна помилка була в тому, що знаючі про цілком стерпні суми щомісячних платежів і відсотків, котрі знімав банк, вона не сприймала кредитку як кредит ... Швидше як власний недоторканий запас. І сумми дійсно цілком підйомні, зараз місячний платіж у неї становить трохи більше 250 гривень, близько половини банк знімає за відсотки, але історія ця тягнеться вже 6 років. І за 6 років дівчина давно виплатила банку борг і навіть більше, але все ще залишається боржником і більш того, недавно зайшла в мінус на сумму понад 1000 грн, оскільки не мала можливості платити і банк знімав гроші на відсотки, вганяючи карту в мінус.

«Я сьогоднішня ніколи б не взяла кредитку. Тільки швидкі позики. Ти знаєш, що гроші потрібно повернути швидко, інакше борг буде вже дуже великий і хочеш чи ні, а знайдеш можливість. Коли терміни обмежені, це дисциплінує. Кредитка розслабляє. Здається, що ось-ось все повернеш, там же трохи, але це не так. Зараз я в тому положенні, коли ці 250 гривень мені знайти вкрай нелегко і з банком я попрощаюся нескоро », - розповіла вона.

Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.