Мікрофінансова організація або ломбард? За і проти

24 квітня 2018

У складній фінансовій ситуації громадяни, як правило, звертаються в першу чергу до друзів, колег, родичів і близьких, але вони, нажаль, не завжди можуть допомогти. Взяти кредит в банку також не для всіх є можливим і тоді доводиться шукати альтернативні джерела кредитування. Серед них найбільш популярні ломбарди і мікрофінансові організації. Що краще і надійніше? І до кого йти за позикою, якщо зіткнулися з фінансовими проблемами?

Хто вони - клієнти ломбардів та МФО?

Клієнтами ломбардів все ж є люди дещо старшого віку. Це пояснюється тим, що на відміну від МФО, ломбарди давно на ринку кредитування України і нікому не в новинку, що можна просто прийти і взяти грошей під заставу. У МФО кредитується більш молода і сучасна частина населення, яка вже розуміє, що це зручний фінансовий інструмент, який здатний допомогти, коли в допомозі відмовили всі, втім, і частка старшого населення серед клієнтів МФО постійно зростає.

В чому переваги ломбардів і в чому полягають їх мінуси?

Головна перевага ломбардів полягає в тому, що брати там термінові позики без відмови, заклавши цінну річ, може абсолютно кожен. Не потрібні ні довідки про доходи, ні ідеальна кредитна історія. Під заставу приймається золото, срібло, техніка і електроніка, а ціна визначається після огляду фахівцем. Для багатьох це, безумовно, порятунок. Як, наприклад, і те, що в разі, якщо вам не вдалося повернути гроші вчасно, то виплату позики можна відкласти на певний час, виплативши відсотки.

Мінуси ломбардів від початку криються в їх плюсах. Їх доступність - це і плюс, і мінус одночасно. З одного боку добре, що людина в критичній ситуації може отримати позику. З іншого боку - для багатьох це початок кінця, адже ломбарди не турбуються про те, чи достатньо платоспроможні їх клієнти. У кращому випадку можна просто втратити цінну річ, в гіршому - намагатися вибратися з цієї ситуації, платити відсотки неодноразово і все одно не зуміти повернути борг і розлучитися з улюбленими сережками або смартфоном.

Плюси і мінуси МФО

Мікрофінансові організації, в першу чергу, відрізняються відповідальним підходом до кредитування, принаймні, найбільші з них. Вам можуть відмовити, можуть зробити контрпропозицію на меншу суму, але це не мінус, а плюс - компанія враховує ваші доходи і витрати і не дозволяє вам взяти на себе більше кредитне навантаження, ніж ви реально можете потягнути.

Серед переваг МФО також зручність оформлення, отримання та погашення позик, можливість поліпшити свою кредитну історію, продовжити позику в разі, якщо не можете повернути гроші вчасно. Це просто, швидко і зручно. До того ж в МФО є можливість оформляти швидкі кредити онлайн цілодобово, якщо кошти знадобилися вам в позаурочний час.

З мінусів можна виділити тільки ставку, однак, і це не однозначно - позики рідко оформлюються на тривалий термін, а якщо вам потрібно протягнути тиждень до зарплати, то сумма відсотків буде не такою вже й великою.

У підсумку…

Вам вирішувати, до чиєї допомоги вдатися, якщо терміново потрібні гроші, але на тлі ломбардів МФО серйозно виграють за рахунок своєї сучасності і в той же час своєму прагненню надавати послуги подібні банківським, але на новому рівні - без застав та інших пережитків часу. Вони більш мобільні, зручні для клієнтів, і більш відповідально ставляться до свого бізнесу і клієнта.

Сподобалося?

331

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.