Соцдопомога матерям одиначкам в Україні

09 жовтня 2019

Така категорія соцдопомоги в Україні як допомога матерям одиначкам є дуже важливою формою підтримки матерів, які виховують дітей без батька. На щастя, ставлення суспільства до даного питання зазнало змін, і виховувати дитину самостійно давно не соромно, але питання браку коштів для одиноких матерів стоїть особливо гостро. Яка допомога відведена мамам одиначкам в 2019 році, і хто взагалі має на неї право, розповідаємо в цьому матеріалі.

мать одиночка

Допомога матерям одиначкам в Україні – розміри виплат

Допомога матерям одиначкам нараховується за досить простою формулою, яка залишається незмінною вже довгий час. Розмір цієї допомоги визначається як різниця між встановленим прожитковим мінімумом на дітей певного віку і частиною середньомісячного доходу сім'ї цієї дитини за останні півроку, яка відводиться одній особі з цієї сім'ї. Таким чином, максимальний розмір допомоги на дітей одиноких матерів становить:

1. З 1 січня 2019 р по 30 квітня 2019 р .:

 • На дітей до 6 років – 1626 грн.
 • На дітей віком від 6 до 18 років – 2017 грн.
 • На дітей від 18 до 23 років – 1921 грн.

2. З 1 травня 2019 р по 30 листопада 2019 р .:

 • На дітей до 6 років – 1699 грн.
 • На дітей віком від 6 до 18 років – 2118 грн.
 • На дітей від 18 до 23 років – 2007 грн.

3. З 1 грудня 2019 по 31 грудня 2019 р .:

 • На дітей до 6 років – 1 779 грн.
 • На дітей віком від 6 до 18 років – 2218 грн.
 • На дітей від 18 до 23 років – 2102 грн.

Тобто це максимальні суми, які можуть отримувати матері одиначки в Україні та їх збільшення є, як правило, незначним і відбувається виключно в зв'язку з черговим підвищенням розмірів прожиткових мінімумів. На жаль, від постійної необхідності взяти гроші в борг одиноких батьків це не рятує, і вони часто змушені займати або брати кредити онлайн. Залежно від доходів сім'ї розмір допомоги може бути і значно нижче, однак, не менше, ніж 30% від прожиткового мінімуму, розрахованого на дитину зазначеного віку.

До слова, на даний вид допомоги можуть розраховувати не тільки самотні мами, але також і батьки, які з тих чи інших причин ростять дітей без матері, тобто вся наведена в даній статті інформація в повній мірі може бути застосована і до самотніх тат.

Допомога матерям одиначкам – хто має на неї право?

 1. Самотні матері, які народили дітей, не перебуваючи в законному шлюбі, за умови, що в свідоцтві про народження дитини в графі про батька стоїть прочерк або ж він записаний зі слів матері. Важливо відзначити, що якщо жінка проживає з батьком дитини в цивільному шлюбі і веде з ним спільне господарство, вона не має права на отримання статусу одинокої матері і допомоги від держави, відповідно.
 2. Самотні усиновителі.
 3. Мати або батько, які змушені ростити дитину самостійно через смерть другого з батьків, і не отримують від держави будь-якої соціальної пенсії або допомоги у зв'язку з втратою годувальника.

Допомога матерям-одиначкам в 2019 році – список необхідних для оформлення документів і де оформляти

Призначенням даного виду допомоги займаються місцеві органи соціального захисту населення або, простіше кажучи, органи соцзабезпечення. Необхідно прийти в найближче до вас відділення і подати заяву на отримання допомоги, а також подати декларацію і надати всі необхідні документи. Якщо оформлення допомоги проводиться не за місцем проживання до стандартного пакету документів додається ще й довідка про неотримання даного виду допомоги за місцем прописки.

 1. Потрібно подати заяву про призначення цієї допомоги – оформляється воно безпосередньо в собесі. До слова, є важливий нюанс – якщо ви починаєте оформлення допомоги близько до кінця місяця, перестрахуйтеся і напишіть заяву, а лише потім збирайте довідки, щоб ваша заява була вже зафіксовано цим місяцем.
 2. Також на місці потрібно заповнити декларацію про доходи вашої сім'ї за останні півроку, яка включає в себе інформацію про дорогі покупках і ваші витрати, в тому числі.
 3. Необхідно мати при собі копію свідоцтва про народження дитини.
 4. Якщо ви усиновлювач, не забудьте і про копії вашого свідоцтва про усиновлення дитини.
 5. Також зараз потрібна виписка з реєстру, в якій зазначено, на якій підставі внесені дані про батька.
 6. Довідка про склад сім'ї. Видається в паспортному столі на підставі прописки або на підставі акта депутата, якщо дитина не прописана. Для оформлення необхідно мати при собі домову книгу і документи по всім членам сім'ї, прописаним в будинку або квартирі.
 7. Також потрібно взяти довідки про доходи на всіх членів вашої родини.
 8. Якщо громадянка України народила дитину за кордоном, то їй потрібно надати документ, який свідчить про народження дитини, також без відомостей про батька, отриманий у відповідній інстанції тієї держави, в якому перебуває мати.

Важливо: На даний момент в Україні таку допомогу виплачують півроку з моменту оформлення допомоги. Після закінчення 6 місяців потрібно знову відвідати соцзабез і оформити допомогу і так кожні півроку. Раніше оновлювати допомогу можна було до певної дати останнього місяця виплат і отримувати гроші безперервно. Зараз так робити вже не можна, так як подати заяву можна тільки в наступний місяць. Але важливо також дізнатися, до якого числа подають заяви на розгляд в вашому собесі і вчасно все оформити, щоб в наступному місяці отримати допомогу за два місяці.

Наприклад: якщо останній місяць у вас січень, а здають документи в базу в вашому собесі до 10 числа, то вам потрібно оформити допомогу до 10 лютого, щоб в березні отримати її за лютий і за березень. Якщо ви не встигаєте оформити до 10-го числа, а оформляєте скажімо 12-го, то в базу на наступний місяць ви не потрапляєте. Гроші за цей час ви все одно отримаєте, але вже в квітні за 3 місяці. Саме тому важливо знати, до якого числа потрібно здати всі документи і заяву, щоб пропустити щонайбільше місяць.

Кому допомогу не отримати і кому можуть припинити виплати?

 1. В допомозі буде відмовлено, якщо дитина перебуває під опікою держави в інтернаті, незалежно від того, позбавлені батьки батьківських прав чи ні.
 2. Також відмовлять батьку чи матері, який виховує дитину самостійно в зв'язку зі смертю другого з батьків, якщо він отримує пенсію, що надається державою у зв'язку з втратою годувальника.

Причини, за якими вже оформлені допомоги можуть припинити виплачувати:

 1. Якщо дитина тимчасово працевлаштувалася.
 2. Якщо одержувач допомоги був позбавлений батьківських прав.
 3. Якщо дитину відібрали соціальні служби, не позбавляючи матір чи батька батьківських прав.
 4. Якщо одинока мати чи батько був засуджений з позбавленням волі.
 5. Якщо дитина вступила в шлюб, незалежно від того, сталося це до настання повноліття дитини або після.
 6. Влаштування дитини на держзабезпечення в повному розмірі - тимчасове або постійне.
 7. Якщо дитині до настання повноліття була надана повна громадянська дієздатність.
 8. Якщо рішення про усиновлення дитини було скасовано органами державної опіки.

Які ще пільги надаються матерям одиначкам?

Крім грошових виплат, які можуть становити як максимальний розмір, так і мінімальний, або не призначатися зовсім, є ще й ряд пільг, передбачених для одиноких батьків, які ніхто скасувати не в силах, але якими такі батьки часто не користуються, просто не знаючи про них.

 1. Одинокому батькові не можна відмовити в прийомі на роботу, а також його не можна звільнити.
 2. Самотніх батьків не можна відправляти у відрядження, а також залучати до шкідливих і небезпечних робіт, до нічних і інших надурочних робіт або до роботи у вихідні та святкові дні.
 3. Є право працювати неповний робочий день і додаткові 10 днів оплачуваної відпустки. Якщо мати або батько одинак ​​не витратили свою відпустку в повній мірі в попередньому році, вони можуть скористатися нею в поточному в будь-який час, а також отримати за нього компенсацію в грошовому еквіваленті в разі звільнення.
 4. У самотніх батьків є і пріоритет в черзі на житлові приміщення і квартири або будинки з фонду соціального житла.
 5. Дешевше будуть обходитися і податки - так мати або батько одинак ​​мають можливість зменшити суму щомісячного доходу, який буде обкладатися податками.

І нарешті, у самотніх батьків є можливість отримати тимчасову державну допомогу.

 
Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.