Що робити при проблемах із виплатою кредиту?

31 травня 2017

Нестабільна ситуація в економіці, проблеми зі працевлаштуванням, затримки зарплат можуть вимусити самого сумлінного позичальника призупинити платежі за банківським кредитом. Але не варто цього робити. Краще сідати за стіл переговорів із кредитором.

Банкіри охоче йдуть на діалог із позичальником за умови, що той дотримується своїх кредитних вимог, не допускає прострочки за кредитом.

Недбале ж ставлення до боргів не дозволить отримати підтримку банкірів у разі необхідності. Борг неплатника буде стрімко наростати за рахунок штрафів і пені. Потім банк звернеться до суду, за боржника та його майно візьмуться державні виконавці. Читайте тут, як відбувається арешт і вилучення майна боржника.

Щоб цього не трапилось, йти до банку треба до виникнення простроченої заборгованості. Якщо позичальник розуміє, що його сил вистачить лише на найближчі 2-3 місяці, значить, настав час просити кредиторів про реструктуризацію кредиту.

Що можуть запропонувати банкіри?

В арсеналі банків завжди є інструменти, які можуть полегшити кредитний тягар позичальника. Як зазначалося, в першу чергу вони розраховані на сумлінних позичальників.

Банкіри можуть запропонувати позичальникам кредитні канікули – невеликий період у 2-3 місяці, коли позичальник сплачує лише нараховані відсотки на суму основного боргу.

Передбачається, що за цей час позичальник поліпшить своє фінансове положення та зможе знову повернутися до колишнього графіку погашення.

Також банкіри можуть розглянути зниження щомісячного платежу за кредитом за рахунок збільшення терміну кредитування. Такий варіант підходить тим, хто поки не уявляє, коли його фінансова ситуація почне поліпшуватись.

Можливий варіант зі зниженням відсоткової ставки, але його можуть запропонувати в крайньому випадку та тільки перевіреним клієнтам.

Рефінансування

Якщо умови та пропозиції банкірів не підійшли, можна взяти ситуацію до своїх рук. Деякі банки пропонують такий продукт як рефінансування. Позичальник отримує новий кредит в іншому банку за низькою ставкою, погашає свій старий борг і платить за поточними зобов’язаннями. Щомісячний платіж зменшується через нижчу відсоткову ставку.

Щоправда, треба враховувати, що такий продукт підходить для довгострокових кредитів, наприклад, іпотеки. В інших випадках треба ретельно розраховувати потенціальну вигоду. Якщо вона незначна, клієнт може більше втратити на проведенні цієї непростої процедури.

Сподобалося?

581

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.