Рефінансування та реструктуризація боргів - чи варто і кому допоможе?

02 липня 2018

Фінансові організації часто самі допомагають клієнтам запобігти серйозної заборгованісті, дозволяючи рефінансувати борг або реструктурувати його. Це взаємовигідно для обох сторін - банк отримує свої кошти назад, а позичальник уникає дефолту і чорної плями в КІ. Проте, це зовсім різні за своєю суттю інструменти. Чим вони відрізняються і які є нюанси, розбираємо в цій статті.

Реструктуризація - як це працює?

У разі вкрай скрутної ситуації банки і МФО іноді пропонують взяти кредит онлайн, щоб реструктурувати борг, що передбачає можливість зменшити кредитне навантаження, змінивши поточні умови договору в разі, якщо очевидно, що повернення кредиту позичальником є ​​неможливим.

Процес реструктуризації включає цілий ряд заходів або окремі заходи, а саме:

  1. Застосування змін до вашого поточного графіку виплат кредиту і нарахованих відсотків.
  2. Пролонгація терміну договору, що дозволяє знизити щомісячний платіж.
  3. Так звані «кредитні канікули», коли платежі заморожуються і клієнту дається відстрочка на певний період. Переплата в такому випадку дещо збільшується, але все ж позичальник отримує можливість не платити якийсь час, а після закінчення терміну канікул повернути всю суму з відсотками.
  4. Застосування змін до ваших «валютних» договорів в разі, якщо курс істотно піднявся - тоді договір може бути переглянутий, а позичальник має виплатити кредит за колишньою ставкою в гривнях.

Вам можуть запропонувати ці заходи як окремо, так і в комплексі, наприклад, змінивши графік внесення платежів і продовживши час повернення кредиту.

Що таке рефінансування?

Рефінансування або перекредитування проводиться шляхом оформлення нового кредиту з метою повернення старого кредиту і може бути оформлено, як у вашого колишнього кредитора, так і в іншому банку. Такі кредити видаються на більш вигідних умовах, щоб дозволити позичальникові виплатити старий кредит. А не навпаки загрузнути в боргах остаточно.

Як це працює

При оформленні рефінансування кошти відправляються безпосередньо банку, чий кредит ви хочете погасити. Погашати таким чином можна не один кредит, а навіть кілька, незалежно від того, коли вони оформлялися, і які банки вам їх видавали. Ставка по таких кредитах істотно нижче, але важливо поцікавитися повною вартістю кредиту та переконатися в тому, що цей кредит для вас буде дешевше попереднього. Якщо у вас є заставне майно, вам відразу потрібно переоформляти і заставу в банку, в якому оформляєте кредит на рефінансування, крім випадків, коли рефінансує вас той же банк, який кредитував вас раніше.

Кому і що підходить?

Реструктуризація та рефінансування принципово різні інструменти. Рефінансуванням можна скористатися на будь-якому етапі і за власним бажанням, навіть якщо ви просто знайшли дешеву пропозицію по кредиту. Реструктуризація оформляється не за власним бажанням, а в крайньому випадку - коли очевидно, що самостійно ви повернути свої кредити або позики онлайн на карту не можете і виходите на тривале прострочення. Процес непростий, але в такому випадку вам варто переконати кредитора в тому, що це вам необхідно, тим більше що для банку це теж вигідніше, ніж судитися з вами, коли взяти з вас нічого.

 

Сподобалося?

293

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.