Пільги українцям в 2019 – хто і на що має право?

21 травня 2019

З огляду на складну економічну ситуацію в Україні і безліч соціальних проблем, для багатьох громадян дія пільг є дуже важливою, так як різні пільги сім'ям дозволяють заощадити на якихось статтях витрат, що в умовах постійної нестачі коштів є серйозною підмогою для сімейного бюджету. Які пільги доступні українцям в 2019 році, які мають пільги пенсіонери і інші категорії громадян, розповідаємо в цій статті.

Пільги українцям в 2019 хто і на що має правоПільги в 2019 році – хто і на що має право?

В Україні пільги незахищеним верствам населення надаються давно і з року в рік більшість з них зберігається. При цьому періодично перелік пільг може доповнюватися. Для початку розповімо про базові пільги і про те, кому вони доступні – можливо, ви і не знаєте, що маєте право на якісь пільги або допомогу і у важкій ситуації шукаєте гроші в борг або кредити онлайн.

Безкоштовний проїзд в транспорті надається:

 1. Дітям віком до 7 років (а після досягнення 7-річного віку діти можуть їздити по зниженою вартістю, розрахованою місцевими АТП для школярів).
 2. Дітям, які є сиротами.
 3. Пенсіонерам.
 4. Учасникам військових дій.

Варто відзначити, що, як правило, число пенсіонерів, які можуть проїхати за посвідченням безкоштовно, строго регламентоване і в залежності від типу траспорту (чи працюють на маршруті Газелі або інші мікроавтобуси, наприклад, або більш великогабаритні автобуси) становить від 2 до 4 осіб, що змушує пенсіонерів в буквальному сенсі займати чергу і часом довше чекати виїзду, якщо попередній автобус вже набрав пенсіонерів на безкоштовний проїзд. Крім таких незручностей, всі пільговики, які мають право на безкоштовний проїзд, часом зустрічаються з негативом з боку водіїв у зв'язку з тим, що держава не завжди своєчасно компенсує перевізникам проїзд пільгових пасажирів.

Допомога з житлом

На допомогу держави в даному питанні можуть претендувати наступні громадяни:

 1. Сім'ї, у яких немає власного житла.
 2. Сироти, у яких також немає нерухомості для житла.
 3. Багатодітні сім'ї.
 4. Громадяни, які проживають в гуртожитках.
 5. Інваліди.

У найбільш критичних ситуаціях громадяни можуть розраховувати на отримання соціального житла. Хто на нього має право, як його отримати, а також які потрібні документи, ми дуже детально розповіли в статті «Соціальне житло в Україні – хто може отримати»І рекомендуємо вам ознайомитися з нею, якщо вам потрібна допомога з житлом. Крім того, існують різні програми підтримки іпотечников, в рамках яких держава може частково взяти участь у купівлі житла.

Земельні ділянки

Згідно із законом встати на чергу для отримання безкоштовної ділянки від держави можуть:

 1. Ветерани праці.
 2. Учасники військових дій.
 3. Громадяни, які мають статус дітей війни, тобто не старше 1945-го року народження.

Пільги на лікування

В Україні також надаються пільги на лікування, які передбачають отримання безкоштовних ліків. Отримати їх можуть:

 1. Діти, які є сиротами.
 2. Ветерани праці.
 3. Діти війни.
 4. Учасники військових дій.

Також в Україні діє програма «Доступні ліки», що дозволяє кожному громадянину, який страждає захворюванням, яке входить до переліку зазначених у програмі, отримати від лікаря рецепт на безкоштовний препарат або отримати знижку.

Допомога в оплаті комунальних послуг

Хотілося б сказати, що тарифи на комунальні послуги в Україні залишають бажати кращого, але сьогоднішня реальність така, що після оплати комуналки українцям залишається бажати тільки вижити на те, що після неї у них залишиться. Тому субсидії дуже потрібні і важливі для громадян. Отримати їх можуть:

 1. Ті, хто витрачає на оплату послуг понад 15% від своїх офіційних доходів.
 2. Багатодітні сім'ї (надається знижка 50%).
 3. Діти війни (знижка 25%).

З субсидією, правда, щастить не всім – якщо в сім'ї є безробітні або ті, що працюють неофіційно, в допомозі швидше за все тепер відмовлять.

Грошові виплати

Крім пільг і знижок на ряд послуг, держава допомагає і «копієчкою». Фінансову допомогу можуть отримувати:

 1. Матері-одиначки. Детально про цей вид допомоги можна прочитати в статті «Соцдопомога матерям одиначкам в Україні». Там же викладена вся інформація про оформлення, документи і суми допомоги.
 2. Громадяни, які втратили працездатність.
 3. Малозабезпечені сім'ї.
 4. Багатодітні сім'ї.
 5. Сім'ї, в яких народилася дитина.
 6. Діти, чиї батьки не платять аліменти.
 7. Громадяни з інвалідністю.
 8. Діти під опікою.
 9. Безробітні.

Детальніше про пільги для різних категорій громадян

Багатодітні сім'ї

Такими в Україні вважаються сім'ї, в яких більше трьох дітей. Вони мають право на гарантовану допомогу в оплаті комуналки, а саме знижку в 50%. Важливо відзначити, що така пільга і субсидія призначатися одночасно не можуть. У свою чергу субсидія призначається лише за умови, що витрати на оплату комунальних послуг забирають більше 15% від сімейного бюджету. Вибрати пільгу або субсидію сім'я може на свій розсуд, прорахувавши, що для неї вигідніше в її конкретній ситуації.

Крім того, таким сім'ям доступний цілий ряд пільг і грошові допомоги, докладніше про які можна прочитати в матеріалі «Багатодітні, малозабезпечені сім'ї – соціальні допомоги та пільги».

Громадяни старше 60

Хоч пенсії в Україні і не високі, але пенсіонерам доступна не тільки грошова підтримка в Україні. Вони мають право на безкоштовну державну медицину, санаторії, проїзд в транспорті, а також соціальну допомогу в разі, якщо стаж не дозволив отримати пенсію. Також якщо пенсіонер не збирав на похорони, як це роблять багато людей похилого віку у нас в країні, його можуть поховати за державний рахунок.

Є, до речі, і пільги, про які багато хто не знає. Так, наприклад, пенсіонери, які проживають у комунальних квартирах, можуть отримати їх безкоштовно в приватну власність. А якщо пенсіонер потребує допомоги родичів, які проживають далеко від нього, він може змінити своє житло на те, що буде ближчим до його родичів.

Ветерани праці

Що дає цей статус громадянам і як отримати його? Присвоюється він автоматично, якщо жінка пенсіонер має стаж понад 35 років, а чоловік понад 40 років. Трохи раніше його отримують громадяни, які є ліліпутами або карликами і пропрацювали 25 років, якщо мова йде про жінок, і 30 років, якщо про чоловіків. Присвоюється цей статус і всім громадянам, які вийшли на пенсію відповідно до будь-яких пільгових правил.

Ветерани праці в Україні першочерговики на житло і ділянки землі, автоматично звільняються від сплати податку за землю, а також мають можливість користуватися всіма пільгами пенсіонерів, і отримувати безоплатне зубне протезування, а також лікування в санаторіях.

Діти війни

Категорія громадян, представників якої стає все менше, адже це все люди, які народилися до 1945 року. Їм держава гарантує знижку на оплату комунальних послуг в розмірі 25%. Також вони мають право на підвищену пенсію і є першочерговиками на отримання ділянок землі.

Ну і, мабуть, головна їх пільга на сьогоднішній день, коли на достатню для життя пенсію покладатися не доводиться, це захист від звільнення. Навіть в разі необхідних і аргументованих скорочень їх повинні скорочувати останніми.

Нова соціальна пільга

Відтепер всі українці, які відносяться до категорії соціально вразливих громадян, а це малозабезпечені сім'ї, інваліди, пенсіонери, учасники АТО та інші, можуть скористатися пільгою по оплаті держмита в вигляді знижки в розмірі 50% при зверненні до державних нотаріусів. Також скасовується той самий надзвичайний податок в розмірі 1%, який в реальності державі ніхто не платив, приймаючи, тим не менше, ці кошти у громадян.

Новий вид соціальної допомоги

Батьки, які доглядають за важкохворими дітьми, які ще не отримали інвалідність і до встановлення у даних дітей інвалідності, зможуть отримувати грошову допомогу в розмірі рівному прожитковому мінімуму, встановленому для дітей відповідного віку. Період отримання батьками такої допомоги буде зараховуватися до трудового стажу, а сама допомога призначатиметься незалежно від раніше призначених соціальних виплат.

 
Сподобалося?

1

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.