Що обрати: мікропозику або кредит готівкою?

07 липня 2017

Часом позичальники не бачать особливої різниці між мікропозикою та банківським кредитом. Але розбіжності дуже суттєві. Іноді клієнтам краще звертатися за грошима до банку, а часом має сенс відразу йти до мікрофінансової організації.

Зі швидкістю мікропозики

Все залежить від мети, яку переслідує позичальник. Якщо йому потрібно отримати грошові кошти прямо зараз, тут однозначно виграють мікрокредитні компанії. Вони дозволяють отримувати грошові кошти, не виходячи з дому, 24 години на добу, 365 днів на рік.

Автоматизовані системи розглядають заявку клієнта впродовж хвилини. В разі схвалення гроші миттєво перераховуються на картковий рахунок позичальника. Громадянину не треба їхати через усе місто до відділення. Не треба стояти в чергах. Потрібен лише доступ до інтернету та декілька хвилин вільного часу.

Дешеві гроші

Якщо клієнту необхідно отримати позикові кошти за низькою ставкою, тут безумовним лідером є банківські кредити. Ставка за споживчими кредитами складає 30-40% річних, тоді як мікропозики обходяться за ставкою 1-2% на день.

Щоправда, треба зазначити, що мікропозики зазвичай видають на термін до місяця. Їх навіть називають «гроші до зарплати». Через невеликий термін висока ставка відчувається психологічно легше. Багато клієнтів, що оформлюють позику в мікрофінансових організаціях, навіть не звертають уваги на розмір переплати. Для них важливо отримати гроші миттєво, щоб задовільнити свої потреби. Читайте тут: топ-10 вигідних позик в Україні.

Мінімальні вимоги

Коли мова йдеться про те, щоб отримати грошові кошти з поганою кредитною історією, без застави та поручителів, без довідок про доходи, то на перший план виходять мікропозики. Компанії ставлять за мету швидке виконання фінансових бажань клієнтів, тому їх вимоги до позичальників дуже прості. Треба потрапляти до вікового діапазону, мати громадянства України, банківську картку для отримання позикових коштів.

Велика сума

За великою сумою, наприклад, у 300 тис. грн, доведеться звертатися до банку. В мікрофінансових організаціях часто доступна сума не перевищує 10 тис. грн. Малесеньку суму в банку отримати буде складно. Деякі банківські установи встановлюють мінімальний розмір кредиту, який можна отримати. Справа в тому, що банки витрачають більше ресурсів на вивчення клієнта, його оцінку та перевірку. Тому зі зовсім невеликими сумами за кредитами їм невигідно мати справу.

Хто переміг?

Підводячи підсумки, можна сказати, що мікропозика – це невелика сума грошей на короткий термін, яку легко отримати та за допомогою якої можна швидко вирішити сьогоденні завдання. Це може бути термінове придбання товару зі знижкою в магазині, невеликий ремонт у квартирі, екстрене відвідування лікаря. Коли гроші потрібні прямо зараз, мікропозики стають просто незамінними.

Отримувати банківський кредит має сенс для рішення крупних і тривалих завдань. Це придбання автомобіля, нерухомості, інвестиції в бізнес. Низька ставка дозволяє сплачувати заборгованість протягом довгострокового періоду часу без серйозних втрат для особистого бюджету.

Сподобалося?

699

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.