Лізинг в Україні - в чому відмінність від кредитів

15 квітня 2019

Поряд з уже давно популярними кредитами в Україні є і лізинг. При цьому загальна сума угод в даному сегменті щорічно обчислюється в мільярдах гривень. З сегментом кредитування це, звичайно, незрівнянно, але дивним залишається і той факт, що більшість українців як і раніше не знають, що це, як це працює, як можна оформити лізинг авто і навіщо це потрібно, що можна купити в лізинг і т. д. Що являє собою договір лізингу і чим він відрізняється від звичних нам кредитів, розповідаємо в цій статті.

Лізинг в Україні в чому відмінність від кредитівЛізинг в Україні - в чому відмінність від кредитів

Поряд з уже давно популярними кредитами в Україні є і лізинг. При цьому загальна сума угод в даному сегменті щорічно обчислюється в мільярдах гривень. З сегментом кредитування це, звичайно, незрівнянно, але дивним залишається і той факт, що більшість українців як і раніше не знають, що це, як це працює, як можна оформити лізинг авто і навіщо це потрібно, що можна купити в лізинг і т. д. Що являє собою договір лізингу і чим він відрізняється від звичних нам кредитів, розповідаємо в цій статті.

Лізинг і кредит – про головні відмінності

1. Суть кредитів

Кредити – це коли якийсь кредитор дає позичальнику певну суму грошових коштів для здійснення покупки будь-якого товару, якщо це цільовий кредит, або ж просто дає гроші в борг, не обмежуючи позичальника в цілях застосування цих грошей. Для такої форми відносин є неминучим, що буде визначена сума кредиту, конкретний термін і умови, згідно з якими позичальник повинен ці кошти повертати. Таким чином, клієнт отримує гроші в борг, а кредитор вигоду у вигляді відсотків по кредиту.

2. Суть лізингу

В даному випадку сторони відносин іменуються як лізингодавець і лізингоодержувач, а суть цих відносин полягає не в кредитуванні, а в оренді майна, найчастіше автомобіля. При цьому в оренду береться не вже наявне у лізингодавця майно, а придбане спеціально для лізингоодержувача. Це ідеальний варіант для тих, хто хоче їздити протягом якогось часу на новій машині, яка йому подобається, не купуючи її, а орендуючи, щоб після закінчення обумовленого терміну просто змінити машину на нову. У ряді випадків громадяни використовують лізинг також і для покупки автомобіля в кінці терміну договору лізингу.

Головні відмінності цих продуктів

 1. Купуючи товари в кредит, ви відразу стаєте власниками придбаного вами майна. Кредитор в ряді випадків може обмежити вас в певних операціях – наприклад, ви не можете продати квартиру, яку взяли в іпотеку, поки не закриєте кредит, або виписати довіреність на машину, поки не повернете гроші, але, тим не менш, власником майна ви є одразу ж. А з лізингом ситуація інша – ви тільки орендуєте майно, а його власником є ​​лізингодавець, тобто компанія, яка купила для вас машину, наприклад, і надала її вам на умовах підписаного вами договору лізингу.
 2. Оформлення лізингу відбувається набагато простіше – всі турботи з оформлення паперів, КАСКО, договорів і т.д. бере на себе лізингодавець, вам залишається лише підписати лізинговий договір і на страховку. При кредиті майже всі клопоти лежать на вас.
 3. При оформленні кредиту нотаріальне підписання договору обов'язкове, а в випадку з лізингом це не потрібно.
 4. У кредит можна купити все, в буквальному сенсі все, хіба що конкретний кредитор не дає кредити онлайн, наприклад, на якісь цілі, керуючись якимись своїми міркуваннями, але ж ніхто не заважає знайти кредитора, який дасть. В лізинг же можна придбати як рухоме, так і нерухоме майно, але не можна оформити лізинг на майнові комплекси або ділянки землі.
 5. У разі прострочень по кредиту процес вилучення заставного майна не настільки швидкий. Та й в принципі кредитори не так поспішають забирати у вас куплену в кредит машину, наприклад, - є більше шансів встигнути зайняти грошей або вирішити проблеми, внести платіж і вирівнятися в графіку. У випадку з лізингом це питання вирішується швидше, оскільки автомобіль вам не належить – вже після 30-го дня прострочення чергового платежу лізингодавець має право на законних підставах вилучити своє авто.

Разом з тим, у кредитів і лізингу є і загальні риси:

 1. Наявність початкового внеску. Рідкісний автокредит, наприклад, обійдеться без нього і при лізингу якусь частину суми ви повинні внести відразу ж. Втім, в обох випадках бувають винятки, коли вам дають великий кредит або лізинг без першого внеску, але коли мова йде про такі великі суми, це все ж рідкість.
 2. Платити потрібно щомісяця – при кредитах платежі з відсотками, при лізингу – за оренду.
 3. Лізингові компанії більш лояльні до клієнтів, ніж банки – отримати в користування машину з їх допомогою реально легше, ніж купити в кредит. Але! Це зовсім не означає, що такі компанії сліпо допомагають всім без огляду – це не так. Вони точно так само перевіряють клієнтів і цікавляться їх матеріальним становищем, кредитною історією і т.д.
 4. Ну і нарешті, термін користування кредитом або лізингом може обговорюватися в індивідуальному порядку і складати від року і до кількох років. А в окремих випадках і 5-7 років.

Що вигідніше – автокредит або лізинг?

Незважаючи на те, що умови по окремих продуктах в банках і лізингових компаніях відрізняються, є характерні для цих продуктів відмінності у вартості. Так по лізингу ставка буде, як мінімум, на кілька відсотків вища. Також при оформленні кредиту є шанси отримати більш вигідні умови страхування від страховії компанії партнера банку і трошки заощадити. І нарешті, при лізингу вам також доведеться відразу ж оплатити вартість монтажу GPS датчика разом з початковим внеском, чого у випадку з кредитами робити просто не потрібно, а це на пару тисяч гривень в результаті зменшує вам суму внеску. В кінцевому підсумку кредити в більшості випадків вигідніші лізингу, але заради справедливості відзначимо, що і у лізингу є свої переваги, за які люди готові платити більше.

Кому потрібен і реально корисний лізинг – його переваги

 1. Це вигідно, якщо в даний період людині загрожує процедура відчуження майна. Податкова, виконавча служба, майбутнє розлучення – майно може виявитися в зоні ризику з різних причин, але у вас не зможуть забрати орендований вами автомобіль, а ви зможете викупити його в кінці терміну оренди, коли вирішите і закриєте всі питання.
 2. Страховка задоволення не з дешевих і не всі можуть дозволити собі відразу виплатити всю суму. При оформленні лізингу можна домовитися і розбити суму на рік, навіть не оплачуючи за це відсотки. Компанії розуміють складності своїх клієнтів і якщо бачать, що людина впорається з навантаженням, то в такій ситуації часто йдуть назустріч.
 3. Лізингодавці дуже часто дають клієнтам вибір системи оплати і це дуже добре. Банкам вигідніша аннуїтетна система оплати кредиту і більшість з них формує свої продукти виключно на її основі, не пропонуючи альтернативи.
  Лізингові компанії лояльніші в цьому питанні і часто дозволяють користуватися і диференційованою системою погашення, коли можуть змінюватися і суми, і терміни. Вам можуть запропонувати виплатити спочатку більшу частину, а потім меншу, також можуть розбити платежі не на місяці, а сезони, або встановити різні платежі в різні періоди, якщо ви знаєте, що ваші доходи в якісь періоди підвищуються, а в якісь дещо знижуються. І, до речі, в такому випадку лізинг може виявитися вигідніший кредитів в популярних банках або зрівнятися з ними, оскільки диференційована система погашення сама по собі набагато вигідніша.
 4. Той, хто хоча б один раз купував машину за особисті кошти або в кредит, знає, скільки у покупця клопоту по реєстрації автомобіля, сплаті податків, оформленн страховки мало купити машину, куди більше з тим, щоб її оформити. Так ось при лізингу всі ці клопоти бере на себе лізингодавець від вас же вимагається підписати договір з компанією, зі страховою і внести початковий внесок.
 5. Для багатьох же головна перевага лізингу полягає в тому, що можна машину не купувати, а просто користуватися нею як своє і міняти на нову після закінчення терміну оренди. Без викупу це точно істотно дешевше кредиту і простіше, а головне, у вас є можливість вибрати машину, яка вам подобається, і їздити на ній, скільки вам особисто завгодно наприклад, три роки, а після не займатися оформленням нових паперів або утилізувати стар авто , а просто повернути машину компанії і взяти іншу.

В Україні даний продукт найбільш популярний зараз серед тих, хто не хоче купувати авто і любить економити свій час, не витрачаючи його на оформлення, а також тих, хто не може розраховувати на автокредит, але дуже хоче стати власником власного авто. Лізингові компанії дійсно набагато лояльніші, а тому багато громадян саме з їх допомогою отримують шанс стати повноправними власниками автомобілів, викуповуючи їх по закінченню терміну оренди.

 
Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.