Штрафи для боржника в Україні

07 листопада 2017

Мікропозики гарні тим, що їх можна оформити за лічені хвилини. При цьому не потрібно збирати довідки, документи, не стане в пригоді застава, нема потреби в поручителях. Окрилені такою легкістю отримання коштів позичальники часом зовсім забувають про штрафи, які доведеться заплатити, якщо позика не буде повернена точно в термін. Сьогодні розповімо про фінансові санкції, що очікують на неплатників.

Онлайн-позики кожного дня набувають більшої популярності. Коли гроші потрібні терміново, саме вони приходять на допомогу. Не виходячи з дому, клієнт залишає заявку, і якщо кредитор її схвалює, гроші через пару хвилин відправляються на банківську картку клієнта. Це дуже зручно.

При заповнення заявки позичальнику надсилається електронна форма договору, в якій детально прописані основні правила й обов’язки клієнта, а також його відповідальність у разі несвоєчасного погашення позик. Однак багато громадян так поспішають отримати гроші, що зовсім забувають ознайомитися з ключовими умовами.

Така поведінка є помилковою. Договір треба читати завжди. Як свідчить практика, громадяни, які уважно вивчають документ, краще пораються зі своїми зобов’язаннями, розуміють відповідальність перед кредитором. Що чекає на неплатників?

Умови компаній

У компанії Moneyveo позичальникам, які не виплатили борг вчасно, дають додатково ще 3 дні. В ці дні штрафи за прострочку не нараховуються. Кредитор розуміє, що, можливо, прострочка має технічний характер. Тобто клієнт гроші відправив в останній день, однак через особливості банківської роботи гроші поступили на рахунок кредитора не відразу.

Але після триденного очікування та неотримання грошей кредитор розуміє, що позичальник не здійснив платіж за боргом. Тому на 4 день кредитор відразу нараховує 12% від тіла позики. Сюди входять по 3% за кожні 3 додаткових дні плюс 3% за четвертий день. Починаючи з цього періоду, у позичальника буде діяти ставка 3% на день. Зазначені відсотки нараховуватимуться до повного погашення заборгованості, але не більше 100 днів.

Компанія Crediton при несвоєчасному погашенні позики буде нараховувати 1% від тіла боргу за кожний день прострочки. Компанія переконливо просить позичальників відправляти кошти до закінчення термінів повернення, зазначених в угоді.

В компанії Ccloan позичальників, які не повернули гроші в строк, чекають пені в розмірі 3% на день. Якщо кредит клієнта прострочений на 30 днів і більше, то боржник не зможе скористатися послугою пролонгації.

Після штрафів

В арсеналі кредиторів є не тільки штрафи. Якщо позичальник продовжує тримати оборону та не поспішає повертати позикові кошти, кредитор може передати відомості щодо прострочок до бюро кредитних історій. Цей крок у майбутньому суттєво ускладнить для клієнта процес отримання позикових коштів.

Ще за деякий час кредитор може звернутися до суду за захистом своїх прав. Багато компаній не поспішають звертатися до суду, надаючи перевагу роботі з колекторськими агентствами. Їх долучають для роботи над поверненням боргу, іноді вони виступають покупцями поганих боргів.

Сподобалося?

375

Читайте також

18 травня 2020

З початком карантину виникла серйозна проблема зі здійсненням низки процедур, оформленням документів, довідок і т.д., а між тим, життя на карантині не зупиняється і громадянам все так само необхідні адміністративні державні послуги. Сьогодні розповідаємо, що зробила влада для повноцінного надання адміністративних державних послуг в дистанційному режимі і що сьогодні можна оформити в Україні повністю онлайн, а головне, як це зробити.

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.