Наслідки для боржника в Україні

31 травня 2017

Навіть самий дисциплінований позичальник не може передбачити раптове погіршення фінансового положення. Зовсім скоро в нього виникають ускладнення з виконанням обов’язків, а потім неприємний статус боржника. До яких наслідків готуватися громадянам, які були вимушені перейти до табору боржників?

Якщо мова йдеться про мікрофінансові організації, звичайно з моменту виникнення прострочки вони намагаються не нараховувати неустойку декілька днів, оскільки затримка може бути пов’язана зі швидкістю банківського переказу. Про способи погашення позики читайте в матеріалі «Як погасити позику в Україні?».

Через три дні позичальнику треба готуватися до того, що неустойка складе 1-3% від суми позики щодня. Водночас кредитор буде регулярно телефонувати, нагадувати про необхідність погашення боргу.

Якщо переговори не мали успіху, кредитор може продати заборгованість колекторським компаніям або звернутися за захистом своїх прав до суду.

Зазвичай, звернення до суду відбувається не швидко. Для кредитора це зайві розходи, враховуючи невеликі суми позики. Якщо кредитор бачить, що позичальник ніде не працює, особливого майна не має, просто списує заборгованість, як безнадійну.

Майно боржника

Якщо гра варта свічок, починається судовий розгляд. Після винесення рішення за справу беруться державні виконавці. На цьому етапі до суми боргу, нарахованої неустойки додається виконавчий збір, який також доведеться оплачувати боржникові.

Виконавець перевіряє все майно боржника, його активи, банківські рахунки, доходи. Все, що представляє цінність, продається з аукціону за зниженою вартістю. Виручені кошти спрямовують на погашення боргу.

Якщо боржник отримує зарплатню, виконавці можуть направити вимогу роботодавцю перераховувати певний відсоток з доходів на погашення боргу.

Обмеження на виїзд за кордон

ЦПК України передбачає введення обмежень на виїзд за кордон для боржників. Потрапити до числа невиїзних можна за борги за кредитами, комунальні борги, але для цього потрібна наявність декількох умов.

По-перше, винесене судове рішення, яке примушує боржника виконати свої зобов’язання. По-друге, виконавці мають відкрити виконавче впровадження. По-третє, має бути факт ухилення громадянина від виконання обов’язків. Іншими словами, якщо у позичальника є грошові кошти для погашення боргу, але він навмисне відтягує цей момент, дана обставина може зіграти злий жарт.

Сподобалося?

414

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.