Що робити при проблемах із виплатою кредиту?

31 травня 2017

Нестабільна ситуація в економіці, проблеми зі працевлаштуванням, затримки зарплат можуть вимусити самого сумлінного позичальника призупинити платежі за банківським кредитом. Але не варто цього робити. Краще сідати за стіл переговорів із кредитором.

Банкіри охоче йдуть на діалог із позичальником за умови, що той дотримується своїх кредитних вимог, не допускає прострочки за кредитом.

Недбале ж ставлення до боргів не дозволить отримати підтримку банкірів у разі необхідності. Борг неплатника буде стрімко наростати за рахунок штрафів і пені. Потім банк звернеться до суду, за боржника та його майно візьмуться державні виконавці. Читайте тут, як відбувається арешт і вилучення майна боржника.

Щоб цього не трапилось, йти до банку треба до виникнення простроченої заборгованості. Якщо позичальник розуміє, що його сил вистачить лише на найближчі 2-3 місяці, значить, настав час просити кредиторів про реструктуризацію кредиту.

Що можуть запропонувати банкіри?

В арсеналі банків завжди є інструменти, які можуть полегшити кредитний тягар позичальника. Як зазначалося, в першу чергу вони розраховані на сумлінних позичальників.

Банкіри можуть запропонувати позичальникам кредитні канікули – невеликий період у 2-3 місяці, коли позичальник сплачує лише нараховані відсотки на суму основного боргу.

Передбачається, що за цей час позичальник поліпшить своє фінансове положення та зможе знову повернутися до колишнього графіку погашення.

Також банкіри можуть розглянути зниження щомісячного платежу за кредитом за рахунок збільшення терміну кредитування. Такий варіант підходить тим, хто поки не уявляє, коли його фінансова ситуація почне поліпшуватись.

Можливий варіант зі зниженням відсоткової ставки, але його можуть запропонувати в крайньому випадку та тільки перевіреним клієнтам.

Рефінансування

Якщо умови та пропозиції банкірів не підійшли, можна взяти ситуацію до своїх рук. Деякі банки пропонують такий продукт як рефінансування. Позичальник отримує новий кредит в іншому банку за низькою ставкою, погашає свій старий борг і платить за поточними зобов’язаннями. Щомісячний платіж зменшується через нижчу відсоткову ставку.

Щоправда, треба враховувати, що такий продукт підходить для довгострокових кредитів, наприклад, іпотеки. В інших випадках треба ретельно розраховувати потенціальну вигоду. Якщо вона незначна, клієнт може більше втратити на проведенні цієї непростої процедури.

Сподобалося?

248

Читайте також

14 лютого 2019

Соцдопомога для найбільш незахищених категорій українського населення є серйозною підмогою для життя, а часом і єдиним джерелом доходу. Сьогодні розповідаємо, які пільги українських багатодітних сімей виплачуватися будуть, як держава допоможе малозабезпеченим фінансово сім'ям і від чого залежать і як розраховуються суми на соцдопомогу багатодітних зараз в Україні.

18 лютого 2019

Згідно з українським законодавством окремими категоріями громадян щорічно подається декларація про доходи. Для кого декларація про доходи фізичних осіб обов'язкова, а для кого ні, як заповнюється електронна декларація доходів, як зазначається вид доходу в декларації і які взагалі повинні бути вказані види доходів в електронних деклараціях, розповідаємо в цій статті.

19 лютого 2019

Добре, якщо в разі фінансових проблем, ви можете зайняти грошей де зручно, тому що у вас офіційне працевлаштування, постійний дохід і бездоганна КІ. Але такими даними можуть похвалитися далеко не всі позичальники, а тому часом взяти кредит без довідки про доходи досить складно. Але можливо! Сьогодні розповідаємо, де можна оформити кредит за паспортом без довідок про доходи, які банки кредит без довідки про доходи дадуть без проблем і, звичайно, чи можна отримувати кредити готівкою без довідки про доходи.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.