Наслідки для боржника в Україні

31 травня 2017

Навіть самий дисциплінований позичальник не може передбачити раптове погіршення фінансового положення. Зовсім скоро в нього виникають ускладнення з виконанням обов’язків, а потім неприємний статус боржника. До яких наслідків готуватися громадянам, які були вимушені перейти до табору боржників?

Якщо мова йдеться про мікрофінансові організації, звичайно з моменту виникнення прострочки вони намагаються не нараховувати неустойку декілька днів, оскільки затримка може бути пов’язана зі швидкістю банківського переказу. Про способи погашення позики читайте в матеріалі «Як погасити позику в Україні?».

Через три дні позичальнику треба готуватися до того, що неустойка складе 1-3% від суми позики щодня. Водночас кредитор буде регулярно телефонувати, нагадувати про необхідність погашення боргу.

Якщо переговори не мали успіху, кредитор може продати заборгованість колекторським компаніям або звернутися за захистом своїх прав до суду.

Зазвичай, звернення до суду відбувається не швидко. Для кредитора це зайві розходи, враховуючи невеликі суми позики. Якщо кредитор бачить, що позичальник ніде не працює, особливого майна не має, просто списує заборгованість, як безнадійну.

Майно боржника

Якщо гра варта свічок, починається судовий розгляд. Після винесення рішення за справу беруться державні виконавці. На цьому етапі до суми боргу, нарахованої неустойки додається виконавчий збір, який також доведеться оплачувати боржникові.

Виконавець перевіряє все майно боржника, його активи, банківські рахунки, доходи. Все, що представляє цінність, продається з аукціону за зниженою вартістю. Виручені кошти спрямовують на погашення боргу.

Якщо боржник отримує зарплатню, виконавці можуть направити вимогу роботодавцю перераховувати певний відсоток з доходів на погашення боргу.

Обмеження на виїзд за кордон

ЦПК України передбачає введення обмежень на виїзд за кордон для боржників. Потрапити до числа невиїзних можна за борги за кредитами, комунальні борги, але для цього потрібна наявність декількох умов.

По-перше, винесене судове рішення, яке примушує боржника виконати свої зобов’язання. По-друге, виконавці мають відкрити виконавче впровадження. По-третє, має бути факт ухилення громадянина від виконання обов’язків. Іншими словами, якщо у позичальника є грошові кошти для погашення боргу, але він навмисне відтягує цей момент, дана обставина може зіграти злий жарт.

Сподобалося?

399

Читайте також

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.