Рахунки для ФОПів в Україні - де вигідніше?

01 жовтня 2019

В Україні дедалі популярнішими стають так звані ФОП. Буквально 2 роки тому експерти відзначали зниження їх числа і скорочення темпів реєстрації нових ФОПів, а в цьому році їх стає все більше.

Счета для ФОПов в Украине - где выгоднее

ФОП 2019 року всі рідше є підприємцями, які намагаються скоротити витрати на податки, а все частіше відповідальним громадянами, які хочуть вести свою діяльність прозоро. Більше ФОПів - більше відгуку від банків, яким тільки в радість отримати нових благонадійних клієнтів. Розповідаємо, які банки заготовили більше «бонусів» для підприємців серед фізосіб на прикладі провідних банків країни.

Приват Банк і їх «Рахунок для малого бізнесу»

Відкрити рахунок в даному банку підприємець може онлайн і безкоштовно або ж у відділенні банку, але в такому випадку за послугу доведеться заплатити символічні 100 гривень. Так банк намагається стимулювати громадян до оформлення більшості послуг через інтернет-банкінг.

За обслуговування рахунку оплата в принципі теж невисока - 100 гривень на місяць, хоча кому-кому, а Приват Банку варто було б переглянути це питання, в той час як його конкуренти часом обслуговують рахунки ФОПів безкоштовно. З іншого боку комісії банку за цим рахунком не можуть не радувати - з кожним роком все дешевше. Так, наприклад, за зняття готівки заплатити доведеться 0,8%, а за відправку грошей на рахунки інших банків і того менше - всього лише 3 гривні.

Дещо дорожче обійдеться переказ, якщо ви робите його поза операційним часом (з 9:00 до 16:30). Тоді при переказі власних коштів до 3 гривень додасться ще 0,2% від суми, що зовсім небагато, а от якщо ви переводите кредитні кошти, доведеться розщедритися - це будуть 3 гривні і 3% від суми.

Що стосується лімітів на зняття грошей, даний банк також намагається не обмежувати своїх клієнтів без потреби. Якщо ви знімаєте готівку в касі банку, за день ви зможете отримати на руки до 300 тис. гривень. Якщо ж зняття відбувається в банкоматі, ліміт, звичайно ж, менше - це 80 тис. гривень, що теж, загалом-то, непогано.

Приємно, що практично всі операції можна проводити через мобільний додаток банку, створений спеціально для бізнесу, а рахунки обслуговувати в будь-яких відділеннях. Також у даного рахунку є кредитна лінія - безсумнівний плюс цього додатка, оскільки малий бізнес, як ніхто інший, потребує коштів на розвиток.

Ощадбанк і «Моя тема»

Рахунок підприємцям тут відкривають безкоштовно в будь-якому випадку. Безкоштовним для вас може бути і обслуговування, якщо на вашому рахунку хоча б періодично рухаються кошти. І тільки в разі повного затишшя в трансакціях ви заплатите 99 гривень на місяць, що теж не дуже обтяжливо.

За зняття готівки тут беруть навіть менше, ніж у Приват Банку - всього 0,75%, але не менше 5 гривень. Переказувати кошти на рахунки інших банків перші 7 разів ви можете безкоштовно. Далі будуть знімати по 2 гривні за кожний переказ.

Як бачимо Ощадбанк прагне бути в чомусь дешевше і вигідніше, але зі зняттям тут біда - в день є тільки 10 тис. гривень. Він також дозволяє клієнтам користуватися зручним мобільним додатком і навіть кошти переводить дешевше в неопераційний час - всього за 0,1%. Але обслуговувати свій рахунок в будь-якому відділенні ви не зможете, а замість кредитної лінії тут підприємцям пропонують куди менш вигідний овердрафт.

Укргазбанк і його рахунок «Розрахунковий»

Рахунок відкривається безкоштовно, але обслуговування тут дорожче - доведеться платити 150 гривень на місяць. Зняття готівки при цьому теж відверто дорогувато - 1% і не менше 20 гривень. Не зовсім зрозуміло, за які блага даний банк бере так багато, оскільки навіть в питанні зняття готівки тут все досить туманно - банк говорить про те, що ліміту немає, але в той же час, щоб зняти більше 100 тис. гривень, вам доведеться попередньо подавати заявку.

Також тут немає кредитної лінії, тільки овердрафт, що теж не дуже привабливо. Нема мобільного додатку, і це в той час як Нацбанк виношує плани по впровадженню стандарту з QR-кодом, який дозволить практично весь бізнес вести через свій смартфон.

З плюсів: обслуговування в будь-якому відділенні даного банку, збільшений операційний час (з 9:00 до 17:00), а також низька комісія за перекази, якщо ви в графік не вписалися - всього 2.5 гривні, якщо переказ здійснюється дистанційно (стільки ж, скільки і в операційний час) або 0,1%, якщо оплачуєте через банк і рахунок на паперовому носії, що дуже дешево. Втім, очевидно, що більшість ФОПів вибирають інші банки.

Райфайзен Банк Аваль і їх пропозиція «Бізнес Классік»

Відкрити рахунок тут підприємці можуть безкоштовно. Вартість обслуговування в місяць тут трохи вище - 150 гривень, але банк дозволяє користуватися рахунком безкоштовно цілих 3 місяці. Зняття готівки в банкоматі вам обійдеться в 0,85% від суми і 5 гривень, а якщо ви бажаєте зняти кошти в банку, вартість зняття для вас складе 1,1% від суми. На випадок, якщо вам терміново знадобляться кошти, а зняти їх в банкоматі свого банку або на касі ви не зможете, можна скористатися і банкоматом іншого банку, правда, за більш високу комісію - 1,5% + 5 гривень.

Ліміт на зняття тут єдиний, як для каси, так і банкоматів - це 300 тис. гривень в день. За переказ коштів онлайн беруть досить скромну комісію - 3 гривні, а ось якщо переказ йде через платіжне доручення в банку, вартість комісії підвищується до 50 гривень.

Також тут клієнтам доступний мобільний додаток, обслуговування в усіх відділеннях банку, кредитна лінія. Незважаючи на те, що операційний час триває з 9:00 до 17:00, якщо ви не вписалися в графік, переплачувати не доведеться - комісія по всіх операціях буде аналогічною.

Альфа-Банк і «Test Drive»

Відкриття рахунку тут вартує символічну 1 гривню, так само як і його обслуговування за місяць. За зняття готівки з рахунку ви заплатите 0,8%, а за переказ на рахунки інших банків і зовсім нічого - це безкоштовно. В сумі зняття, до речі, клієнтів не обмежують - ліміту просто немає. Також є кредитна лінія, яка так важлива для малого бізнесу, що не заважає вам, втім, розглянути і інші пропозиції банку по кредитуванню, адже маючи тут рахунок підприємця, ви отримуєте більше шансів і на схвалення кредиту.

Мобільний додаток для управління рахунком є, операційний час - з 9:00 до 16:30. До слова, комісія за проведення трансакцій поза цим часом тут теж невелика - всього 0,3%.

Укрсиббанк і «Підприємець V1»

Рахунок тут вам відкриють безкоштовно, але при цьому обслуговування з усіх обраних нами банків, тут виявилося найдорожче - 179 гривень на місяць. За зняття готівки з вас візьмуть 0,85%, але не менше 10 гривень, а ось за перекази на рахунки в інших банках всього 3 гривні. Ліміт є, але радує, що він досить великий, як для каси, так і для зняття в банкоматах - 200 тис. гривень в день.

Керувати своїм рахунком ви зможете через зручний додаток в своєму смартфоні, але обслуговуватися у всіх відділеннях банку у вас, на жаль, не вийде і це, безумовно, мінус. Також не вдасться вам скористатися і кредитною лінією по своєму рахунку - це, мабуть, головний мінус, оскільки на сьогоднішній день виграють серед клієнтів ті банки, які готові надати всі можливі послуги, щоб зробити життя підприємців простіше, нехай їх послуги і обходяться їм трохи дорожче. Зате комісія в неопераційний час тут така ж, як і в операційний, що заощадить ваші кошти, якщо ви не встигли провести платежі в рамках графіка.

ПУМБ і їх рахунок «Підприємець»

Даний банк допускає ту ж помилку, не відкриваючи підприємцям кредитну лінію. У той же час відкрити тут рахунок можна безкоштовно, а обслуговування обходиться в 130 гривень на місяць, при цьому перший місяць для вас буде безкоштовним.

Якщо зняття готівки проводиться в банкоматі, банк бере за свої послуги 0,75%. Якщо знімаєте по чеку в касі банку - 1%. Досить дешевими тут зробили і перекази в інші банки - всього 1,5 гривні за переказ, а перші 10 переказів безкоштовно. Головний плюс даного банку - це можливість знімати готівку без обмежень, денного ліміту тут немає, тому можна зняти хоч все одразу.

Відсутність обслуговування у всіх відділеннях банку ПУМБ компенсує зручним додатком для смартфонів, який завжди з вами.

У висновку хотілося б відзначити, що в цілому банки йдуть вірним шляхом - в порівнянні з минулим роком їх послуги для підприємців подешевшали, з'явилося набагато більше опцій і різних безкоштовних «бонусів». Практично всі відкривають рахунки безкоштовно або за символічну вартість, також більшість дозволяє управляти своїм рахунків просто в смартфоні.

3 з 7 зазначених банків пропонують підприємцям кредитну лінію, 2 з них готові надати овердрафт, який хоч і є більш дорогим, ніж кредит, але все ж інколи виручає, і тільки два не готові займати ФОПам, у всякому разі, в рамках відкритих ними рахунків , що не виключає можливості подати заявку на кредитні продукти даних банків окремо і взяти кредит готівкою або взяти позику, що в рази легше, коли у вас вже є рахунок в даному банку. Істотно подешевшали і комісії за проведення різних операцій - традиційно найвищі у тих банків, які дають клієнтам максимум можливостей, що справедливо, адже за комфорт можна і потрібно платити.

Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.