Найпоширеніші афери з кредитними картками

28 вересня 2018

З одного боку, технології - велике благо, а з іншого боку, і шахраї розвивають свої схеми так само стрімко, як розвивається світ. Розповідаємо про найпопулярніші способи шахрайства з кредитними картками, адже знаючи основні прийоми аферистів, ви з куди більшою ймовірністю зможете викрити шахрая, який придумав щось нове.

Блокування сім-карти, прив'язаної до банкінгу

Самые распространенные аферы с кредитными картами

Здавалося б, скільки разів говорилося, що публікувати де-небудь свій фінансовий номер мобільного, прив'язаний до банків та інших сервісів, просто не можна, але ні - українці систематично і навіть методично, з якимось особливим завзяттям наступають на одні й ті ж граблі, використовуючи один номер телефону для всього. І найбільше через це постраждали свого часу громадяни, що дають оголошення про продаж будь-яких товарів на відомому майданчику OLX.

У якийсь момент безліч користувачів майданчику почали отримувати повідомлення від нібито зацікавлених покупців, де йшлося про те, що користувач хоче купити товар і просить вислати номер карти і мобільного, обіцяючи повну передоплату. Отримавши цю інформацію, шахрай починав телефонувати на вказаний продавцем номер з різних номерів. Дзвінки були короткі, щоб продавець просто не встигав відповідати, а якщо він телефонував, шахраї просто не відповідали. Після цього нерозуміючі нічого продавці дивувалися ще більше, отримавши повідомлення про те, що рахунок мобільного поповнено на певну суму. Це робилося для того, щоб згодом пройти аутентифікацію в колл-центрі мобільного оператора і легко назвати дату, коли рахунок в останній раз поповнювався, а також номери телефонів, з яких надходили останні дзвінки, щоб повідомити про те, що номер нібито загублений і попросити виготовити дублікат сім-карти продавця.

Оскільки в більшості випадків користувачі давали для зв'язку свій єдиний номер, до якого прив'язаний банкінг, неважко здогадатися, що відбувалося згодом, коли у шахрая на руках була сім-карта, а значить, і повний доступ до онлайн-банкінгу потерпілого продавця.

Перше, що ви повинні зробити, виявивши, що ваш рахунок поповнений кимось невідомим, це заблокувати всі свої банківські картки і зв'язатися зі своїм банком. До слова, номер, на який берете позики грошей, теж краще не світити.

Як вашу готівку легко знімуть без вашої карти?

Тут жертв ловили на все тому ж майданчику, використовуючи номер картки і телефону, а після передзвонюючи, щоб дізнатися код, який прийшов в смс нібито з тим, щоб відправити гроші за покупку. Говорити такий код не можна і саму процедуру, на щастя, вже ускладнили, почавши запитувати пін-код і передзвонювати власнику карти за допомогою робота, але наївні люди все ж трапляються і дані шахраям віддають самі. Неважко здогадатися, що ніяких платежів вони не отримують, а шахрай просто знімає гроші і йде.

Ніколи нікому не кажіть захисні коди, а також дані картки стороннім особам.

Ви виграли автомобіль!

Настільки старий і відомий всім спосіб обману, що навіть не віриться, що він все ще працює. А він не просто працює, а чудово - наївні люди, отримуючи повідомлення про виграш машини, квартири, турпоїздки і інших цінних призів, навіть не замислюються, як вони могли перемогти в лотереї або акції, в якій вони навіть не брали участь. І хоч прохання організаторів оплатити витрати на податки або доставку на карту викликають у людей сумнів, бажання отримати приз зазвичай перемагає. Люди шлють гроші і, звичайно, натомість нічого не отримують.

Блокування картки

Метод, розрахований більшою мірою на довірливих пенсіонерів. Користувачеві надсилається смс з інформацією про те, що карта його була заблокована і проханням зв'язатися за вказаним номером з банком. При дзвінку на вказаний в смс-повідомленні номер, користувач потрапляє нібито до оператора колл-центру компанії, який випитує все про карту і після знімає гроші.

Усі без винятку банки надсилають такі повідомлення з відомих всім коротких номерів банку або з номера своєї гарячої лінії і тільки так. Якщо ви отримали подібне повідомлення зі звичайного номера, це обман. А в разі, якщо оператор запитує дані картки, можна просто вішати слухавку і не витрачати час і нерви.

Захищайте свої дані і дані своїх карток, особливо якщо зберігаєте на них гроші або часто берете позики на карту.

Сподобалося?

217

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.