Найпоширеніші афери з кредитними картками

28 вересня 2018

З одного боку, технології - велике благо, а з іншого боку, і шахраї розвивають свої схеми так само стрімко, як розвивається світ. Розповідаємо про найпопулярніші способи шахрайства з кредитними картками, адже знаючи основні прийоми аферистів, ви з куди більшою ймовірністю зможете викрити шахрая, який придумав щось нове.

Блокування сім-карти, прив'язаної до банкінгу

Самые распространенные аферы с кредитными картами

Здавалося б, скільки разів говорилося, що публікувати де-небудь свій фінансовий номер мобільного, прив'язаний до банків та інших сервісів, просто не можна, але ні - українці систематично і навіть методично, з якимось особливим завзяттям наступають на одні й ті ж граблі, використовуючи один номер телефону для всього. І найбільше через це постраждали свого часу громадяни, що дають оголошення про продаж будь-яких товарів на відомому майданчику OLX.

У якийсь момент безліч користувачів майданчику почали отримувати повідомлення від нібито зацікавлених покупців, де йшлося про те, що користувач хоче купити товар і просить вислати номер карти і мобільного, обіцяючи повну передоплату. Отримавши цю інформацію, шахрай починав телефонувати на вказаний продавцем номер з різних номерів. Дзвінки були короткі, щоб продавець просто не встигав відповідати, а якщо він телефонував, шахраї просто не відповідали. Після цього нерозуміючі нічого продавці дивувалися ще більше, отримавши повідомлення про те, що рахунок мобільного поповнено на певну суму. Це робилося для того, щоб згодом пройти аутентифікацію в колл-центрі мобільного оператора і легко назвати дату, коли рахунок в останній раз поповнювався, а також номери телефонів, з яких надходили останні дзвінки, щоб повідомити про те, що номер нібито загублений і попросити виготовити дублікат сім-карти продавця.

Оскільки в більшості випадків користувачі давали для зв'язку свій єдиний номер, до якого прив'язаний банкінг, неважко здогадатися, що відбувалося згодом, коли у шахрая на руках була сім-карта, а значить, і повний доступ до онлайн-банкінгу потерпілого продавця.

Перше, що ви повинні зробити, виявивши, що ваш рахунок поповнений кимось невідомим, це заблокувати всі свої банківські картки і зв'язатися зі своїм банком. До слова, номер, на який берете позики грошей, теж краще не світити.

Як вашу готівку легко знімуть без вашої карти?

Тут жертв ловили на все тому ж майданчику, використовуючи номер картки і телефону, а після передзвонюючи, щоб дізнатися код, який прийшов в смс нібито з тим, щоб відправити гроші за покупку. Говорити такий код не можна і саму процедуру, на щастя, вже ускладнили, почавши запитувати пін-код і передзвонювати власнику карти за допомогою робота, але наївні люди все ж трапляються і дані шахраям віддають самі. Неважко здогадатися, що ніяких платежів вони не отримують, а шахрай просто знімає гроші і йде.

Ніколи нікому не кажіть захисні коди, а також дані картки стороннім особам.

Ви виграли автомобіль!

Настільки старий і відомий всім спосіб обману, що навіть не віриться, що він все ще працює. А він не просто працює, а чудово - наївні люди, отримуючи повідомлення про виграш машини, квартири, турпоїздки і інших цінних призів, навіть не замислюються, як вони могли перемогти в лотереї або акції, в якій вони навіть не брали участь. І хоч прохання організаторів оплатити витрати на податки або доставку на карту викликають у людей сумнів, бажання отримати приз зазвичай перемагає. Люди шлють гроші і, звичайно, натомість нічого не отримують.

Блокування картки

Метод, розрахований більшою мірою на довірливих пенсіонерів. Користувачеві надсилається смс з інформацією про те, що карта його була заблокована і проханням зв'язатися за вказаним номером з банком. При дзвінку на вказаний в смс-повідомленні номер, користувач потрапляє нібито до оператора колл-центру компанії, який випитує все про карту і після знімає гроші.

Усі без винятку банки надсилають такі повідомлення з відомих всім коротких номерів банку або з номера своєї гарячої лінії і тільки так. Якщо ви отримали подібне повідомлення зі звичайного номера, це обман. А в разі, якщо оператор запитує дані картки, можна просто вішати слухавку і не витрачати час і нерви.

Захищайте свої дані і дані своїх карток, особливо якщо зберігаєте на них гроші або часто берете позики на карту.

Сподобалося?

186

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.