Рахунки для ФОПів в Україні - де вигідніше?

01 жовтня 2019

В Україні дедалі популярнішими стають так звані ФОП. Буквально 2 роки тому експерти відзначали зниження їх числа і скорочення темпів реєстрації нових ФОПів, а в цьому році їх стає все більше.

Счета для ФОПов в Украине - где выгоднее

ФОП 2019 року всі рідше є підприємцями, які намагаються скоротити витрати на податки, а все частіше відповідальним громадянами, які хочуть вести свою діяльність прозоро. Більше ФОПів - більше відгуку від банків, яким тільки в радість отримати нових благонадійних клієнтів. Розповідаємо, які банки заготовили більше «бонусів» для підприємців серед фізосіб на прикладі провідних банків країни.

Приват Банк і їх «Рахунок для малого бізнесу»

Відкрити рахунок в даному банку підприємець може онлайн і безкоштовно або ж у відділенні банку, але в такому випадку за послугу доведеться заплатити символічні 100 гривень. Так банк намагається стимулювати громадян до оформлення більшості послуг через інтернет-банкінг.

За обслуговування рахунку оплата в принципі теж невисока - 100 гривень на місяць, хоча кому-кому, а Приват Банку варто було б переглянути це питання, в той час як його конкуренти часом обслуговують рахунки ФОПів безкоштовно. З іншого боку комісії банку за цим рахунком не можуть не радувати - з кожним роком все дешевше. Так, наприклад, за зняття готівки заплатити доведеться 0,8%, а за відправку грошей на рахунки інших банків і того менше - всього лише 3 гривні.

Дещо дорожче обійдеться переказ, якщо ви робите його поза операційним часом (з 9:00 до 16:30). Тоді при переказі власних коштів до 3 гривень додасться ще 0,2% від суми, що зовсім небагато, а от якщо ви переводите кредитні кошти, доведеться розщедритися - це будуть 3 гривні і 3% від суми.

Що стосується лімітів на зняття грошей, даний банк також намагається не обмежувати своїх клієнтів без потреби. Якщо ви знімаєте готівку в касі банку, за день ви зможете отримати на руки до 300 тис. гривень. Якщо ж зняття відбувається в банкоматі, ліміт, звичайно ж, менше - це 80 тис. гривень, що теж, загалом-то, непогано.

Приємно, що практично всі операції можна проводити через мобільний додаток банку, створений спеціально для бізнесу, а рахунки обслуговувати в будь-яких відділеннях. Також у даного рахунку є кредитна лінія - безсумнівний плюс цього додатка, оскільки малий бізнес, як ніхто інший, потребує коштів на розвиток.

Ощадбанк і «Моя тема»

Рахунок підприємцям тут відкривають безкоштовно в будь-якому випадку. Безкоштовним для вас може бути і обслуговування, якщо на вашому рахунку хоча б періодично рухаються кошти. І тільки в разі повного затишшя в трансакціях ви заплатите 99 гривень на місяць, що теж не дуже обтяжливо.

За зняття готівки тут беруть навіть менше, ніж у Приват Банку - всього 0,75%, але не менше 5 гривень. Переказувати кошти на рахунки інших банків перші 7 разів ви можете безкоштовно. Далі будуть знімати по 2 гривні за кожний переказ.

Як бачимо Ощадбанк прагне бути в чомусь дешевше і вигідніше, але зі зняттям тут біда - в день є тільки 10 тис. гривень. Він також дозволяє клієнтам користуватися зручним мобільним додатком і навіть кошти переводить дешевше в неопераційний час - всього за 0,1%. Але обслуговувати свій рахунок в будь-якому відділенні ви не зможете, а замість кредитної лінії тут підприємцям пропонують куди менш вигідний овердрафт.

Укргазбанк і його рахунок «Розрахунковий»

Рахунок відкривається безкоштовно, але обслуговування тут дорожче - доведеться платити 150 гривень на місяць. Зняття готівки при цьому теж відверто дорогувато - 1% і не менше 20 гривень. Не зовсім зрозуміло, за які блага даний банк бере так багато, оскільки навіть в питанні зняття готівки тут все досить туманно - банк говорить про те, що ліміту немає, але в той же час, щоб зняти більше 100 тис. гривень, вам доведеться попередньо подавати заявку.

Також тут немає кредитної лінії, тільки овердрафт, що теж не дуже привабливо. Нема мобільного додатку, і це в той час як Нацбанк виношує плани по впровадженню стандарту з QR-кодом, який дозволить практично весь бізнес вести через свій смартфон.

З плюсів: обслуговування в будь-якому відділенні даного банку, збільшений операційний час (з 9:00 до 17:00), а також низька комісія за перекази, якщо ви в графік не вписалися - всього 2.5 гривні, якщо переказ здійснюється дистанційно (стільки ж, скільки і в операційний час) або 0,1%, якщо оплачуєте через банк і рахунок на паперовому носії, що дуже дешево. Втім, очевидно, що більшість ФОПів вибирають інші банки.

Райфайзен Банк Аваль і їх пропозиція «Бізнес Классік»

Відкрити рахунок тут підприємці можуть безкоштовно. Вартість обслуговування в місяць тут трохи вище - 150 гривень, але банк дозволяє користуватися рахунком безкоштовно цілих 3 місяці. Зняття готівки в банкоматі вам обійдеться в 0,85% від суми і 5 гривень, а якщо ви бажаєте зняти кошти в банку, вартість зняття для вас складе 1,1% від суми. На випадок, якщо вам терміново знадобляться кошти, а зняти їх в банкоматі свого банку або на касі ви не зможете, можна скористатися і банкоматом іншого банку, правда, за більш високу комісію - 1,5% + 5 гривень.

Ліміт на зняття тут єдиний, як для каси, так і банкоматів - це 300 тис. гривень в день. За переказ коштів онлайн беруть досить скромну комісію - 3 гривні, а ось якщо переказ йде через платіжне доручення в банку, вартість комісії підвищується до 50 гривень.

Також тут клієнтам доступний мобільний додаток, обслуговування в усіх відділеннях банку, кредитна лінія. Незважаючи на те, що операційний час триває з 9:00 до 17:00, якщо ви не вписалися в графік, переплачувати не доведеться - комісія по всіх операціях буде аналогічною.

Альфа-Банк і «Test Drive»

Відкриття рахунку тут вартує символічну 1 гривню, так само як і його обслуговування за місяць. За зняття готівки з рахунку ви заплатите 0,8%, а за переказ на рахунки інших банків і зовсім нічого - це безкоштовно. В сумі зняття, до речі, клієнтів не обмежують - ліміту просто немає. Також є кредитна лінія, яка так важлива для малого бізнесу, що не заважає вам, втім, розглянути і інші пропозиції банку по кредитуванню, адже маючи тут рахунок підприємця, ви отримуєте більше шансів і на схвалення кредиту.

Мобільний додаток для управління рахунком є, операційний час - з 9:00 до 16:30. До слова, комісія за проведення трансакцій поза цим часом тут теж невелика - всього 0,3%.

Укрсиббанк і «Підприємець V1»

Рахунок тут вам відкриють безкоштовно, але при цьому обслуговування з усіх обраних нами банків, тут виявилося найдорожче - 179 гривень на місяць. За зняття готівки з вас візьмуть 0,85%, але не менше 10 гривень, а ось за перекази на рахунки в інших банках всього 3 гривні. Ліміт є, але радує, що він досить великий, як для каси, так і для зняття в банкоматах - 200 тис. гривень в день.

Керувати своїм рахунком ви зможете через зручний додаток в своєму смартфоні, але обслуговуватися у всіх відділеннях банку у вас, на жаль, не вийде і це, безумовно, мінус. Також не вдасться вам скористатися і кредитною лінією по своєму рахунку - це, мабуть, головний мінус, оскільки на сьогоднішній день виграють серед клієнтів ті банки, які готові надати всі можливі послуги, щоб зробити життя підприємців простіше, нехай їх послуги і обходяться їм трохи дорожче. Зате комісія в неопераційний час тут така ж, як і в операційний, що заощадить ваші кошти, якщо ви не встигли провести платежі в рамках графіка.

ПУМБ і їх рахунок «Підприємець»

Даний банк допускає ту ж помилку, не відкриваючи підприємцям кредитну лінію. У той же час відкрити тут рахунок можна безкоштовно, а обслуговування обходиться в 130 гривень на місяць, при цьому перший місяць для вас буде безкоштовним.

Якщо зняття готівки проводиться в банкоматі, банк бере за свої послуги 0,75%. Якщо знімаєте по чеку в касі банку - 1%. Досить дешевими тут зробили і перекази в інші банки - всього 1,5 гривні за переказ, а перші 10 переказів безкоштовно. Головний плюс даного банку - це можливість знімати готівку без обмежень, денного ліміту тут немає, тому можна зняти хоч все одразу.

Відсутність обслуговування у всіх відділеннях банку ПУМБ компенсує зручним додатком для смартфонів, який завжди з вами.

У висновку хотілося б відзначити, що в цілому банки йдуть вірним шляхом - в порівнянні з минулим роком їх послуги для підприємців подешевшали, з'явилося набагато більше опцій і різних безкоштовних «бонусів». Практично всі відкривають рахунки безкоштовно або за символічну вартість, також більшість дозволяє управляти своїм рахунків просто в смартфоні.

3 з 7 зазначених банків пропонують підприємцям кредитну лінію, 2 з них готові надати овердрафт, який хоч і є більш дорогим, ніж кредит, але все ж інколи виручає, і тільки два не готові займати ФОПам, у всякому разі, в рамках відкритих ними рахунків , що не виключає можливості подати заявку на кредитні продукти даних банків окремо і взяти кредит готівкою або взяти позику, що в рази легше, коли у вас вже є рахунок в даному банку. Істотно подешевшали і комісії за проведення різних операцій - традиційно найвищі у тих банків, які дають клієнтам максимум можливостей, що справедливо, адже за комфорт можна і потрібно платити.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.