Мікрофінансова організація або ломбард? За і проти

24 квітня 2018

У складній фінансовій ситуації громадяни, як правило, звертаються в першу чергу до друзів, колег, родичів і близьких, але вони, нажаль, не завжди можуть допомогти. Взяти кредит в банку також не для всіх є можливим і тоді доводиться шукати альтернативні джерела кредитування. Серед них найбільш популярні ломбарди і мікрофінансові організації. Що краще і надійніше? І до кого йти за позикою, якщо зіткнулися з фінансовими проблемами?

Хто вони - клієнти ломбардів та МФО?

Клієнтами ломбардів все ж є люди дещо старшого віку. Це пояснюється тим, що на відміну від МФО, ломбарди давно на ринку кредитування України і нікому не в новинку, що можна просто прийти і взяти грошей під заставу. У МФО кредитується більш молода і сучасна частина населення, яка вже розуміє, що це зручний фінансовий інструмент, який здатний допомогти, коли в допомозі відмовили всі, втім, і частка старшого населення серед клієнтів МФО постійно зростає.

В чому переваги ломбардів і в чому полягають їх мінуси?

Головна перевага ломбардів полягає в тому, що брати там термінові позики без відмови, заклавши цінну річ, може абсолютно кожен. Не потрібні ні довідки про доходи, ні ідеальна кредитна історія. Під заставу приймається золото, срібло, техніка і електроніка, а ціна визначається після огляду фахівцем. Для багатьох це, безумовно, порятунок. Як, наприклад, і те, що в разі, якщо вам не вдалося повернути гроші вчасно, то виплату позики можна відкласти на певний час, виплативши відсотки.

Мінуси ломбардів від початку криються в їх плюсах. Їх доступність - це і плюс, і мінус одночасно. З одного боку добре, що людина в критичній ситуації може отримати позику. З іншого боку - для багатьох це початок кінця, адже ломбарди не турбуються про те, чи достатньо платоспроможні їх клієнти. У кращому випадку можна просто втратити цінну річ, в гіршому - намагатися вибратися з цієї ситуації, платити відсотки неодноразово і все одно не зуміти повернути борг і розлучитися з улюбленими сережками або смартфоном.

Плюси і мінуси МФО

Мікрофінансові організації, в першу чергу, відрізняються відповідальним підходом до кредитування, принаймні, найбільші з них. Вам можуть відмовити, можуть зробити контрпропозицію на меншу суму, але це не мінус, а плюс - компанія враховує ваші доходи і витрати і не дозволяє вам взяти на себе більше кредитне навантаження, ніж ви реально можете потягнути.

Серед переваг МФО також зручність оформлення, отримання та погашення позик, можливість поліпшити свою кредитну історію, продовжити позику в разі, якщо не можете повернути гроші вчасно. Це просто, швидко і зручно. До того ж в МФО є можливість оформляти швидкі кредити онлайн цілодобово, якщо кошти знадобилися вам в позаурочний час.

З мінусів можна виділити тільки ставку, однак, і це не однозначно - позики рідко оформлюються на тривалий термін, а якщо вам потрібно протягнути тиждень до зарплати, то сумма відсотків буде не такою вже й великою.

У підсумку…

Вам вирішувати, до чиєї допомоги вдатися, якщо терміново потрібні гроші, але на тлі ломбардів МФО серйозно виграють за рахунок своєї сучасності і в той же час своєму прагненню надавати послуги подібні банківським, але на новому рівні - без застав та інших пережитків часу. Вони більш мобільні, зручні для клієнтів, і більш відповідально ставляться до свого бізнесу і клієнта.

Сподобалося?

401

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.