Страховка для виїзду: що потрібно знати, скільки коштує і як оформити

20 листопада 2018

Часто вирушаючи за кордон, багато хто нехтує можливістю оформлення такої послуги як страховка, призначена для виїзду громадян за кордон, сподіваючись, що приводу скористатися нею просто не буде і все пройде благополучно. Втім, досвідчені мандрівники знають, що скупий і ледачий платить двічі, а в деяких країнах і більше. Тому при виборі компанії, в якій буде оформлена страховка для виїзду в іншу країну, ціна грає останню роль - чим дорожчий поліс, тим більше можливих проблем він може покрити, в зв'язку з чим економити на ньому не особливо прагнуть.

Страховка для виїзду громадян за кордон в Україні, навіщо потрібна?

Важливо розуміти, що це за продукт, навіщо він потрібен і від яких проблем здатний уберегти. Страховка для виїзду за кордон або так звана туристична страховка це гарантія того, що в разі будь-яких проблем зі здоров'ям, що виникли під час перебування за кордоном, ви зможете отримати професійну медичну допомогу за рахунок страхової компанії, яка оплатить вам лікування або ж компенсує вам витрати на лікування в залежності від умов вашого договору і конкретної ситуації.

Важливо: покладатися на туристичну компанію, в якій ви купили свій тур, в даному питанні зараз точно не варто. Страховка є обов'язковою тільки для тих країн зараз, для в'їзду в які українцям потрібна віза, в зв'язку з чим оформляється «для галочки», щоб цю візу вам, власне, і видали. В інших випадках може не оформлятися або купуватися далеко не у найпоряднішій і найнадійнішій страховій компанії, щоб просто включити її в перелік надаваних послуг і зробити тур привабливішим для клієнта. Якщо ваш тур включає в себе страховий поліс, не ризикуйте і оформляйте страховку додатково в тій компанії, яку вважаєте надійною.

Як працює страховка для виїзду громадян за кордон?

Якщо настає страховий випадок, громадянин зв'язується зі своєю страховою або ассистансом, з яким вона співпрацює. Деякі компанії працюють з клієнтами самі, але це велика рідкість, а ось більшість співпрацюють з асистансами в різних країнах, щоб спростити деякі процеси. Таким службам простіше на місці вирішити проблеми клієнтів, надати консультацію і реальну допомогу, якщо вона потрібна, як і видати вам кредит онлайн на картку куди простіше локальним МФО. Варіантів розвитку подій в даному випадку два:

 1. Ви зв'язуєтеся зі службою асистансу і вона організовує надання вам медичної допомоги і оплачує всі послуги.
 2. Служба надає вам допомогу в отриманні медичних послуг і після компенсує вам витрати на їх оплату.

Що страхують крім здоров'я?

Погодьтеся, існує чимало інших ризиків, пов'язаних з подорожами. Так ви можете застрахуватися від втрати багажу, крадіжки, скасування вашого рейсу або ж запобігти можливим проблемам в разі, якщо ви самі не зможете виїхати з країни через поважну, зрозуміло, причину.

На скільки оформляється страховка?

Це залежить більшою мірою від мети поїздки. Більшість страхових компаній розділяють види страховок саме за цілями, а саме:

 1. Страхування в діловій поїздці (для бізнесу).
 2. Туристичні страховки.
 3. Для громадян, які їдуть в іншу країну працювати на певний термін.
 4. Для спортсменів.
 5. Для учнів в навчальних закладах за кордоном.

Різні цілі - різні потреби, зрозуміло, в тому числі і за термінами.

Скільки коштує страховка для виїзду, ціна питання?

Страхові компанії прораховують насамперед ризики і чим вони вищі, тим вище вартість і вашого поліса. Тут все просто - наприклад, молодому туристу, який відбуває в спокійну країну на невеликий термін в подорож, страхування обійдеться дешевше, так само як і студенту закордонного університету, який більшу частину свого часу проводитиме в його стінах або за його межами в студентському містечку. А ось спортсмену або екстремалу, що норовить випробувати всі небезпеки на світі, доведеться заплатити набагато дорожче, а якщо він вже не молодий, то й зовсім по максимуму, так як ризики, що з таким клієнтом щось трапиться, значно вищі.

В цілому, дивляться на такі фактори і визначають вартість:

 • вік одержувача послуги;
 • мета поїздки;
 • термін поїздки;
 • країна призначення (чи спокійна, яка ситуація з правопорядком і т.д.);
 • передбачувана сума покриття виходячи з можливих ризиків.

Що почому? Перевіряємо ціни популярних страхових компаній і їх показники по виплатах.

Для прикладу в якості клієнта беремо молодоулюдину без особливих проблем зі здоров'ям і обираємо страхове покриття розміром 50 тис. доларів. У таблиці вказана вартість за 60 днів, в разі більш коротких поїздок зі стандартною сумою покриття і вартість страховки буде істотно меншою.

Що важливо врахувати, обираючи страховку для виїзду за кордон і як потрібно діяти, якщо настав страховий випадок? Правила досвідчених туристів:

1. Уважно поставтеся до вибору типу вашого поліса

Поліси бувають різні і серед них неодмінно знайдеться ідеальне рішення для вас, якщо уважно поставитися до вибору і умов страхування, які вам пропонують. Якщо вам потрібно один раз кудись з'їздити, вам підійде найпростіший одноразовий поліс. Якщо планується відразу кілька виїздів і дати поки невідомі, можна оформити поліс, який передбачає покриття конкретної кількості днів у році незалежно від дат. Громадянам, які потребують їздити часто, наприклад, по бізнесу, і яким складно наперед прорахувати дати і терміни, буде зручніше скористатися продуктами з безлімітними рішеннями - це коштує на порядок дорожче, але дуже виручає тих, кому потрібно в певний момент підхопитися і їхати, не думаючи про страховку.

2. Вивчіть договір на предмет проблем, які ваша страховка покриває

Чим вона дешевше, тим від меншого числа проблем ви застраховані - тут зв'язок прямій. Втім, висока ціна теж гарантією повного спокою не є. Компанія може брати більше за свої послуги обґрунтовано, пропонуючи вам договір, який в разі чого покриє чи не всі можливі проблеми. Але ніщо не заважає страховій пропонувати вам і не вигідний договір. І якщо ви не прочитаєте його, ніхто не буде винен перед вами, на жаль.

3. Перевіряйте виключення

Це спеціальний розділ договору зі страховою компанією, куди вписуються всі можливі випадки, коли страховка для вас не працює. І це дуже важливий пункт, особливо для любителів екстремального відпочинку. Не рідкісні випадки, коли громадяни, вирушаючи на відпочинок в гори, наприклад, щоб покататися на лижах чи сноуборді, отримували травми, а після виявляли, що в їх договорі страхування лижі були в числі винятків, в зв'язку з чим виплата страховки їм не призначена. Здавалося б, очевидно, що вам потрібна була страховка саме від таких випадків, але знову ж таки, що не перевірено, то вже втрачено.

4. Страхова сума - мала або велика вона, залежить від країни

Скільки багато, скільки досить, а скольки ж буде точно мало, можна напевно зрозуміти, тільки вивчивши ціни на медичне обслуговування в країні, в яку ви збираєтеся їхати. У багатьох страхових компаній сума покриття * стандартна і часто не перевищує 30 тис. євро, а тому вам краще особисто перевірити, чи вистачить вам суми покриття в обраній вами країні на оплату медичних послуг, якщо настане страховий випадок.

* Сума покриття - це максимальна сума, яку може виплатити страхова компанія на оплату або компенсацію наданих вам медичних послуг за вирахуванням франшизи або без неї. Франшиза - це сума, яку ви повинні сплатити самі, якщо така передбачена договором. Наприклад, при вартості послуг в 500 доларів і прописаній в договорі франшизі розміром 100 доларів, компанія заплатить за ваше лікування не 500, а лише 400 доларів.

Навіщо потрібна франшиза? Це дуже оманливий «бонус» для прагнучих свої кревні заощадити, адже при наявності франшизи вартість страховки нижча.

5. Страховка для виїзду за кордон і додаткові сервіси? Це добре

Прекрасно, якщо страхова компанія може запропонувати вам додаткові послуги, наприклад, для тих, хто подорожує на своєму авто, з дітьми або хоче застрахуватися від нещасного випадку - можливих опцій багато і нехтувати ними по можливості не варто.

6. Якщо страховий випадок настав, відразу телефонуйте асистуючій компанії

Не варто займатися самолікуванням або самостійно намагатися вирішити питання з лікуванням. Навіть якщо все пройде успішно, в майбутньому у вас можуть виникнути проблеми з виплатою належної вам страховки. Важливо дати асистансу можливість контролювати і організовувати весь процес, щоб уникнути непорозумінь і відмови у виплаті в зв'язку з вашими діями, які могли негативно позначитися на вашому стані.

З урахуванням захмарно високої вартості лікування за кордоном куди вигідніше просто оформити страховку, тим більше що її вартість для невеликих поїздок і зовсім копійчана. Ну а якщо ви сильно витратилися на квитки і все інше і грошей не вистачає, завжди можна обрати вигідний кредит на картку на нашому сайті і перестрахуватися на випадок проблем зі здоров'ям і інших негараздів

Сподобалося?

85

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.