Кредитка лояльного банку або мікропозика - що вибрати в критичній ситуації

09 жовтня 2019

В Україні ринок мікрокредитування досить молодий, а тому багато громадян або не знають про нього, або не звикли до такого роду послуг, через що часто звертаються в банки, коли терміново потрібні гроші на невеликий термін, а родичі і друзі допомогти не можуть. Більшість банків в таких випадках виручати не поспішають, розраховуючи використати вільні ресурси більш розумно, проте, є і ті, що прагнуть отримати якомога більше клієнтів і охоче видають кредитки або невеликі позики. Що ж вибрати в критичній ситуації - кредитку лояльного банку або мікропозику, розбираємо в цій статті.

Для початку пройдемося по базовим пунктам - факторам, що впливають на наші рішення при виборі кредитора.

  1. Ставка. По кредитці вона об'єктивно нижче, однак, якщо врахувати, що мікропозики оформлюються ненадовго, це не настільки важливий показник, особливо з огляду на наступний пункт.
  2. Терміни оформлення і видачі. Вагомий плюс МФО - багато компаній видають швидкі кредити онлайн і часто миттєво, в залежності від обраного вами способу отримання. Для отримання кредитки все ж доведеться прийти в банк з усіма документами і довідками, якщо попросять, постояти в черзі, поспілкуватися з кредитним фахівцем, підписати договір і т.д. Все це займає чимало часу і якщо гроші вам потрібні ще вчора, це не варіант.
  3. Отримання. Кредиткою можна розплатитися, звичайно, всюди, однак, часом зручніше отримати гроші на свій електронний гаманець або готівкою. МФО в цьому плані більш гнучкі - вони надають безліч способів отримання позик і це плюс.
  4. Погашення. Якщо ви досвідчений користувач різних платіжних систем і електронних гаманців, ви знайдете можливість покласти гроші на кредитку в будь-якому випадку, для погашення мікропозик є також безліч можливостей - компаніям вигідно, якщо ви вчасно повертаєте позику, тому можливостей для погашення позик завжди ще більше, ніж для отримання.
  5. Бюрократія. Тут м'яч знову на боці МФО, тому що тут можуть видати позику навіть онлайн - у вас запитують дані і перевіряють їх, а не довідки, як в банку.

Це важливі тези, однак, найбільш пильну увагу ми звернули на інший - що відбувається в разі, якщо ви не змогли розрахуватися за свою позику вчасно або повернути кошти на кредитку протягом пільгового періоду, наприклад. Стереотипи тут працюють на повну - більшість людей вважають, що мати справу з МФО небезпечніше і дорожче. Насправді ж в провідних МФО рівень прострочення, як правило, нижче банківського - людям легше впоратися з короткостроковою позикою, ніж з довгостроковим кредитом. А самі компанії не прагнуть видавати позики всім підряд, ретельно перевіряючи позичальників.

З кредитками куди складніше - вас повільно, але вірно садять на гачок. Своєю історією з нами поділилася клієнтка одного відомого і популярного в Україні банку. Свою кредитку вона отримала 6 років тому на додачу до карти для виплат. Вже тоді вона здивувалася, що за відсутності КІ, роботи і іншого їй просто так запропонували карту, на якій був встановлений ліміт в 600 гривень. По ній був передбачений пільговий період на 50 днів, а в разі якщо вона не поверне кошти, пропонувалося виплачувати борг по 50 грн в місяць. З такими умовами скористалася вона грошима досить швидко. Зараз вона говорить, що відчувала себе спокійно і розслаблено, адже якщо що, можна було оплачувати по трохи.

Повернути борг протягом 50 днів вона не змогла, а тому просто намагалася платити вчасно. Вже через пару місяців їй підвищили ліміт вдвічі. А коли їй терміново знадобилися гроші, вона знову взяла їх з кредитки. Дівчина пам'ятає, що далі не завжди платила акуратно, але через якийсь час ліміт знову підвищувався. Тобто досить було хоч якось платити. А після настав момент, коли ліміт дійшов до 4200 грн, а межа, до якої вона могла оплатити кредит хоча б за пару платежів, давно була перейдена. На думку позичальниці, її головна помилка була в тому, що знаючі про цілком стерпні суми щомісячних платежів і відсотків, котрі знімав банк, вона не сприймала кредитку як кредит ... Швидше як власний недоторканий запас. І сумми дійсно цілком підйомні, зараз місячний платіж у неї становить трохи більше 250 гривень, близько половини банк знімає за відсотки, але історія ця тягнеться вже 6 років. І за 6 років дівчина давно виплатила банку борг і навіть більше, але все ще залишається боржником і більш того, недавно зайшла в мінус на сумму понад 1000 грн, оскільки не мала можливості платити і банк знімав гроші на відсотки, вганяючи карту в мінус.

«Я сьогоднішня ніколи б не взяла кредитку. Тільки швидкі позики. Ти знаєш, що гроші потрібно повернути швидко, інакше борг буде вже дуже великий і хочеш чи ні, а знайдеш можливість. Коли терміни обмежені, це дисциплінує. Кредитка розслабляє. Здається, що ось-ось все повернеш, там же трохи, але це не так. Зараз я в тому положенні, коли ці 250 гривень мені знайти вкрай нелегко і з банком я попрощаюся нескоро », - розповіла вона.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.