Перереєстрація авто, Україна – як оформити і скільки коштує?

17 квітня 2019

Щорічно в Україні реєструється і переоформляється величезне число автомобілів, серед яких як нові, так і ті, що вже були в експлуатації або перевезені з закордону. Як відбувається перереєстрація авто в 2019, які нововведення чекають бажаючих зареєструвати авто, скільки коштує перереєстрація авто і як бути тим, хто хоче зареєструвати нову машину або доставлену з іншої країни, розповідаємо в цьому матеріалі.

Перереєстрація авто Україна як оформити і скільки коштуєПеререєстрація авто, якщо машина вже перебувала на обліку, і була знята

Перереєстрація в даному випадку є вже завершальним етапом передачі автомобіля колишнім власником новому, в рамках якого в технічні документи вносяться зміни, що містять інформацію про нового власника. На сьогоднішній день перереєструвати таку машину досить просто, потрібно зробити лише кілька кроків:

 1. Відвідати найближчий до вас сервісний центр МВС і подати заяву. Її можна заповнити як особисто, так і за допомогою уповноваженого вами фахівця, у якого є відповідна довіреність, попередньо оформлена у нотаріуса.
 2. Потім слід пройти перевірку номерів і документів.
 3. І нарешті, після цього ви отримуєте на руки свідоцтво, а також інші необхідні документи.

Зрозуміло, перш ніж зробити перереєстрацію, ви повинні укласти договір купівлі-продажу з колишнім власником. Як правило, такі договори стандартні і формуються по найбільш підходящому зразку з мінімальними правками, але враховуйте, що є дані, які повинні міститися в такому договорі в обов'язковому порядку:

 1. Вичерпна інформація про автомобіль, який став предметом вашого договору – вноситься на підставі наявної технічної документації на машину.
 2. Дата, а також місце укладання угоди, повна інформація про сторони угоди на підставі документів, що підтверджують особистості сторін.
 3. Деталізована інформація про вартість предмета угоди, а також варіанти оплати і підтвердження оплати.
 4. Підписи сторін, без яких договір буде вважатися, власне, недійсним.

Крім зазначеного договору повинен бути оформлений акт прийому-передачі машини вам, де буде вказана інформація про актуальний стан автомобіля на момент укладання угоди і фактичної передачі його новому власнику.

Реєстрація нового автомобіля

Як бути, якщо ви прийшли в автосалон, придбали авто і хочете оформити документи на нього? У чомусь це навіть простіше – з оформленням вам допоможе дилер. А якщо ви купите машину спочатку року або в кінці, то потрапите якраз в той період, коли автосалони, прагнучи розпродати наявні моделі по максимуму, роблять знижки на оформлення, проводять акції, дарують зовсім недешеві аксесуари або бонуси у партнерів, наприклад, знижки на АЗС або на обслуговування авто.

Як відбувається реєстрація?

Для оформлення буде потрібно:

 1. Ваш паспорт та ІПН.
 2. Договір з автосалоном про купівлю-продаж авто.
 3. Ваші квитанції, які свідчать про те, що ви зробили всі необхідні проплати.

При наявності всіх зазначених документів дилер може розпочати оформлення, а у вас є приблизно пара-трійка годин вільного часу – більше оформлення не займе. За їх закінченням вам видадуть ваш техпаспорт і номерні знаки. Страховку можна буде оформити протягом трьох днів з моменту реєстрації автомобіля.

Важливі поради щодо купівлі авто в салоні

При покупці машини в автосалоні особливу увагу приділяйте угоді, а саме наступними пунктам:

 1. Терміни – має бути чітко вказано, в які терміни вам поставлять придбане вами авто.
 2. Інформація про авансову виплату та інші умови оплати.
 3. Модифікація і комплектація – тут також повинна бути максимально докладна інформація, щоб не потрапити в халепу.

І, знову ж таки, перш ніж підписати папери, дочекайтеся фактичної поставки авто, щоб мати можливість перевірити, чи відповідає його модифікація і комплектація зазначеним в договорі, чи справний автомобіль, рівні рідин всіх наявних бачків і т.д., а також лакофарбове покриття – чи немає подряпин, відколів і т.д.

Якщо все в порядку, можна підписувати договір, якщо ні – вимагайте надати автомобіль, відповідний вашим вимогам або без дефектів, якщо такі були виявлені, але ні в якому разі не погоджуйтесь укласти договір і почекати. Як тільки ви поставили підпис, ви уклали угоду, і претензії пред'являти буде вкрай складно.

Передача авто за генеральним дорученням

Вкрай популярний зараз в Україні варіант, коли власник машини дає письмовий та нотаріально завірений дозвіл іншій особі на використання його автомобіля. У тому числі управління, проходження техогляду, підпис і отримання документів по автомобілю, а також на різні дії в сервісних центрах МВС, на СТО і в страхових компаніях від імені власника автомобіля.

Так багато хто минує процес перереєстрації авто та по суті здійснює операцію купівлі-продажу без договорів і переоформлення документів. Дійсно, оформити довіреність швидше і простіше, але є і мінуси для обох сторін.

Для покупця:

 1. Власник може в будь-який момент скасувати генеральну довіреність і повернути автомобіль, так як ваша угода не має ніякого документального підтвердження, і юридично ви просто їздите на чужій машині по довіреності.
 2. Навіть якщо вам дали довічну генеральну довіреність, її термін може бути перерваний у зв'язку зі смертю власника авто і тут відбувається наступне – довіреність автоматично припиняє діяти, а машина стає майном, яке має перейти до спадкоємців покійного. Чи варто говорити, як можуть вчинити з вами родичі?
 3. Страхова компанія може відмовити у компенсації при настанні страхового випадку, якщо фактичним водієм авто буде інша особа, а не власник, на якого оформлений даний договір.

Якщо ви все ж таки зважитеся на такий крок, обов'язково беріть розписку про передачу грошей власнику, інакше вам не допоможе навіть суд.

Для власника: якщо людина, якій ви продасте автомобіль, виявиться не найобережнішим водієм, готуйтеся до того, що всі штрафи і підозри будуть надходити на ваше ім'я.

Які потрібні документи при перереєстрації старого авто і реєстрації нового?

Перереєстрація по суті своїй це нова реєстрація. Після зняття з обліку машини старим власником, новий власник може вважатися повноправним тільки коли в технічних документах на машину з'явиться запис про нього. Так само як і щасливий власник нового автомобіля може в повній мірі вважати себе господарем машини, коли отримає на руки відповідні документи.

Важливо: мало зібрати документи, важливо надати можливість перевірити автомобіль і провести техконтроль – без цього вас з документами відправлять ні з чим.

Точно будуть потрібні:

 1. Ваш паспорт та ІПН.
 2. Заява. Її можна заповнити прямо на місці.
 3. Документи, згідно з якими фахівець сервісного центру МВС може переконатися в тому, що саме ви є власником даного транспортного засобу: договір купівлі-продажу, інший документ, який підтверджує, що машина отримана вами правомірно, документи про ввезення, митне оформлення і т.д.
 4. Якщо машина нова і оформляється вперше, потрібно підтвердити вартість ТЗ.
 5. Сертифікат, в якому зазначено, що даний автомобіль відповідає встановленим правилам безпеки (знову ж тільки для нових машин).
 6. Квитанції з оплати вами бланкової продукції та адміністративної послуги.

Для оформлення машин, доставлених з інших країн, надаються також:

 1. Договір про покупку.
 2. Акт прийому-передачі.
 3. Той же сертифікат про те, що транспортний засіб відповідає правилам і безпечний.
 4. Транзитні номери.
 5. Декларація з митниці.

Чи можуть відмовити в реєстрації?

Можуть, але тільки якщо на те є вагомі підстави, наприклад:

 1. Якщо були надані не всі необхідні документи.
 2. Якщо автомобіль або інший транспортний засіб знаходиться під арештом або ж в розшуку, що легко визначається при перевірці по держреєстру МВС і їх же базі даних.
 3. Якщо виявлено невідповідність номерів, позначених в документах з номерами, зазначеним на складових частинах ТЗ.

Що можна зробити заодно і не витрачати потім час спеціально?

 1. Якщо передбачається співвласник авто, можна відразу ж це прописати ще при реєстрації.
 2. Якщо ви плануєте вирішувати своїм родичам водити авто, ви також можете відразу вказати це в заяві.

Скільки все це коштує?

Вартість послуг в кожному окремому випадку відрізняється, але варто перевірити відразу, у скільки вам все це обійдеться, щоб не переплатити потім, оскільки всі чули історії про те, як це дорого оформити, але мало хто знає, що в реальності це зовсім не так багато вартує.

У кожному випадку вказана загальна вартість оформлення для окремої категорії транспорту, а також, з чого ця сума складається.

До слова, якщо вам не вистачає грошей для оплати, можна взяти гроші в борг, оформивши кредит онлайн на картку.

 
Сподобалося?

1

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.