Що робити при проблемах із виплатою кредиту?

31 травня 2017

Нестабільна ситуація в економіці, проблеми зі працевлаштуванням, затримки зарплат можуть вимусити самого сумлінного позичальника призупинити платежі за банківським кредитом. Але не варто цього робити. Краще сідати за стіл переговорів із кредитором.

Банкіри охоче йдуть на діалог із позичальником за умови, що той дотримується своїх кредитних вимог, не допускає прострочки за кредитом.

Недбале ж ставлення до боргів не дозволить отримати підтримку банкірів у разі необхідності. Борг неплатника буде стрімко наростати за рахунок штрафів і пені. Потім банк звернеться до суду, за боржника та його майно візьмуться державні виконавці. Читайте тут, як відбувається арешт і вилучення майна боржника.

Щоб цього не трапилось, йти до банку треба до виникнення простроченої заборгованості. Якщо позичальник розуміє, що його сил вистачить лише на найближчі 2-3 місяці, значить, настав час просити кредиторів про реструктуризацію кредиту.

Що можуть запропонувати банкіри?

В арсеналі банків завжди є інструменти, які можуть полегшити кредитний тягар позичальника. Як зазначалося, в першу чергу вони розраховані на сумлінних позичальників.

Банкіри можуть запропонувати позичальникам кредитні канікули – невеликий період у 2-3 місяці, коли позичальник сплачує лише нараховані відсотки на суму основного боргу.

Передбачається, що за цей час позичальник поліпшить своє фінансове положення та зможе знову повернутися до колишнього графіку погашення.

Також банкіри можуть розглянути зниження щомісячного платежу за кредитом за рахунок збільшення терміну кредитування. Такий варіант підходить тим, хто поки не уявляє, коли його фінансова ситуація почне поліпшуватись.

Можливий варіант зі зниженням відсоткової ставки, але його можуть запропонувати в крайньому випадку та тільки перевіреним клієнтам.

Рефінансування

Якщо умови та пропозиції банкірів не підійшли, можна взяти ситуацію до своїх рук. Деякі банки пропонують такий продукт як рефінансування. Позичальник отримує новий кредит в іншому банку за низькою ставкою, погашає свій старий борг і платить за поточними зобов’язаннями. Щомісячний платіж зменшується через нижчу відсоткову ставку.

Щоправда, треба враховувати, що такий продукт підходить для довгострокових кредитів, наприклад, іпотеки. В інших випадках треба ретельно розраховувати потенціальну вигоду. Якщо вона незначна, клієнт може більше втратити на проведенні цієї непростої процедури.

Сподобалося?

570

Читайте також

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.