Субсидія 2018, Україна: все, що ви хотіли дізнатися

23 листопада 2018

Субсидія в Україні в 2018 році стала топ темою обговорення громадян і ЗМІ і причина проста - внесені зміни в правила її надання багатьох залишили без допомоги держави в оплаті комунальних послуг. Кому вона призначається, кому ні, кому потрібно переоформляти і як бути в тих чи інших ситуаціях, розбираємо в цій статті. Якщо вам потрібна субсидія в Україні, офіційний сайт достатньо інформації вам не дасть - важливо враховувати безліч чинників.

Субсидія в Україні в 2018 році - кому не перепризначується автоматично?

Незважаючи на розхожі чутки про те, що автоматичне перепризначення, яке було раніше, скасували для всіх, це не так - його скасували для окремих категорій громадян і ряду випадків, просто під ці категорії потрапило дуже багато людей. Отже, переоформляти субсидію потрібно наступним особам:

 1. Громадянам, котрі орендують житло.
 2. Боржникам, у яких заборгованість по оплаті комунальних послуг більше двох місяців.
 3. Сім'ям, які отримували субсидію раніше з урахуванням тільки проживаючих, але не всіх зареєстрованих в квартирі осіб.
 4. Сім'ям, чий склад сім'ї зазнав змін за останній рік.
 5. У разі переїзду.
 6. Сім'ям, у складі яких є працездатні люди, які не працюють в даний момент і не перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Субсидія 2018, Україна: все, що ви хотіли дізнатися

Найбільш цікавим є в даному випадку третій пункт. Незважаючи на обурення громадян, він буде діяти і виною тому почасти самі громадяни. Як з'ясувалося, занадто багато з них для отримання субсидій користувалися наступною схемою - виписували з квартири того члена сім'ї, який має найбільший дохід, однак через велику кількість перевірок з'ясовувалося, що даний член сім'ї продовжував проживати в квартирі і вести спільне з сім'єю господарство.

Досить часто подібне робили і подружжя, в зв'язку з чим тепер при проживанні подружжя за різними адресами при наданні субсидії їм обом будуть враховуватися доходи один одного. Якою буде допомога держави для вас, допоможе розрахувати калькулятор субсидії. У 2018 Україна багато в чому спростила оформлення субсидій, проте до претендентів на неї стала набагато суворішою.

Субсидія в Україні в 2018 році - кому точно відмовлять?

Якщо в ряді випадків те, що не можна довести словами, можна підтвердити «папірцями» при перевірці комісії, то в інших відмова послідує в будь-якому випадку. Точно відмовлять:

 • сім'ям, що мають автомобіль «молодше» 5 років;
 • сім'ям, що здають житло в оренду;
 • тим сім'ям, які володіють будинком площею понад 200 квадратних метрів або квартирою більше 120 квадратних метрів, якщо це не дитячий будинок сімейного типу або не сім'я з прийомними дітьми, або багатодітна. Політика по відношенню до таких родин дуже проста - якщо вам таке житло по кишені, платіть за комунальні послуги самі. Поділ рахунків тут нічим не допоможе, так як адреса і господарство вважається єдиним і незмінним. Розділяти є сенс тільки будинок, щоб отримати дві окремих адреси, що коштує зовсім недешево на поточний момент і практикується людьми з метою отримання субсидії вкрай рідко, хіба що взяти гроші в борг на це. Не те, щоб гра не була варта свічок, просто ціна питання занадто висока;
 • сім'ям з непрацюючими членами сім'ї, які не перебувають на обліку в центрі зайнятості і не платили ЄСВ протягом мінімум трьох місяців;
 • сім'ям, які робили покупку на суму понад 50 тис. грн - наприклад, якщо ви витратилися на відпустку з розмахом, то субсидія, на думку держави, вам не потрібна.

Що робити сім'ям, у складі яких є люди, які не проживають за даною адресою?

Оскільки за новими правилами, раніше не враховані члени домогосподарства тепер будуть враховуватися, сім'ї доведеться довести, що даний член сім'ї фактично не проживає за вказаною адресою. На словах, на жаль, оформити все не вийде - в такому випадку в документах зроблять помітку, що вказаний громадянин проживає в іншому місці зі слів заявника, наприклад, або самого громадянина, але на оформленні субсидії це ніяк не позначиться - його все одно врахують. Оскільки рішення про призначення субсидії в таких випадках приймає спеціальна комісія, член сім'ї, який не проживає за адресою, повинен надати докази того, що він там не проживає - наприклад, договір оренди, або оплачені від його імені рахунки за комунальні послуги за іншою адресою.

Відзначимо, що на таких членів сім'ї як чоловік і дружина дана опція не поширюється - їм дохід буде пораховано взаємно. А ось якщо мова йде про дітей, то сім'ї, в яких діти живуть окремо, це і правда виручить.

Що робити безробітним?

На поточний момент безробітному члену сім'ї, який не перебуває на обліку в центрі зайнятості, автоматично рахують 3 прожиткових мінімуми. Багато сімей після цього позбавляються права на отримання субсидії. Держава ж веде досить жорстку політику по відношенню до громадян в даному питанні, і допомагати тим, хто не працевлаштований, не платить ЄСВ і не намагається нічого з цим зробити або навпаки знаходиться на на обліку в центрі зайнятості роки 2 і все ніяк не вирішить питання з роботою, не збирається. Всіх, хто не працює, не зареєстрований в центрі зайнятості або перебуває на його обліку занадто довго, не платить ЄСВ, держава автоматично вважає працюючими неофіційно і питання надання субсидії не розглядає.

Але не все втрачено, якщо ви платили ЄСВ хоча б 3 місяці. При цьому оплатити його можна не тільки будучи працевлаштованим, коли за співробітника платить роботодавець, а й самостійно, просто звернувшись до фіскальних служби із заявою та оплатою. Платити доведеться 819 грн за місяць, що не так уже й дешево, тому більшість від цього відмовляється.

В яких випадках безробітні можуть отримати субсидію без оплати ЄСВ?

Винятки передбачені для тих категорій громадян, які є безробітними з незалежних від них, але вагомих причин:

 1. Якщо безробітний проживає в селі, смт або райцентрі.
 2. Якщо безробітний проживає в місті, але перебуває на обліку в центрі зайнятості.

І, тим не менш, рішення приймає в даному випадку спеціальна комісія.

Субсидія в Україні в 2018 році - що робити тим, хто працює за кордоном?

Як з'ясувалося, це державу не дуже хвилює - головне, щоб був оплачений ЄСВ. При цьому не важливо, чи платите ви його в Україні або за кордоном, якщо це задокументовано і можна підтвердити.

Інші важливі зміни

У числі змін, як мінуси, так і плюси:

 1. Наприклад, тепер змінені вимоги щодо обов'язкового платежу. Якщо раніше було потрібно платити обов'язковий платіж, то зараз потрібно оплачувати фактичний, втім, як і раніше, в обов'язковому порядку. Що це означає? Припустимо, раніше у вас був обов'язковий платіж за будь-які послуги 300 грн. Спожили ви на 150 грн. Раніше потрібно було все одно сплатити 300 грн, а зараз тільки за фактично спожитий обсяг, тобто 150 грн.
 2. Аліменти більше не враховуються в загальний дохід. Від батьків, які виховують дітей після розлучення, вимагати подати на аліменти ніхто не буде - це питання кожної окремої сім'ї і як вона його вирішила, її особиста справа. Якщо мати виховує дитину і отримує аліменти від батька після розлучення, їх сума не буде врахована в її загальному доході. Таким чином, держава захищаємати, яка виховує дитину, і інтереси самої дитини.
 3. Якщо ЄСВ від громадянина не сплачено з вини його роботодавця, він все одно має право на отримання субсидії. Тобто тепер працевлаштовані громадяни можуть за це не переживати, тому що з них знімається відповідальність за неоплачений з вини роботодавця ЄСВ.

Наскільки серйозно перевіряють і чи є шанс «проскочити»?

На поточний момент це практично неможливо, так як якщо раніше вимоги були досить м'якими, а перевірки комісій були чимось примарним і нереальним, то зараз все інакше - вимоги жорсткі, а у комісії тепер і зовсім інша роль - допомагати тим, хто згідно з вимогами отримує відмову, але може довести, що все ж має право на підтримку держави.

Серйозні наміри держави підтверджує і сума на субсидування населення, закладена в проект бюджету на 2019 рік. За оцінками експертів необхідно близько 80 млрд грн, в той час як закладено в проект лише 55 млрд грн, що лише підтверджує наміри і далі жорстко перевіряти претендентів на субсидію.

Разом з тим, якщо є хоч один шанс, що субсидія вам може бути надана, варто спробувати оформити - це краще, ніж брати кредити онлайн на комуналку.

Сподобалося?

75

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.