Реєстрація дитини в електронній черзі в сад - правила і процедура

12 березня 2020

Кожен українець знає, що якщо у нього народилася дитина і він розраховує віддати її в дитячий садок в 2 або 3 роки, то в чергу на сад потрібно ставати в буквальному сенсі відразу після пологового будинку. Так ви точно уникнете проблем в майбутньому, бо в багатьох регіонах з садками ситуація дуже напружена - багатоквартирні будинки виростають, як гриби під дощем, а дитсадки, на жаль, залишаються в колишній кількості. Електронна черга в дитячий садок дуже спростила батькам цей процес, а головне, зробила його максимального прозорим. Розбираємося, як це працює, і розповідаємо вам.

Реєстрація дитини в електронній черзі в сад - правила і процедура

Як стати в чергу?

Поїздки в райвно і черги «на папірці» в дитсадках давно в минулому. Тепер можна просто реєструватися на сайті і ставати в чергу, не виходячи з дому.

 1. Заходимо на сайт reg.isuo.org.
 2. Реєструємося, придумуємо логін і пароль. Врахуйте, що адреса електронної пошти, яку ви використовуєте при реєстрації, повинна бути вашою постійною, тому що коли до вас дійде черга, вам буде вислано спеціальне повідомлення про зарахування дитини в садок на цю адресу.
 3. Активуємо і підтверджуємо аккаунт.
 4. Шукаємо місто вашого проживання.
 5. Після в списку дитсадків цього міста шукаємо сад, в який ви хотіли б водити дитину.
 6. Вибравши дитсадок, заповнюєте анкету з даними дитини і її батьків.
 7. Після відправлення анкети ви отримуєте порядковий номер вашої дитини в черзі.
 8. Не забудьте перевірити статус вашої заявки - має бути вказано, що дитина зареєстрована в черзі.
 9. Справу зроблено - чекайте листа про зарахування дитини до закладу.

Важливо: Якщо ви хочете віддати дитину в ясла, не полінуйтеся і зателефонуйте в обраний вами сад. Не всі дитсадки набирають таких маленьких дітей і у багатьох групи починаються з діток 3 років, наприклад.

Як відстежувати рух черги?

Ви можете бачити все в режимі онлайн, оскільки бази даних є відкритими. Причому можна не тільки спостерігати за просуванням вашої черги, а й отримати цілий ряд інформації про тих, хто претендує на місце в саду разом з вами:

 1. Видно, хто (ім'я та по батькові) і під яким номером був поставлений в чергу, а також в яку дату і час.
 2. Видно серії і номера свідоцтва про народження дітей.
 3. Довідка про обраний вами садок.
 4. Перелік пільг, якими володіють діти або їхні батьки.
 5. Вік претендента на місце в дитсадку, а також приблизний термін його зарахування в групу.

Така прозорість унеможливлює «старі добрі» маніпуляції завідувачів дитсадків, коли ви могли стати в чергу відразу після народження дитини і отримати цілком собі прохідний порядковий номер в сад, а через рік або два дізнатися, що вас посунули назад і в групу ви не потрапляєте. В електронній черзі все прозоро і зрозуміло і якщо хтось має першочергове право на сад, тому що у нього є пільги, ви теж зможете чітко побачити, скільки таких дітей в черзі, хто вони, на якій підставі вони мають право першої черги і т. д. Відповідно, з такою інформацією ви можете легко прорахувати, на скільки діток може об'єктивно зрушитись ваш номер.

Важливо: Якщо у вас в місті або селищі ситуація з дитсадками вже дуже напружена, не полінуйтеся подати заявки в усі садочки поблизу. Якщо вам прийдуть повідомлення про готовність зарахувати дитину в кілька садів, ви виберете найбільш підходящий вам. Якщо ж не потрапите в бажаний вами сад, буде можливість піти в менш зручний для вас. Це не ідеальний варіант, але так ви все ж отримаєте місце в дитсадку, а не залишитеся ні з чим.

Чи обов'язково реєструватися відразу після пологового будинку?

Ні. У вас на реєстрацію в черзі є цілий рік і вирішувати, коли реєструватися протягом цього року, тільки вам. Але чим раніше ви це зробите, тим вище шансі отримати місце в садку без проблем. Особливо, якщо ваше місто багатонаселене, а садків обмаль.

Прийшло повідомлення - з чим йти в дитячий садок?

Як тільки ви отримали повідомлення на електронну пошту, можна сміливо відправлятися оформляти дитину в дитячий садок. З собою у вас повинні бути:

 1. Заява від батьків дитини. Якщо над дитиною оформлена опіка, то від опікунів.
 2. Кілька ксерокопій свідоцтва вашої дитини.
 3. Медична довідка про те, що дитина здорова - її ви можете отримати у вашого сімейного лікаря. 26-у форму більше робити не потрібно - її скасували до радості всіх батьків і, мабуть, це найважливіший крок для торжества здорового глузду, бо сенсу обходити всіх лікарів на початку червня, щоб прийти в садок у вересні, дійсно немає.
 4. Карту вакцинації вашої дитини - вона обов'язкова. Без неї в дитячий садок дитину не візьмуть.

Що робити, якщо карти вакцинації немає?

Якщо ви запеклий противник вакцинації або у вашої дитини є проблеми, які не дозволяють робити йому щеплення, наприклад, алергія, потрібно пройти спеціальну комісію - ВКК, зрозуміло, за участю епідеміолога. Дана комісія прийме рішення про те, чи може ваша дитина відвідувати дитячий садок. Якщо ви отримаєте відмову, то до неї дадуть і рекомендації щодо усунення проблем. Далі у вас два шляхи - скористатися рекомендаціями і пройти комісію повторно або домагатися позитивного рішення через суд. Природно, перше зробити швидше, дешевше і простіше.

Якщо вам відмовляли у зарахуванні в сад без щеплень, а тепер у вас є позитивне рішення ВКК, потрібно просто повторно прийти в садок з цим рішенням і іншими документами - відмовити вам вже не зможуть.

Чи можна записатися в садок «по-старому»?

Не всі українці звикли до нововведень у вигляді електронних послуг. Якщо одні вирішують всі свої питання тільки онлайн, то інші навіть комунальні послуги оплачують в ощадкасі, вистоюючи довгі черги, або оформляють кредити готівкою в банку замість того, щоб просто взяти гроші в позику онлайн. Для тих, хто не освоїв сучасні технології, як і раніше, діє можливість прийти в райвно і подати заяву там. Зрозуміло, внесуть дитину у всю ту ж електронну чергу, просто всі дії виконає за вас співробітник райвно.

Для вирішення питання потрібно заздалегідь уточнити графік роботи місцевого куратора з питань зарахування дітей до дитячих садків і прийти з паспортом, своїм ІПН і свідоцтвом дитини (копії будуть потрібні і тут). Після реєстрації куратор повідомить вам ваш реєстраційний номер.

Вибирайте садок відповідально

На сьогоднішній день на території України діють садки, як мінімум, трьох основних типів. Вам потрібно вибирати сад в залежності від ваших потреб.

Тип 1 - стандартний загальнорозвиваючий

Це звичайний традиційний дитячий садок, який працює відповідно до затвердженої міністерством освіти програми. Їх завдання - загальний розвиток дитини і підготовка до школи.

Тип -2 - комбіновані сади

Як правило, це великі дитячі сади, які можуть собі дозволити створити по кілька груп для дітей одного віку в залежності від потреби в групах, які враховують стан здоров'я дітей або ж особливості їх психофізіологічного розвитку. У таких садах можуть бути як традиційні групи, в яких дітей розвивають і готують до школи, так і логопедичні, компенсуючи і т.д. Варто відзначити, що незважаючи на наявність можливості створити групи практично будь-якого типу, «складних» дітей в такі сади, як правило, не беруть. Якщо у дитини є деякі особливості розвитку або дефекти мови, але в цілому вона здорова, в таких садах їй зможуть допомогти розвиватися, а якщо дитина потребує серйозної тривалої терапії, їй в садок 3-го типу.

Тип 3 - ясла або ж сади компенсуючого типу

Це спеціальні дошкільні установи для дітей, у яких є серйозні проблеми з розвитком і яким потрібен постійний спеціальний догляд, реабілітація і т.д. Діток сюди приймають не за бажанням стривожених батьків, які поставили дитині діагноз з інтернету, а тільки по напрямку від лікаря.

До слова, якщо у вашої дитини немає якихось специфічних проблем зі здоров'ям, психологи рекомендують подавати заявки в усі доступні сади міста, а за підсумком вибирати той, де найменше дітей у групах - дитина буде відчувати себе комфортніше в групі з 15 дітей, ніж в групі з 35 з одним вихователем. Також слід звертати увагу на типовий розпорядок дня в саду - режим дітям корисний в будь-якому випадку, але добре б, щоб заняття і прогулянки змінювалися іграми і творчими заняттями, тобто, щоб день у садку проходив максимально різноманітно.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.