Штрафи для боржника в Україні

07 листопада 2017

Мікропозики гарні тим, що їх можна оформити за лічені хвилини. При цьому не потрібно збирати довідки, документи, не стане в пригоді застава, нема потреби в поручителях. Окрилені такою легкістю отримання коштів позичальники часом зовсім забувають про штрафи, які доведеться заплатити, якщо позика не буде повернена точно в термін. Сьогодні розповімо про фінансові санкції, що очікують на неплатників.

Онлайн-позики кожного дня набувають більшої популярності. Коли гроші потрібні терміново, саме вони приходять на допомогу. Не виходячи з дому, клієнт залишає заявку, і якщо кредитор її схвалює, гроші через пару хвилин відправляються на банківську картку клієнта. Це дуже зручно.

При заповнення заявки позичальнику надсилається електронна форма договору, в якій детально прописані основні правила й обов’язки клієнта, а також його відповідальність у разі несвоєчасного погашення позик. Однак багато громадян так поспішають отримати гроші, що зовсім забувають ознайомитися з ключовими умовами.

Така поведінка є помилковою. Договір треба читати завжди. Як свідчить практика, громадяни, які уважно вивчають документ, краще пораються зі своїми зобов’язаннями, розуміють відповідальність перед кредитором. Що чекає на неплатників?

Умови компаній

У компанії Moneyveo позичальникам, які не виплатили борг вчасно, дають додатково ще 3 дні. В ці дні штрафи за прострочку не нараховуються. Кредитор розуміє, що, можливо, прострочка має технічний характер. Тобто клієнт гроші відправив в останній день, однак через особливості банківської роботи гроші поступили на рахунок кредитора не відразу.

Але після триденного очікування та неотримання грошей кредитор розуміє, що позичальник не здійснив платіж за боргом. Тому на 4 день кредитор відразу нараховує 12% від тіла позики. Сюди входять по 3% за кожні 3 додаткових дні плюс 3% за четвертий день. Починаючи з цього періоду, у позичальника буде діяти ставка 3% на день. Зазначені відсотки нараховуватимуться до повного погашення заборгованості, але не більше 100 днів.

Компанія Crediton при несвоєчасному погашенні позики буде нараховувати 1% від тіла боргу за кожний день прострочки. Компанія переконливо просить позичальників відправляти кошти до закінчення термінів повернення, зазначених в угоді.

В компанії Ccloan позичальників, які не повернули гроші в строк, чекають пені в розмірі 3% на день. Якщо кредит клієнта прострочений на 30 днів і більше, то боржник не зможе скористатися послугою пролонгації.

Після штрафів

В арсеналі кредиторів є не тільки штрафи. Якщо позичальник продовжує тримати оборону та не поспішає повертати позикові кошти, кредитор може передати відомості щодо прострочок до бюро кредитних історій. Цей крок у майбутньому суттєво ускладнить для клієнта процес отримання позикових коштів.

Ще за деякий час кредитор може звернутися до суду за захистом своїх прав. Багато компаній не поспішають звертатися до суду, надаючи перевагу роботі з колекторськими агентствами. Їх долучають для роботи над поверненням боргу, іноді вони виступають покупцями поганих боргів.

Сподобалося?

387

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.