Що робити при проблемах із виплатою кредиту?

31 травня 2017

Нестабільна ситуація в економіці, проблеми зі працевлаштуванням, затримки зарплат можуть вимусити самого сумлінного позичальника призупинити платежі за банківським кредитом. Але не варто цього робити. Краще сідати за стіл переговорів із кредитором.

Банкіри охоче йдуть на діалог із позичальником за умови, що той дотримується своїх кредитних вимог, не допускає прострочки за кредитом.

Недбале ж ставлення до боргів не дозволить отримати підтримку банкірів у разі необхідності. Борг неплатника буде стрімко наростати за рахунок штрафів і пені. Потім банк звернеться до суду, за боржника та його майно візьмуться державні виконавці. Читайте тут, як відбувається арешт і вилучення майна боржника.

Щоб цього не трапилось, йти до банку треба до виникнення простроченої заборгованості. Якщо позичальник розуміє, що його сил вистачить лише на найближчі 2-3 місяці, значить, настав час просити кредиторів про реструктуризацію кредиту.

Що можуть запропонувати банкіри?

В арсеналі банків завжди є інструменти, які можуть полегшити кредитний тягар позичальника. Як зазначалося, в першу чергу вони розраховані на сумлінних позичальників.

Банкіри можуть запропонувати позичальникам кредитні канікули – невеликий період у 2-3 місяці, коли позичальник сплачує лише нараховані відсотки на суму основного боргу.

Передбачається, що за цей час позичальник поліпшить своє фінансове положення та зможе знову повернутися до колишнього графіку погашення.

Також банкіри можуть розглянути зниження щомісячного платежу за кредитом за рахунок збільшення терміну кредитування. Такий варіант підходить тим, хто поки не уявляє, коли його фінансова ситуація почне поліпшуватись.

Можливий варіант зі зниженням відсоткової ставки, але його можуть запропонувати в крайньому випадку та тільки перевіреним клієнтам.

Рефінансування

Якщо умови та пропозиції банкірів не підійшли, можна взяти ситуацію до своїх рук. Деякі банки пропонують такий продукт як рефінансування. Позичальник отримує новий кредит в іншому банку за низькою ставкою, погашає свій старий борг і платить за поточними зобов’язаннями. Щомісячний платіж зменшується через нижчу відсоткову ставку.

Щоправда, треба враховувати, що такий продукт підходить для довгострокових кредитів, наприклад, іпотеки. В інших випадках треба ретельно розраховувати потенціальну вигоду. Якщо вона незначна, клієнт може більше втратити на проведенні цієї непростої процедури.

Сподобалося?

65

Читайте також

21 вересня 2018

Кредитки давно стали невід'ємною частиною нашого життя, а багато громадян і зовсім мають відразу кілька кредитних карт від різних банків. Оскільки пропозиція на ринку значно перевищує попит, банки змушені всіляко примудрятися і придумувати все нові і нові способи залучення клієнтів і продажів своїх продуктів. У зв'язку з цим така карта давно перестала бути продуктом з чітким набором опцій. Якими бувають кредитки і в чому полягають їх відмінності, розбираємо в цій статті.

28 вересня 2018

З одного боку, технології - велике благо, а з іншого боку, і шахраї розвивають свої схеми так само стрімко, як розвивається світ. Розповідаємо про найпопулярніші способи шахрайства з кредитними картками, адже знаючи основні прийоми аферистів, ви з куди більшою ймовірністю зможете викрити шахрая, який придумав щось нове.

28 вересня 2018

До страховок на кредити у громадян вже давно склалося стійке негативне ставлення. Їх сприймають виключно як непотрібний нав'язаний продукт, за який до всього доводиться переплачувати. Разом з тим, марним його назвати все-таки не можна, хоча б тому, що він давно б припинив своє існування. Чи потрібна страховка на кредит, чи корисна вона чи не потрібна абсолютно, розбираємо в цій статті.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.