Медична страховка в Україні

05 квітня 2019

Необхідність введення в Україні закону про обов'язкове медичне страхування обговорюється дуже давно, більше того, до Верховної Ради України вносився вже не один законопроект, проте жоден з них так і не був прийнятий. Тим часом, багато громадян просто не знають, що є і добровільна медична страховка в Україні, оформити яку зовсім нескладно. Що таке медична страховка, що вона дає, навіщо потрібна медична страховка за кордон, і де вона обійдеться вигідніше, розповідаємо в нашій статті.

Медична страховка в УкраїніМедична страховка – що це таке?

Це вид страхування, який передбачає компенсацію страховою компанією витрат на лікування, придбання медикаментів і т.д. в разі настання страхового випадку частково або ж повністю. Добровільне медстрахування буває різним, проте умовно ділиться на два основних типи:

1. Приватне

По суті, це надання послуги страхування фізособам, тобто конкретним людям, а не компаніям. Особисті поліси завжди дорожчі.

2. Корпоративне

Послуга надається юридичним особам – компаніям, однак, це не означає, що оплачується дана страховка в повній мірі компаніями. Вона може бути оплачена юрособою повністю або частково.

Компанії купують страховку, щоб мотивувати співробітників. Як правило, це не єдиний бонус у компаній, які дотримуються такого підходу, і, тим не менш, він один з найвагоміших. Для співробітників це можливість отримати якісну медичну допомогу, якщо це необхідно. Для компаній – гарантія того, що їх співробітники матимуть таку можливість і не стануть відтягувати візит до лікаря і, як наслідок, доводити ситуацію до критичної і надовго випадати з робочого процесу.

Хто платить за таку страховку?

Часом її оплачують компанії в повному обсязі, але досить часто практикується і оплата компаніями і співробітниками в різних пропорціях – порівну або коли роботодавець сплачує 60-70% вартості медичної страховки. І навіть в такому випадку це дуже вигідно, адже корпоративні поліси самі по собі на порядок дешевші особистих, а якщо компанія ще й оплачує половину чи більшу частину вартості, то для співробітника вона коштує геть недорого. І точно дешевше, ніж позики грошей в екстреній ситуації.

За рахунок чого корпоративні поліси дешевші?

 1. Перша причина і досить важлива це так званий «опт» - страховим компаніям вигідно, коли у них оформляють відразу багато полісів, а потім оформляють ще для нових співробітників. Оформивши страховки співробітникам одного разу, вони надовго отримують стабільного клієнта в особі даної компанії.
 2. Друга причина – обмеження переліку послуг в полісі. Якщо повний особистий поліс, як правило, дає можливість користуватися чи не всіма медичними послугами, то такі економ варіанти зазвичай не включають в себе приватну швидку допомогу, приватні стаціонари, стоматологію, лікування в дорогих клініках. Також може бути встановлений ліміт на суму коштів, що компенсуються при купівлі ліків, або оплаті лікування (наприклад, оплачують лише якусь частину вартості лікування).

Медична страховка для виїзду

Багато хто задається питанням, чи потрібна вона, проте, без неї в більшості консульств вам просто не дадуть візу. І це розумно – не всі мандрівники мають достатній дохід для того, щоб без проблем забезпечити собі медичну допомогу в разі необхідності, перебуваючи за кордоном. Втім, є і країни, в які пускають без неї, тільки чи варто так ризикувати?

Страховка для візи може включати наступні опції:

 1. Невідкладна медична допомога – все від строкової діагностики до лікування отриманих травм або ж отруєння, наприклад.
 2. Доставка дітей додому, якщо з їх батьками або іншим супроводжуючим дорослим щось трапилося. Це важливий пункт для мандрівників з дітьми, так як в разі, якщо з вами трапиться біда, ви можете бути впевнені, що ваших дітей доставлять додому.
 3. Термінова стоматологія. Що таке гострі напади болю, в зв'язку з якими часом навіть рейси пропускають, розповідати нікому не потрібно – в таких випадках компенсація за невикористані квитки або термінове лікування буває дуже доречна.

Важливо: оскільки громадяни часто прагнуть заощадити на страховці для виїзду, страхові компанії, в свою чергу, часто пропонують дуже дешеву страховку чисто «для галочки», щоб вона у вас була і вам дали візу. Але чим дешевша страховка, тим менше витрат вона компенсує. Подумайте двічі, чи варто економити, оскільки, якщо вільних грошей у вас не так вже й багато, ви ризикуєте залишитися без медичної допомоги в чужій для вас країні, де навіть не зможете попросити гроші в борг.

Що дає добровільна медстраховка?

Як правило, вона включає в себе досить об'ємний перелік медичних послуг, а також інших опцій, оплату яких страхова в разі необхідності зобов'язується компенсувати або зробити самостійно. Найчастіше договір включає:

 1. Амбулаторну допомогу. Сюди можна віднести виклик лікаря додому, консультацію, лікарняні листи, діагностику і т.д.
 2. Стаціонарну допомогу – дослідження з метою діагностики пацієнта, лікування в медустановах і т.д.
 3. Невідкладну допомогу – від швидкої медичної допомоги до транспортування в медзаклад і забезпечення необхідними медикаментами.
 4. Допомога стоматолога. Знову ж, повний спектр послуг від банальної діагностики до протезування і хірургічного втручання.
 5. Медикаменти - їх оплата і доставка.

Це базові опції, однак, за бажанням багато компаній пропонують включити і додаткові – від масажу до відвідування залу або ж басейну.

Де можна оформити медичну страховку в Україні і скільки це може коштувати?

У нашій країні таку послугу надають багато страхових компаній, ми ж розглянемо провідні, що заслужено користуються довірою громадян.

АХА

Дана компанія надає три тарифи по медичному страхуванню для фізосіб – це базовий, стандарт і преміум. Також вартість тарифів відрізняється в залежності від віку застрахованої особи.

Базовий

Дозволяє двічі викликати швидку допомогу, а також двічі скористатися екстреною стаціонарною допомогою. Річна страхова сума – 60 000 грн. Вартість на рік становить:

 1. Дітям від 1 до 7 років – 2 280 грн.
 2. Дітям від 8 до 17 років – 1 440 грн.
 3. Дорослим від 18 до 65 років – 1 080 грн.

Стандарт

Включає в себе можливості базового пакету, а також 2 000 грн. на оплату аналізів в лабораторії при гострому стані і 5 малих і 2 великих обстеження шляхом інструментальної діагностики в гострому стані. Страхова сума на 1 рік – 80 000 грн. Вартість на рік становить:

 1. Дітям від 1 до 7 років – 3 360 грн.
 2. Дітям від 8 до 17 років – 2 400 грн.
 3. Дорослим від 18 до 65 років – 2 040 грн.

Преміум

Включає в себе всі можливості базового пакету і стандарту, а також три консультації лікарів при виклику додому, по телефону або в поліклініці, а також забезпечення ліками при амбулаторному лікуванні на суму до 1 000 грн. Страхова сума по пакету на рік – 100 000 грн . Вартість за рік складе:

 1. Дітям від 1 до 7 років – 5 400грн.
 2. Дітям від 8 до 17 років – 3 840 грн.
 3. Дорослим від 18 до 65 років – 2 880 грн.

UNIQA

У цій компанії ДМС для фізосіб обійдеться вже дорожче. Але і покриття різних медпослуг тут куди більше. Знову ж доступні три тарифи, опції ідентичні, але є відмінності в страхових сумах, а також сумах, що покривають витрати на планову стаціонарну допомогу і хірургію, а також екстрену стоматологію.

Що отримують клієнти даної компанії?

 1. Можна цілодобово звертатися за консультацією до лікаря-координатора асистуючої компанії.
 2. Обслуговуватися в різних комерційних клініках-партнерах страхової компанії.
 3. Можна отримати необхідну амбулаторно-поліклінічну допомогу.
 4. При необхідності екстрену госпіталізацію. Також страхова подбає про необхідні медикаменти.
 5. Планову допомогу (стаціонар), хірургію (вам покриють до 3 000 грн. при тарифі Стандарт / 4 000. при тарифі Класика / 5 000 грн. в тарифі Престиж).
 6. Екстрену допомогу в стоматології (покриття до 500 грн. при Стандарті / 1 000. при тарифі Класика / 2 000. при тарифі Престиж).

Вартість тарифів на сайті вказують за день, однак шляхом нехитрих розрахунків, ми вирішили дізнатись, у скільки ж обійдеться таке страхування за рік. Отже:

 1. Тариф Стандарт - 24 грн. в день, а значить 8 760 грн. за рік.
 2. Тариф Класика - 34 грн. в день і 12 410 грн. за рік.
 3. Тариф Престиж - 52 грн. в день і 18 980 грн. на рік.

В місяць, відповідно, це від 730 до більш ніж 1500 грн. Недешеве задоволення, проте, порівняння навіть цих двох компаній вистачить для уявлення про те, що таке мінімальна страховка і максимальна і чому вартість страховок може так відрізнятися.

 
Сподобалося?

1

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.