Куди піти працювати під час пандемії?

24 квітня 2020

З питанням, куди піти працювати, під час карантину зіткнулися багато українців. Когось відправили у відпустку за свій рахунок, хтось і зовсім позбувся робочого місця «до кращих часів», оскільки малий і середній бізнес часто не в силах встояти за час простою. Тим часом, фінансової подушки безпеки у більшості немає і можливості чекати спаду пандемії теж. Розповідаємо, куди піти працювати без досвіду роботи зараз і з досвідом, і як утриматися на плаву.

Куди піти працювати під час пандемії

Всі в супермаркет

Як не дивно, саме супермаркети лідирують сьогодні зі зростання попиту на різних працівників. Втім, якщо розібратися, причина проста - багато співробітників просто пішли у відпустку, особливо похилого віку, або й зовсім звільнилися, так як саме вони в групі ризику. При цьому навантаження на працівників зросло, адже супермаркети прагнуть не допускати великого скупчення людей і запускають в роботу більше тих же кас одночасно. Відповідно, люди повинні більше працювати і мати менше вихідних, що складно, тому касири зараз користуються попитом. З початку карантину кількість таких вакансій збільшилася майже на 60%. До слова, досвід роботи тут не потрібен - всьому навчать на місці і ніяких особливих навичок для роботи касиром вам не буде потрібно.

Крім касирів роботодавцям цікаві і працівники залу, і працівники складів (попит збільшився більш ніж на 35%), прибиральники і т.д. Робота нескладна, освіти не вимагає, разом з тим, в пристойній торговій мережі співробітники можуть розраховувати на гідну оплату праці.

Супермаркети перебудовуються

І шукають працівників для здійснення торгівлі онлайн і доставки продуктів. Під час карантину різко збільшився попит на можливість купити продукти через інтернет і отримати доставку прямо до себе додому. Але виявилося, що український ринок не готовий до цього. Чи не в кожному великому місті, безумовно, був свій онлайн-супермаркет, а в Києві, наприклад, їх було близько 10. Деякі супермаркети не працювали повністю онлайн, а просто мали можливість замовлення продуктів в перелік своїх послуг.

Однак цього прогнозовано виявилося мало і існуючі магазини не впоралися з навантаженням. Більш того, хтось погіршив умови, підвищивши мінімальні суми замовлень, хтось підняв вартість доставки, хтось відмовився від доставки продуктів в передмістя, хоча раніше її здійснював. Тому супермаркети, які вже мають функціонал для онлайн-торгівлі, активно шукають співробітників для складання замовлень, упаковки і, звичайно, доставки.

Робота нескладна, навичок не вимагає, крім того, супермаркети піклуються про своїх співробітників зараз. Багато з них найняли автобуси для того, щоб доставляти співробітників на роботу і додому, а доставка здійснюється до дверей будинку, в тому числі багатоповерхового, щоб мінімізувати контакти з клієнтами в закритому просторі.

Кур'єри в пошані

Якщо раніше це була аж ніяк не престижна робота, на яку найчастіше йшли студенти або дорослі люди, але на час, поки не знайдуть іншу роботу, то зараз кур'єри в пошані і в ціні. Їх потребують всі - онлайн-супермаркети, служби доставки, поштові сервіси, онлайн-магазини і т.д. На хвилиночку, на найбільш популярному сервісі онлайн-замовлень з супермаркетів в Україні кур'єри можуть заробити від 15 тис. грн.

На поточний момент в Україні працювати без обмежень можуть тільки продуктові магазини і аптеки. Але це не означає, що інших товарів людям не потрібно, а тому навантаження на онлайн-торгівлю сильно зросло, а рук не вистачає. Якщо у вас є особистий автомобіль, це додатковий плюс, оскільки не всі мають у своєму розпорядженні машинами та спочатку шукають кур'єра зі своїм авто.

Мерчендайзери

Це ті самі люди, які їздять по магазинах і супермаркетах, домовляються про чергову поставку товару і контролюють розкладку на полицях, а часом і самі доставляють, якщо співпрацюють з невеликими магазинами і замовлення йдуть малими партіями. З початку карантину попит на них збільшився майже на 50% - багато хто злякався коронавіруса і пішов з роботи, інші ж не можуть обробити запити магазинів фізично. Люди панікують, купують більше і про запас, магазини збільшують запит, а робочих рук стає тільки менше. Звичайно, така робота підійде вам за наявності власної машини, але дозволить утриматися на плаву в цей непростий період.

Менеджери з продажу

Якщо продуктові магазини, аптеки та інші магазини, що продають товари першої необхідності, сьогодні отримують шквал замовлень, то інші відчувають серйозний спад активності серед покупців. Більшість громадян відмовилися від покупки нового весняного одягу, оновивши лише взуття для дітей, тому що ніжка росте. Хтось відклав ремонти чи інші покупки, які можуть почекати. Ефективний менеджер з продажу зараз важливий, як ніколи.

Медики

Якщо у вас є відповідна освіта, то в цій сфері зараз роботу знайти дуже легко, навіть якщо ви багато років працювали не в медицині. На такий випадок є багато вакансій медичних сестер та іншого персоналу, якому не потрібно мати серйозний практичний досвід і стаж.

Звичайно, це сьогодні ризиковано, чим і викликаний такий високий попит на працівників медицини. В українських лікарнях і поліклініках багато персоналу похилого віку, який в більшості своїй поспішив на пенсію, у відпустку і т.д., крім того, з початку карантину звільнилися і багато молодих працівники, побоявшись, що їм не нададуть належні засоби захисту і т. д.

Цікаво: Деякі компанії сьогодні цілком серйозно шукають так званих корпоративних вірусологів - фахівців, які будуть стежити за тим, щоб дотримувалися всі необхідні запобіжні заходи в робочому процесі, щоб уникнути спалаху коронавируса на підприємстві або в організації.

Бухгалтери

Як не крути, а в фінансах повинен бути порядок, тому послуги бухгалтерів зараз дуже затребувані. Благо, ця робота дозволяє перебувати і вдома, крім того, ви можете взяти в роботу обслуговування відразу декількох компаній в залежності від того, наскільки широкий спектр ваших послуг їм необхідний.

Оператори контакт-центрів

Зростання попиту на онлайн-магазини породив і попит на операторів, оскільки навантаження зросло і там, де раніше вистачало однієї людини, тепер потрібні десять. Крім того, ті ж банки, які мають право продовжувати роботу, прагнуть знизити число відвідувань їх відділень клієнтами або і зовсім самі закриваються на карантин, в зв'язку з чим переводять все, що можна, на контакт-центри та дистанційну службу техпідтримки.

Особливими навичками вам володіти для цієї роботи не потрібно - всього вчать на місці, а також надають давно заготовлені скрипти, завдяки яким ви легко зможете надати користувачам відповіді на задані ними питання. Навіть в банках співробітники підтримки з відповідною освітою рідкість.

Чоловік на годину або «кабанчик»

Багато громадян намагаються використовувати карантин з користю і провести дрібні роботи вдома чи інші, на які раніше не вистачало часу. Не з усім вони можуть впоратися самі, а тому попит на фахівців широкого профілю, які і кран полагодити можуть, і бра на стіну повісити, дуже високий.

Затребувані і хлопці, які працюють через сервіси типу «Кабанця», де замовлення люди залишають найрізноманітніші - від доставки ліків з аптеки або пляшки вина до проведення ряду робіт, допомоги з переїздом або вивезення будсміття. До слова, вивіз будсміття сьогодні найбільш затребувана послуга на таких сервісах.

Няні

У перші дні карантину на цьому ринку була паніка - няням масово телефонували замовники і говорили поки не приходити. Однак, буквально через кілька днів попит на них різко підвищився. Комусь все-таки доводилося виїжджати у справах, а тим, хто працював з дому, стало зрозуміло, що діти потребують багато уваги і турботи і поєднувати повноцінний робочий день з доглядом за дитиною, її розвитком і розвагами вкрай важко, а часом і нереально, якщо таких нудьгуючих дітей вдома кілька.

Зрозуміло, до нянь зараз вимоги підвищилися, але найбільшою мірою в частині відповідальності - всі шукають людину, яка, перш за все, буде обережна поза роботою і буде дотримуватися всіх заходів безпеки, щоб не ставити під загрозу своїх вихованців. Багато хто навіть шукають нянь з проживанням на час карантину, щоб виключити можливість контактів няні з іншими потенційно хворими людьми.

SMM, SEO, контент-менеджери, копірайтери

Всі ці фахівці, мабуть, найменш затребувані зараз серед всіх перерахованих, однак, попит на них зростає, в тому числі тому, що багато офлайн-бізнесів вирішили не втрачати часу даремно під час карантину, а переходити в онлайн. Але важливо розуміти, що якщо у вас всі ці слова викликають нерозуміння або навіть здивування, а гроші вам потрібні вже зараз, то це не ваш варіант - для більш-менш ефективної роботи в соцмережі, сайтами і текстами потрібно пройти хоча б мінімальне навчання, а це займе не день і не два.

Якщо ж роботу ви знайшли, а грошей до зарплати дожити немає, ви завжди можете розглянути найкращі швидкі позики онлайн на нашому сайті і миттєво отримати гроші в борг.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.