Рефінансування кредиту – як це працює в Україні

30 серпня 2018

Наявність одного або навіть декількох кредитів у громадян давно нікого не дивує – це давно перевірений спосіб вирішувати свої фінансові проблеми і навіть покращувати рівень життя, якщо власні доходи цього робити не дозволяють, і люди охоче ним користуються. Однак не всі здатні впоратися зі взятою на себе відповідальністю і кредитним навантаженням і, на жаль, виходять на прострочення, часом і дуже великі. Банки, зацікавлені в поверненні коштів, часто йдуть своїм клієнтам назустріч і пропонують скористатися послугою реструктуризації або рефінансування. Що ж таке рефінансування кредиту і як же це працює, розбираємо в цьому матеріалі.

Що це таке – в чому суть?

При рефінансуванні кредиту позичальником фактично оформлюється новий кредит на куди більш вигідних умовах з метою погашення попереднього. Сама назва послуги говорить за себе – по суті це повторне фінансування. Це виключно цільовий кредит, що прописується в новому договорі в обов'язковому порядку, а саме, що отримані гроші в борг йдуть на погашення вашої наявної заборгованості за раніше оформленим кредитом в іншій кредитній установі.

Як це працює – пояснюємо на пальцях

Якщо ви оформляєте кредити онлайн для рефінансування старого кредиту, банк, в якому ви оформляєте новий договір, оплачує ваш старий кредит, він закривається таким чином, а ви оплачуєте вже новий кредит за новим договором і на в рази більш вигідних умовах.

В яких випадках рефінансування особливо вигідно?

Ситуація на ринку кредитування змінюється щодня, а вже за пару-трійку років і ставки і умови змінюються дуже суттєво. І якщо іпотека, скажімо, році в 2005 видавалася за ставкою 20% річних, а через роки ви виявили, що є банки, що видають кредит вже під 15% річних, є шанс істотно заощадити, перекредитувавшись в цьому банку. Потрібно просто оформити в ньому новий кредит з метою погашення наявного старого і оплачувати залишок боргу вже за новою ставкою. Таким чином, можна істотно знизити виплати по іпотеці.

Кому доступне рефінансування і як його отримати

У всіх банків свої вимоги до позичальників і у випадку з рефінансуванням вони теж актуальні, адже юридично це просто оформлення нового кредиту. А тому оцінювати вас банк буде, як і будь-якого нового клієнта – дивитися вашу КІ, чи працездатні ви і чи працевлаштовані, який ваш постійний дохід і т.д. Важливо, щоб по раніше отриманному кредиту серйозних прострочень не було, а тому і йти за рефінансуванням потрібно не тоді, коли ви вже допустили всі можливі помилки і зіпсували КІ, а коли ви зрозуміли, що ситуація у вас змінюється і потрібно вживати заходів, щоб НЕ допустити прострочень.

Оформляється рефінансування наступним чином:

  1. Для початку важливо промоніторити ситуацію на ринку і відібрати найвигідніші пропозиції по кредитах.
  2. Зверніться до свого банку, щоб уточнити, чи є у вас можливість дострокового погашення.
  3. Якщо проблем з достроковим погашенням немає, звертайтеся до обраного вами банку для оформлення кредиту. Найімовірніше, що возитися з перерахуванням коштів вам не доведеться, адже найчастіше банки самостійно переводять кошти вашому попередньому кредитору.

Якщо потрібно, можливе оформлення більшої суми, ніж ви винні минулому кредитору, тоді гроші на погашення банк перерахує сам, а позикові кошти, що залишилися, ви зможете використовувати на власний розсуд.

Сподобалося?

327

Читайте також

18 травня 2020

З початком карантину виникла серйозна проблема зі здійсненням низки процедур, оформленням документів, довідок і т.д., а між тим, життя на карантині не зупиняється і громадянам все так само необхідні адміністративні державні послуги. Сьогодні розповідаємо, що зробила влада для повноцінного надання адміністративних державних послуг в дистанційному режимі і що сьогодні можна оформити в Україні повністю онлайн, а головне, як це зробити.

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.