Переоформлення кредиту, автокредиту або іпотеки на іншу людину - чи можливо і як це робиться?

14 лютого 2020

Переоформити кредит в Україні не заборонено. Ніяких актів, що забороняють переуступку боргів третім особам немає, а що не заборонено законом, те дозволено - тут все просто. А ось як це зробити і на кого, за згодою або без, в яких випадках така можливість може дуже виручити, розповідаємо в цій статті.

Навіщо це потрібно позичальникові?

Найчастіше така необхідність виникає, коли у позичальника виникають проблеми з роботою, здоров'ям, аж до втрати працездатності, відбувається шлюборозлучний процес і розділ майна, планується переїзд або фінансове становище погіршується настільки, що людина, скажімо, цілком здатна виживати, але великий кредит, наприклад , за квартиру платити вже не подужає. В такому випадку переоформити кредит на іншу людину - це дуже хороший варіант.

Навіщо це потрібно третій особі, на яку позичальник хоче переоформити свій кредит?

Переоформлення кредиту, автокредиту або іпотеки на іншу людину - чи можливо і як це робиться?

Все залежить від конкретної ситуації - іноді це вимушений крок, який громадяни роблять усередині сім'ї з якоюсь конкретною метою, іноді - єдиний шанс, якщо не вберегти майно, придбане раніше в кредит, то хоча б не зіпсувати свою репутацію і не влізти в величезні борги, переоформивши кредит і придбане майно на іншу людину. Розглянемо на прикладах:

Приклад 1

Андрій підприємець, у нього невеликий бізнес, завдяки якому він успішно оплачує іпотеку - на поточний момент він виплатив внески вже за 1 рік з 5 років, передбачених договором. З огляду на хворобу, що вимагає великих витрат, Андрій не може і далі платити банку. Він розуміє, що проблеми тимчасові, але до моменту, коли він знову зможе займатися справами в повну силу, у нього накопичаться борги і зіпсується КІ. Більш того, якщо лікування затягнеться, він ризикує і зовсім втратити цю квартиру. Тоді він пропонує своєму родичу взяти його кредит на себе, знаючи про те, що той думає про іпотеку і квартира Андрія йому подобається і підходить за всіма параметрами.

Що отримує родич? Можливість без пошуків одразу отримати квартиру, яка йому підходить, і навіть заощадити, оскільки рік тому ставки по іпотеці були нижчі. Андрій же отримує від нього суму раніше сплачених внесків, зберігає репутацію, КІ і може зосередитися на лікуванні, не турбуючись про внески. Крім того, ніщо не завадить йому знову оформити іпотеку, вирішивши свої проблеми зі здоров'ям, або отримати кредит на бізнес, якщо той буде потрібен, адже його КІ залишиться гарною.

Приклад 2

Олена переживає шлюборозлучний процес зі своїм чоловіком і одночасно розділ майна. Поки вона була у відпустці по догляду за дитиною, сім'єю був придбаний автомобіль для її особистого користування. Купувався він в кредит і внески по кредиту оплачував чоловік Олени. Тепер же він не вимагає повернення раніше витрачених коштів, але й платити далі не має наміру, адже машиною користується тільки його колишня дружина. Олена ж, в свою чергу, вже вийшла на роботу і може платити за кредит сама, але хоче убезпечити себе від претензій колишнього чоловіка в майбутньому.

Переоформлення кредиту в такому випадку оптимальний вихід - її колишній чоловік знімає з себе зобов'язання, а Олена може спокійно оплачувати кредит до кінця сама, не турбуючись про можливі проблеми з правом власності на авто в подальшому.

Приклад 3

Павло працює на будівництві, у нього є споживчий кредит, який він брав на ремонт квартири і справно виплачує. Отримавши травму, Павло втрачає можливість працювати і платити за графіком, в зв'язку з тим, що до роботи повернеться не скоро, доходів у нього поки немає, зате витрати на лікування він несе чималі і заощаджень на все просто не вистачить. Так, Павло домовляється зі своїм родичем про те, що той бере на себе кредит, поки Павло встане на ноги, а після він розрахується з ним в приватному порядку.

В даному випадку ніякої вигоди окрім морального задоволення від доброго вчинку і позитивної записи в КІ після погашення кредиту родич Павла не отримає. Але якщо він розраховує повернути собі ці гроші в результаті і бере з Павла розписку, наприклад, то краще переоформити кредит на себе, ніж просто платити за нього - так на руках у людини буде і розписка, і відповідний договір з банком, і квитанції по оплаті кредиту.

Які шанси переоформити кредит?

Важливо розуміти, що банки зацікавлені отримати свої гроші назад разом з відсотками, але переоформлення кредиту на іншу людину для них теж представляє певний ризик. Якщо вам раніше схвалили і видали кредит, ви вже перевірений і надійний клієнт. Чи буде таким же надійним клієнтом людина, на яку ви хочете перенести свої зобов'язання, невідомо. Тому просто за бажанням або домовленістю з кимось це зробити не можна - банк повинен розуміти, що у вас дійсно виникли серйозні і непереборні обставини, у зв'язку з якими ви виплатити кредит не зможете.

Найбільш вагомим аргументом в даному випадку буде письмова заява від вас з перерахуванням всіх причин і обставин, які змусили вас звернутися за переоформленням кредиту. Крім того, слова краще підтверджувати документами - ви можете пред'явити банку довідки або документи, що підтверджують описані в заяві проблеми, наприклад, медичні виписки, документи про закриття бізнесу, борги, з роботи, якщо вас скоротили або звільнили і т.д.

На кого можна переоформити?

В ідеалі у даної особи репутація в очах банків повинна бути не гірше вашої. Не повинно бути судимостей, боргів, «чорних плям» в КІ. Обов'язковий хороший дохід, що дозволяє оплачувати взяті на себе зобов'язання і часто відразу довести свою платоспроможність банку, якщо мова йде про заставні кредити (іпотека, автокредит). У такій ситуації банк може зажадати оплатити переоформлення, виплативши приблизно 5% від суми кредиту відразу. При переоформленні кредитів «простіше» внесок, як правило, не вимагають, але ставку підвищити можуть, оскільки для банку це ризик, а він на ставці не відбитися не може.

Для оформлення ви повинні звернутися до свого банку, пред'явивши заяву, оригінали своїх документів. З вами повинна прийти і людина, готова взяти на себе ваші зобов'язання, також з оригіналами своїх документів (паспорт, код). За наявності довідки навіть з маленьким офіційним доходом шанси на схвалення завжди вище.

Як довго триває процес переоформлення?

В середньому банки приймають рішення в термін від 1 дня до тижня. Нервувати з цього приводу не варто - банку потрібно перевірити вашу заяву і зазначені в ній причини, а також провести повноцінну перевірку людини, яка бере на себе ваш кредит, так само як якщо б вона просто звернулася в банк, як новий клієнт, щоб взяти кредит готівкою або кредит онлайн на банківську картку.

Якщо переоформлення відбувається внаслідок розлучення

При розлученні кредити діляться між подружжям, як і їхнє майно. Тобто якщо ви вирішили обійтися без допомоги суду в питанні розділу нажитого добра і боргів, то за підсумком платити банку ви зобов'язані в рівних частках. Якщо ж питання вирішується через суд, то розглядаються, перш за все, цілі оформлення кредитів в шлюбі, а також, ким і як використовується придбане майно і чиїм воно буде після розлучення.

Грубо кажучи, якщо ви ділите квартиру, куплену в кредит, і обидва зацікавлені в частці в ній, платити доведеться разом. Якщо ж мова йде про машину, якою користується один з подружжя, то цілком закономірно, що суд накаже оплачувати кредит тому з подружжя, у якого залишається автомобіль, якщо іншого спору крім оплати кредиту в подальшому у них немає.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.