Наслідки для боржника в Україні

31 травня 2017

Навіть самий дисциплінований позичальник не може передбачити раптове погіршення фінансового положення. Зовсім скоро в нього виникають ускладнення з виконанням обов’язків, а потім неприємний статус боржника. До яких наслідків готуватися громадянам, які були вимушені перейти до табору боржників?

Якщо мова йдеться про мікрофінансові організації, звичайно з моменту виникнення прострочки вони намагаються не нараховувати неустойку декілька днів, оскільки затримка може бути пов’язана зі швидкістю банківського переказу. Про способи погашення позики читайте в матеріалі «Як погасити позику в Україні?».

Через три дні позичальнику треба готуватися до того, що неустойка складе 1-3% від суми позики щодня. Водночас кредитор буде регулярно телефонувати, нагадувати про необхідність погашення боргу.

Якщо переговори не мали успіху, кредитор може продати заборгованість колекторським компаніям або звернутися за захистом своїх прав до суду.

Зазвичай, звернення до суду відбувається не швидко. Для кредитора це зайві розходи, враховуючи невеликі суми позики. Якщо кредитор бачить, що позичальник ніде не працює, особливого майна не має, просто списує заборгованість, як безнадійну.

Майно боржника

Якщо гра варта свічок, починається судовий розгляд. Після винесення рішення за справу беруться державні виконавці. На цьому етапі до суми боргу, нарахованої неустойки додається виконавчий збір, який також доведеться оплачувати боржникові.

Виконавець перевіряє все майно боржника, його активи, банківські рахунки, доходи. Все, що представляє цінність, продається з аукціону за зниженою вартістю. Виручені кошти спрямовують на погашення боргу.

Якщо боржник отримує зарплатню, виконавці можуть направити вимогу роботодавцю перераховувати певний відсоток з доходів на погашення боргу.

Обмеження на виїзд за кордон

ЦПК України передбачає введення обмежень на виїзд за кордон для боржників. Потрапити до числа невиїзних можна за борги за кредитами, комунальні борги, але для цього потрібна наявність декількох умов.

По-перше, винесене судове рішення, яке примушує боржника виконати свої зобов’язання. По-друге, виконавці мають відкрити виконавче впровадження. По-третє, має бути факт ухилення громадянина від виконання обов’язків. Іншими словами, якщо у позичальника є грошові кошти для погашення боргу, але він навмисне відтягує цей момент, дана обставина може зіграти злий жарт.

Сподобалося?

38

Читайте також

21 вересня 2018

Кредитки давно стали невід'ємною частиною нашого життя, а багато громадян і зовсім мають відразу кілька кредитних карт від різних банків. Оскільки пропозиція на ринку значно перевищує попит, банки змушені всіляко примудрятися і придумувати все нові і нові способи залучення клієнтів і продажів своїх продуктів. У зв'язку з цим така карта давно перестала бути продуктом з чітким набором опцій. Якими бувають кредитки і в чому полягають їх відмінності, розбираємо в цій статті.

28 вересня 2018

З одного боку, технології - велике благо, а з іншого боку, і шахраї розвивають свої схеми так само стрімко, як розвивається світ. Розповідаємо про найпопулярніші способи шахрайства з кредитними картками, адже знаючи основні прийоми аферистів, ви з куди більшою ймовірністю зможете викрити шахрая, який придумав щось нове.

28 вересня 2018

До страховок на кредити у громадян вже давно склалося стійке негативне ставлення. Їх сприймають виключно як непотрібний нав'язаний продукт, за який до всього доводиться переплачувати. Разом з тим, марним його назвати все-таки не можна, хоча б тому, що він давно б припинив своє існування. Чи потрібна страховка на кредит, чи корисна вона чи не потрібна абсолютно, розбираємо в цій статті.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.