Штрафи для боржника в Україні

07 листопада 2017

Мікропозики гарні тим, що їх можна оформити за лічені хвилини. При цьому не потрібно збирати довідки, документи, не стане в пригоді застава, нема потреби в поручителях. Окрилені такою легкістю отримання коштів позичальники часом зовсім забувають про штрафи, які доведеться заплатити, якщо позика не буде повернена точно в термін. Сьогодні розповімо про фінансові санкції, що очікують на неплатників.

Онлайн-позики кожного дня набувають більшої популярності. Коли гроші потрібні терміново, саме вони приходять на допомогу. Не виходячи з дому, клієнт залишає заявку, і якщо кредитор її схвалює, гроші через пару хвилин відправляються на банківську картку клієнта. Це дуже зручно.

При заповнення заявки позичальнику надсилається електронна форма договору, в якій детально прописані основні правила й обов’язки клієнта, а також його відповідальність у разі несвоєчасного погашення позик. Однак багато громадян так поспішають отримати гроші, що зовсім забувають ознайомитися з ключовими умовами.

Така поведінка є помилковою. Договір треба читати завжди. Як свідчить практика, громадяни, які уважно вивчають документ, краще пораються зі своїми зобов’язаннями, розуміють відповідальність перед кредитором. Що чекає на неплатників?

Умови компаній

У компанії Moneyveo позичальникам, які не виплатили борг вчасно, дають додатково ще 3 дні. В ці дні штрафи за прострочку не нараховуються. Кредитор розуміє, що, можливо, прострочка має технічний характер. Тобто клієнт гроші відправив в останній день, однак через особливості банківської роботи гроші поступили на рахунок кредитора не відразу.

Але після триденного очікування та неотримання грошей кредитор розуміє, що позичальник не здійснив платіж за боргом. Тому на 4 день кредитор відразу нараховує 12% від тіла позики. Сюди входять по 3% за кожні 3 додаткових дні плюс 3% за четвертий день. Починаючи з цього періоду, у позичальника буде діяти ставка 3% на день. Зазначені відсотки нараховуватимуться до повного погашення заборгованості, але не більше 100 днів.

Компанія Crediton при несвоєчасному погашенні позики буде нараховувати 1% від тіла боргу за кожний день прострочки. Компанія переконливо просить позичальників відправляти кошти до закінчення термінів повернення, зазначених в угоді.

В компанії Ccloan позичальників, які не повернули гроші в строк, чекають пені в розмірі 3% на день. Якщо кредит клієнта прострочений на 30 днів і більше, то боржник не зможе скористатися послугою пролонгації.

Після штрафів

В арсеналі кредиторів є не тільки штрафи. Якщо позичальник продовжує тримати оборону та не поспішає повертати позикові кошти, кредитор може передати відомості щодо прострочок до бюро кредитних історій. Цей крок у майбутньому суттєво ускладнить для клієнта процес отримання позикових коштів.

Ще за деякий час кредитор може звернутися до суду за захистом своїх прав. Багато компаній не поспішають звертатися до суду, надаючи перевагу роботі з колекторськими агентствами. Їх долучають для роботи над поверненням боргу, іноді вони виступають покупцями поганих боргів.

Сподобалося?

332

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.