Пільги українцям в 2019 – хто і на що має право?

21 травня 2019

З огляду на складну економічну ситуацію в Україні і безліч соціальних проблем, для багатьох громадян дія пільг є дуже важливою, так як різні пільги сім'ям дозволяють заощадити на якихось статтях витрат, що в умовах постійної нестачі коштів є серйозною підмогою для сімейного бюджету. Які пільги доступні українцям в 2019 році, які мають пільги пенсіонери і інші категорії громадян, розповідаємо в цій статті.

Пільги українцям в 2019 хто і на що має правоПільги в 2019 році – хто і на що має право?

В Україні пільги незахищеним верствам населення надаються давно і з року в рік більшість з них зберігається. При цьому періодично перелік пільг може доповнюватися. Для початку розповімо про базові пільги і про те, кому вони доступні – можливо, ви і не знаєте, що маєте право на якісь пільги або допомогу і у важкій ситуації шукаєте гроші в борг або кредити онлайн.

Безкоштовний проїзд в транспорті надається:

 1. Дітям віком до 7 років (а після досягнення 7-річного віку діти можуть їздити по зниженою вартістю, розрахованою місцевими АТП для школярів).
 2. Дітям, які є сиротами.
 3. Пенсіонерам.
 4. Учасникам військових дій.

Варто відзначити, що, як правило, число пенсіонерів, які можуть проїхати за посвідченням безкоштовно, строго регламентоване і в залежності від типу траспорту (чи працюють на маршруті Газелі або інші мікроавтобуси, наприклад, або більш великогабаритні автобуси) становить від 2 до 4 осіб, що змушує пенсіонерів в буквальному сенсі займати чергу і часом довше чекати виїзду, якщо попередній автобус вже набрав пенсіонерів на безкоштовний проїзд. Крім таких незручностей, всі пільговики, які мають право на безкоштовний проїзд, часом зустрічаються з негативом з боку водіїв у зв'язку з тим, що держава не завжди своєчасно компенсує перевізникам проїзд пільгових пасажирів.

Допомога з житлом

На допомогу держави в даному питанні можуть претендувати наступні громадяни:

 1. Сім'ї, у яких немає власного житла.
 2. Сироти, у яких також немає нерухомості для житла.
 3. Багатодітні сім'ї.
 4. Громадяни, які проживають в гуртожитках.
 5. Інваліди.

У найбільш критичних ситуаціях громадяни можуть розраховувати на отримання соціального житла. Хто на нього має право, як його отримати, а також які потрібні документи, ми дуже детально розповіли в статті «Соціальне житло в Україні – хто може отримати»І рекомендуємо вам ознайомитися з нею, якщо вам потрібна допомога з житлом. Крім того, існують різні програми підтримки іпотечников, в рамках яких держава може частково взяти участь у купівлі житла.

Земельні ділянки

Згідно із законом встати на чергу для отримання безкоштовної ділянки від держави можуть:

 1. Ветерани праці.
 2. Учасники військових дій.
 3. Громадяни, які мають статус дітей війни, тобто не старше 1945-го року народження.

Пільги на лікування

В Україні також надаються пільги на лікування, які передбачають отримання безкоштовних ліків. Отримати їх можуть:

 1. Діти, які є сиротами.
 2. Ветерани праці.
 3. Діти війни.
 4. Учасники військових дій.

Також в Україні діє програма «Доступні ліки», що дозволяє кожному громадянину, який страждає захворюванням, яке входить до переліку зазначених у програмі, отримати від лікаря рецепт на безкоштовний препарат або отримати знижку.

Допомога в оплаті комунальних послуг

Хотілося б сказати, що тарифи на комунальні послуги в Україні залишають бажати кращого, але сьогоднішня реальність така, що після оплати комуналки українцям залишається бажати тільки вижити на те, що після неї у них залишиться. Тому субсидії дуже потрібні і важливі для громадян. Отримати їх можуть:

 1. Ті, хто витрачає на оплату послуг понад 15% від своїх офіційних доходів.
 2. Багатодітні сім'ї (надається знижка 50%).
 3. Діти війни (знижка 25%).

З субсидією, правда, щастить не всім – якщо в сім'ї є безробітні або ті, що працюють неофіційно, в допомозі швидше за все тепер відмовлять.

Грошові виплати

Крім пільг і знижок на ряд послуг, держава допомагає і «копієчкою». Фінансову допомогу можуть отримувати:

 1. Матері-одиначки. Детально про цей вид допомоги можна прочитати в статті «Соцдопомога матерям одиначкам в Україні». Там же викладена вся інформація про оформлення, документи і суми допомоги.
 2. Громадяни, які втратили працездатність.
 3. Малозабезпечені сім'ї.
 4. Багатодітні сім'ї.
 5. Сім'ї, в яких народилася дитина.
 6. Діти, чиї батьки не платять аліменти.
 7. Громадяни з інвалідністю.
 8. Діти під опікою.
 9. Безробітні.

Детальніше про пільги для різних категорій громадян

Багатодітні сім'ї

Такими в Україні вважаються сім'ї, в яких більше трьох дітей. Вони мають право на гарантовану допомогу в оплаті комуналки, а саме знижку в 50%. Важливо відзначити, що така пільга і субсидія призначатися одночасно не можуть. У свою чергу субсидія призначається лише за умови, що витрати на оплату комунальних послуг забирають більше 15% від сімейного бюджету. Вибрати пільгу або субсидію сім'я може на свій розсуд, прорахувавши, що для неї вигідніше в її конкретній ситуації.

Крім того, таким сім'ям доступний цілий ряд пільг і грошові допомоги, докладніше про які можна прочитати в матеріалі «Багатодітні, малозабезпечені сім'ї – соціальні допомоги та пільги».

Громадяни старше 60

Хоч пенсії в Україні і не високі, але пенсіонерам доступна не тільки грошова підтримка в Україні. Вони мають право на безкоштовну державну медицину, санаторії, проїзд в транспорті, а також соціальну допомогу в разі, якщо стаж не дозволив отримати пенсію. Також якщо пенсіонер не збирав на похорони, як це роблять багато людей похилого віку у нас в країні, його можуть поховати за державний рахунок.

Є, до речі, і пільги, про які багато хто не знає. Так, наприклад, пенсіонери, які проживають у комунальних квартирах, можуть отримати їх безкоштовно в приватну власність. А якщо пенсіонер потребує допомоги родичів, які проживають далеко від нього, він може змінити своє житло на те, що буде ближчим до його родичів.

Ветерани праці

Що дає цей статус громадянам і як отримати його? Присвоюється він автоматично, якщо жінка пенсіонер має стаж понад 35 років, а чоловік понад 40 років. Трохи раніше його отримують громадяни, які є ліліпутами або карликами і пропрацювали 25 років, якщо мова йде про жінок, і 30 років, якщо про чоловіків. Присвоюється цей статус і всім громадянам, які вийшли на пенсію відповідно до будь-яких пільгових правил.

Ветерани праці в Україні першочерговики на житло і ділянки землі, автоматично звільняються від сплати податку за землю, а також мають можливість користуватися всіма пільгами пенсіонерів, і отримувати безоплатне зубне протезування, а також лікування в санаторіях.

Діти війни

Категорія громадян, представників якої стає все менше, адже це все люди, які народилися до 1945 року. Їм держава гарантує знижку на оплату комунальних послуг в розмірі 25%. Також вони мають право на підвищену пенсію і є першочерговиками на отримання ділянок землі.

Ну і, мабуть, головна їх пільга на сьогоднішній день, коли на достатню для життя пенсію покладатися не доводиться, це захист від звільнення. Навіть в разі необхідних і аргументованих скорочень їх повинні скорочувати останніми.

Нова соціальна пільга

Відтепер всі українці, які відносяться до категорії соціально вразливих громадян, а це малозабезпечені сім'ї, інваліди, пенсіонери, учасники АТО та інші, можуть скористатися пільгою по оплаті держмита в вигляді знижки в розмірі 50% при зверненні до державних нотаріусів. Також скасовується той самий надзвичайний податок в розмірі 1%, який в реальності державі ніхто не платив, приймаючи, тим не менше, ці кошти у громадян.

Новий вид соціальної допомоги

Батьки, які доглядають за важкохворими дітьми, які ще не отримали інвалідність і до встановлення у даних дітей інвалідності, зможуть отримувати грошову допомогу в розмірі рівному прожитковому мінімуму, встановленому для дітей відповідного віку. Період отримання батьками такої допомоги буде зараховуватися до трудового стажу, а сама допомога призначатиметься незалежно від раніше призначених соціальних виплат.

 
Сподобалося?

1

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.