Що обрати: мікропозику або кредит готівкою?

07 липня 2017

Часом позичальники не бачать особливої різниці між мікропозикою та банківським кредитом. Але розбіжності дуже суттєві. Іноді клієнтам краще звертатися за грошима до банку, а часом має сенс відразу йти до мікрофінансової організації.

Зі швидкістю мікропозики

Все залежить від мети, яку переслідує позичальник. Якщо йому потрібно отримати грошові кошти прямо зараз, тут однозначно виграють мікрокредитні компанії. Вони дозволяють отримувати грошові кошти, не виходячи з дому, 24 години на добу, 365 днів на рік.

Автоматизовані системи розглядають заявку клієнта впродовж хвилини. В разі схвалення гроші миттєво перераховуються на картковий рахунок позичальника. Громадянину не треба їхати через усе місто до відділення. Не треба стояти в чергах. Потрібен лише доступ до інтернету та декілька хвилин вільного часу.

Дешеві гроші

Якщо клієнту необхідно отримати позикові кошти за низькою ставкою, тут безумовним лідером є банківські кредити. Ставка за споживчими кредитами складає 30-40% річних, тоді як мікропозики обходяться за ставкою 1-2% на день.

Щоправда, треба зазначити, що мікропозики зазвичай видають на термін до місяця. Їх навіть називають «гроші до зарплати». Через невеликий термін висока ставка відчувається психологічно легше. Багато клієнтів, що оформлюють позику в мікрофінансових організаціях, навіть не звертають уваги на розмір переплати. Для них важливо отримати гроші миттєво, щоб задовільнити свої потреби. Читайте тут: топ-10 вигідних позик в Україні.

Мінімальні вимоги

Коли мова йдеться про те, щоб отримати грошові кошти з поганою кредитною історією, без застави та поручителів, без довідок про доходи, то на перший план виходять мікропозики. Компанії ставлять за мету швидке виконання фінансових бажань клієнтів, тому їх вимоги до позичальників дуже прості. Треба потрапляти до вікового діапазону, мати громадянства України, банківську картку для отримання позикових коштів.

Велика сума

За великою сумою, наприклад, у 300 тис. грн, доведеться звертатися до банку. В мікрофінансових організаціях часто доступна сума не перевищує 10 тис. грн. Малесеньку суму в банку отримати буде складно. Деякі банківські установи встановлюють мінімальний розмір кредиту, який можна отримати. Справа в тому, що банки витрачають більше ресурсів на вивчення клієнта, його оцінку та перевірку. Тому зі зовсім невеликими сумами за кредитами їм невигідно мати справу.

Хто переміг?

Підводячи підсумки, можна сказати, що мікропозика – це невелика сума грошей на короткий термін, яку легко отримати та за допомогою якої можна швидко вирішити сьогоденні завдання. Це може бути термінове придбання товару зі знижкою в магазині, невеликий ремонт у квартирі, екстрене відвідування лікаря. Коли гроші потрібні прямо зараз, мікропозики стають просто незамінними.

Отримувати банківський кредит має сенс для рішення крупних і тривалих завдань. Це придбання автомобіля, нерухомості, інвестиції в бізнес. Низька ставка дозволяє сплачувати заборгованість протягом довгострокового періоду часу без серйозних втрат для особистого бюджету.

Сподобалося?

689

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.