Лізинг в Україні - в чому відмінність від кредитів

15 квітня 2019

Поряд з уже давно популярними кредитами в Україні є і лізинг. При цьому загальна сума угод в даному сегменті щорічно обчислюється в мільярдах гривень. З сегментом кредитування це, звичайно, незрівнянно, але дивним залишається і той факт, що більшість українців як і раніше не знають, що це, як це працює, як можна оформити лізинг авто і навіщо це потрібно, що можна купити в лізинг і т. д. Що являє собою договір лізингу і чим він відрізняється від звичних нам кредитів, розповідаємо в цій статті.

Лізинг в Україні в чому відмінність від кредитівЛізинг в Україні - в чому відмінність від кредитів

Поряд з уже давно популярними кредитами в Україні є і лізинг. При цьому загальна сума угод в даному сегменті щорічно обчислюється в мільярдах гривень. З сегментом кредитування це, звичайно, незрівнянно, але дивним залишається і той факт, що більшість українців як і раніше не знають, що це, як це працює, як можна оформити лізинг авто і навіщо це потрібно, що можна купити в лізинг і т. д. Що являє собою договір лізингу і чим він відрізняється від звичних нам кредитів, розповідаємо в цій статті.

Лізинг і кредит – про головні відмінності

1. Суть кредитів

Кредити – це коли якийсь кредитор дає позичальнику певну суму грошових коштів для здійснення покупки будь-якого товару, якщо це цільовий кредит, або ж просто дає гроші в борг, не обмежуючи позичальника в цілях застосування цих грошей. Для такої форми відносин є неминучим, що буде визначена сума кредиту, конкретний термін і умови, згідно з якими позичальник повинен ці кошти повертати. Таким чином, клієнт отримує гроші в борг, а кредитор вигоду у вигляді відсотків по кредиту.

2. Суть лізингу

В даному випадку сторони відносин іменуються як лізингодавець і лізингоодержувач, а суть цих відносин полягає не в кредитуванні, а в оренді майна, найчастіше автомобіля. При цьому в оренду береться не вже наявне у лізингодавця майно, а придбане спеціально для лізингоодержувача. Це ідеальний варіант для тих, хто хоче їздити протягом якогось часу на новій машині, яка йому подобається, не купуючи її, а орендуючи, щоб після закінчення обумовленого терміну просто змінити машину на нову. У ряді випадків громадяни використовують лізинг також і для покупки автомобіля в кінці терміну договору лізингу.

Головні відмінності цих продуктів

 1. Купуючи товари в кредит, ви відразу стаєте власниками придбаного вами майна. Кредитор в ряді випадків може обмежити вас в певних операціях – наприклад, ви не можете продати квартиру, яку взяли в іпотеку, поки не закриєте кредит, або виписати довіреність на машину, поки не повернете гроші, але, тим не менш, власником майна ви є одразу ж. А з лізингом ситуація інша – ви тільки орендуєте майно, а його власником є ​​лізингодавець, тобто компанія, яка купила для вас машину, наприклад, і надала її вам на умовах підписаного вами договору лізингу.
 2. Оформлення лізингу відбувається набагато простіше – всі турботи з оформлення паперів, КАСКО, договорів і т.д. бере на себе лізингодавець, вам залишається лише підписати лізинговий договір і на страховку. При кредиті майже всі клопоти лежать на вас.
 3. При оформленні кредиту нотаріальне підписання договору обов'язкове, а в випадку з лізингом це не потрібно.
 4. У кредит можна купити все, в буквальному сенсі все, хіба що конкретний кредитор не дає кредити онлайн, наприклад, на якісь цілі, керуючись якимись своїми міркуваннями, але ж ніхто не заважає знайти кредитора, який дасть. В лізинг же можна придбати як рухоме, так і нерухоме майно, але не можна оформити лізинг на майнові комплекси або ділянки землі.
 5. У разі прострочень по кредиту процес вилучення заставного майна не настільки швидкий. Та й в принципі кредитори не так поспішають забирати у вас куплену в кредит машину, наприклад, - є більше шансів встигнути зайняти грошей або вирішити проблеми, внести платіж і вирівнятися в графіку. У випадку з лізингом це питання вирішується швидше, оскільки автомобіль вам не належить – вже після 30-го дня прострочення чергового платежу лізингодавець має право на законних підставах вилучити своє авто.

Разом з тим, у кредитів і лізингу є і загальні риси:

 1. Наявність початкового внеску. Рідкісний автокредит, наприклад, обійдеться без нього і при лізингу якусь частину суми ви повинні внести відразу ж. Втім, в обох випадках бувають винятки, коли вам дають великий кредит або лізинг без першого внеску, але коли мова йде про такі великі суми, це все ж рідкість.
 2. Платити потрібно щомісяця – при кредитах платежі з відсотками, при лізингу – за оренду.
 3. Лізингові компанії більш лояльні до клієнтів, ніж банки – отримати в користування машину з їх допомогою реально легше, ніж купити в кредит. Але! Це зовсім не означає, що такі компанії сліпо допомагають всім без огляду – це не так. Вони точно так само перевіряють клієнтів і цікавляться їх матеріальним становищем, кредитною історією і т.д.
 4. Ну і нарешті, термін користування кредитом або лізингом може обговорюватися в індивідуальному порядку і складати від року і до кількох років. А в окремих випадках і 5-7 років.

Що вигідніше – автокредит або лізинг?

Незважаючи на те, що умови по окремих продуктах в банках і лізингових компаніях відрізняються, є характерні для цих продуктів відмінності у вартості. Так по лізингу ставка буде, як мінімум, на кілька відсотків вища. Також при оформленні кредиту є шанси отримати більш вигідні умови страхування від страховії компанії партнера банку і трошки заощадити. І нарешті, при лізингу вам також доведеться відразу ж оплатити вартість монтажу GPS датчика разом з початковим внеском, чого у випадку з кредитами робити просто не потрібно, а це на пару тисяч гривень в результаті зменшує вам суму внеску. В кінцевому підсумку кредити в більшості випадків вигідніші лізингу, але заради справедливості відзначимо, що і у лізингу є свої переваги, за які люди готові платити більше.

Кому потрібен і реально корисний лізинг – його переваги

 1. Це вигідно, якщо в даний період людині загрожує процедура відчуження майна. Податкова, виконавча служба, майбутнє розлучення – майно може виявитися в зоні ризику з різних причин, але у вас не зможуть забрати орендований вами автомобіль, а ви зможете викупити його в кінці терміну оренди, коли вирішите і закриєте всі питання.
 2. Страховка задоволення не з дешевих і не всі можуть дозволити собі відразу виплатити всю суму. При оформленні лізингу можна домовитися і розбити суму на рік, навіть не оплачуючи за це відсотки. Компанії розуміють складності своїх клієнтів і якщо бачать, що людина впорається з навантаженням, то в такій ситуації часто йдуть назустріч.
 3. Лізингодавці дуже часто дають клієнтам вибір системи оплати і це дуже добре. Банкам вигідніша аннуїтетна система оплати кредиту і більшість з них формує свої продукти виключно на її основі, не пропонуючи альтернативи.
  Лізингові компанії лояльніші в цьому питанні і часто дозволяють користуватися і диференційованою системою погашення, коли можуть змінюватися і суми, і терміни. Вам можуть запропонувати виплатити спочатку більшу частину, а потім меншу, також можуть розбити платежі не на місяці, а сезони, або встановити різні платежі в різні періоди, якщо ви знаєте, що ваші доходи в якісь періоди підвищуються, а в якісь дещо знижуються. І, до речі, в такому випадку лізинг може виявитися вигідніший кредитів в популярних банках або зрівнятися з ними, оскільки диференційована система погашення сама по собі набагато вигідніша.
 4. Той, хто хоча б один раз купував машину за особисті кошти або в кредит, знає, скільки у покупця клопоту по реєстрації автомобіля, сплаті податків, оформленн страховки мало купити машину, куди більше з тим, щоб її оформити. Так ось при лізингу всі ці клопоти бере на себе лізингодавець від вас же вимагається підписати договір з компанією, зі страховою і внести початковий внесок.
 5. Для багатьох же головна перевага лізингу полягає в тому, що можна машину не купувати, а просто користуватися нею як своє і міняти на нову після закінчення терміну оренди. Без викупу це точно істотно дешевше кредиту і простіше, а головне, у вас є можливість вибрати машину, яка вам подобається, і їздити на ній, скільки вам особисто завгодно наприклад, три роки, а після не займатися оформленням нових паперів або утилізувати стар авто , а просто повернути машину компанії і взяти іншу.

В Україні даний продукт найбільш популярний зараз серед тих, хто не хоче купувати авто і любить економити свій час, не витрачаючи його на оформлення, а також тих, хто не може розраховувати на автокредит, але дуже хоче стати власником власного авто. Лізингові компанії дійсно набагато лояльніші, а тому багато громадян саме з їх допомогою отримують шанс стати повноправними власниками автомобілів, викуповуючи їх по закінченню терміну оренди.

 
Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.