Наслідки для боржника в Україні

31 травня 2017

Навіть самий дисциплінований позичальник не може передбачити раптове погіршення фінансового положення. Зовсім скоро в нього виникають ускладнення з виконанням обов’язків, а потім неприємний статус боржника. До яких наслідків готуватися громадянам, які були вимушені перейти до табору боржників?

Якщо мова йдеться про мікрофінансові організації, звичайно з моменту виникнення прострочки вони намагаються не нараховувати неустойку декілька днів, оскільки затримка може бути пов’язана зі швидкістю банківського переказу. Про способи погашення позики читайте в матеріалі «Як погасити позику в Україні?».

Через три дні позичальнику треба готуватися до того, що неустойка складе 1-3% від суми позики щодня. Водночас кредитор буде регулярно телефонувати, нагадувати про необхідність погашення боргу.

Якщо переговори не мали успіху, кредитор може продати заборгованість колекторським компаніям або звернутися за захистом своїх прав до суду.

Зазвичай, звернення до суду відбувається не швидко. Для кредитора це зайві розходи, враховуючи невеликі суми позики. Якщо кредитор бачить, що позичальник ніде не працює, особливого майна не має, просто списує заборгованість, як безнадійну.

Майно боржника

Якщо гра варта свічок, починається судовий розгляд. Після винесення рішення за справу беруться державні виконавці. На цьому етапі до суми боргу, нарахованої неустойки додається виконавчий збір, який також доведеться оплачувати боржникові.

Виконавець перевіряє все майно боржника, його активи, банківські рахунки, доходи. Все, що представляє цінність, продається з аукціону за зниженою вартістю. Виручені кошти спрямовують на погашення боргу.

Якщо боржник отримує зарплатню, виконавці можуть направити вимогу роботодавцю перераховувати певний відсоток з доходів на погашення боргу.

Обмеження на виїзд за кордон

ЦПК України передбачає введення обмежень на виїзд за кордон для боржників. Потрапити до числа невиїзних можна за борги за кредитами, комунальні борги, але для цього потрібна наявність декількох умов.

По-перше, винесене судове рішення, яке примушує боржника виконати свої зобов’язання. По-друге, виконавці мають відкрити виконавче впровадження. По-третє, має бути факт ухилення громадянина від виконання обов’язків. Іншими словами, якщо у позичальника є грошові кошти для погашення боргу, але він навмисне відтягує цей момент, дана обставина може зіграти злий жарт.

Сподобалося?

182

Читайте також

14 лютого 2019

Соцдопомога для найбільш незахищених категорій українського населення є серйозною підмогою для життя, а часом і єдиним джерелом доходу. Сьогодні розповідаємо, які пільги українських багатодітних сімей виплачуватися будуть, як держава допоможе малозабезпеченим фінансово сім'ям і від чого залежать і як розраховуються суми на соцдопомогу багатодітних зараз в Україні.

18 лютого 2019

Згідно з українським законодавством окремими категоріями громадян щорічно подається декларація про доходи. Для кого декларація про доходи фізичних осіб обов'язкова, а для кого ні, як заповнюється електронна декларація доходів, як зазначається вид доходу в декларації і які взагалі повинні бути вказані види доходів в електронних деклараціях, розповідаємо в цій статті.

19 лютого 2019

Добре, якщо в разі фінансових проблем, ви можете зайняти грошей де зручно, тому що у вас офіційне працевлаштування, постійний дохід і бездоганна КІ. Але такими даними можуть похвалитися далеко не всі позичальники, а тому часом взяти кредит без довідки про доходи досить складно. Але можливо! Сьогодні розповідаємо, де можна оформити кредит за паспортом без довідок про доходи, які банки кредит без довідки про доходи дадуть без проблем і, звичайно, чи можна отримувати кредити готівкою без довідки про доходи.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.