Учасники АТО – їхні пільги, 2019

31 травня 2019

Безліч українців хвилює, які пільги чинним учасникам АТО / їх сім'ям гарантуються згідно із законом, оскільки таких в Україні зараз дуже багато, і більшість з них мають гостру потребу в допомозі. Державою ж регулярно приймаються нові рішення і оновлення, встежити за якими неможливо.

Як учаснику АТО отримати пільгу на оплату комуналки?

Знижку 75% можуть отримати:

 • Самі військові.
 • Їх дружини, а також діти.
 • Інші особи, які є членами сім'ї військового та проживають разом.

На жаль, сім'ям загиблих в АТО така знижка не надається – допомога в оплаті послуг в такому випадку розраховується на тих же умовах, що і для всіх інших громадян України.

Важливо: знижка надається тільки за умови, що дотримуються норми споживання, а при їх перевищенні пільги нараховуються на загальних для українців підставах.

Учасники АТО їхні пільги 2019

Також знижку можуть отримувати і нинішні інваліди війни – їм держава списує 100% вартості послуг, але в межах чітко встановлених законом норм. А якщо військовий проживає в будинку, який не підключений до системи центрального опалення, держава допомагає з паливом, сплачуючи 75% його вартості.

Як отримати?

Такими питаннями займається Всеукраїнський Центр допомоги, створений для учасників АТО. Ну а для отримання своєї пільги потрібно відвідати його, перш зібравши документи:

 1. Заява, в якій ви вказуєте, що хочете отримати від держави підтримку.
 2. Свій паспорт, ІПН і їх копії.
 3. Оригінал, копію посвідчення учасника АТО.
 4. Довідку про склад сім'ї.
 5. Документи, що свідчать про те, яке житло ви маєте в своєму розпорядженні, його стан.
 6. Квитанції про сплату вами комунальних послуг.

Після внесення даних в бази, їх перевірки, можна отримати довідку, яка підтверджує ваше право на знижку. З нею доведеться йти в усі інстанції, які обслуговують вашу сім'ю, оскільки соціальні фонди не взаємодіють з усіма постачальниками послуг безпосередньо. Після реєстрації документа в цих інстанціях, вам буде надана знижка 75%.

Інші пільги

Крім знижок на комунальні послуги законодавством України гарантуються і багато інших не менш важливіихпільг, про які більшість учасників АТО не здогадуються, а саме:

В медицині:

 1. Право безкоштовно отримувати ліки за рецептами лікарів.
 2. Можливість безкоштовно пройти зубне протезування – це право, до речі, є першочерговим.
 3. Можливість отримати санаторно-курортне лікування безкоштовно або компенсацію його вартості, якщо ви перш оплатили його самі.
 4. Якщо ви виходите на пенсію, за вами залишається право користуватися всіма медичними закладами, якими ви користувалися раніше, так як були прикріплені до них відповідно до місця роботи.
 5. Також ви маєте право обстежуватися щорічно і проходити диспансеризацію, звичайно ж, за допомогою всіх необхідних фахівців.
 6. В аптеках, а також в лікувально-профілактичних установах ви можете обслуговуватися поза чергою. Також надається право бути госпіталізованим позачергово.

Пільги, що стосуються житла:

 1. Якщо учасник АТО потребує поліпшення житлових умов, йому надається першочергове право на таку пільгу. Також він має право бути в числі перших в черзі на ділянки землі під будівництво будинку, ремонт квартири або ж будинку.
 2. Також він отримує і безумовне право на видачу йому позики для того, щоб реконструювати свій будинок, зробити капітальний ремонт або і зовсім побудувати, приєднати до всіх інженерних мереж, купити дачний будинок, облаштувати садову ділянку і т.д. Передбачається, що погашати таку позику можна протягом 10 років, але тільки через п'ять років після того, як будівництво буде завершено.
 3. Якщо є бажання вступити до житлово-будівельниого кооперативу, який опікується, наприклад, будівництвом гаражів, садових будинків, стоянок, у учасника АТО, знову ж таки, є першочергове право на це. Як і на покупку матеріалів для індивідуального будівництва.
 4. Побутові і комунальні служби повинні обслуговувати таких громадян в першу чергу.
 5. Право на звільнення однієї земельної ділянки у власності від податку в обох категоріях - якщо під гараж, то 0,01 га, ну а вже якщо під особисте господарство, то до 2 га.

Для дітей:

 1. Діти учасників АТО мають право на безкоштовне оздоровлення.
 2. Їм видаються повністю безкоштовні підручники.
 3. Також вони мають право і навчатися безкоштовно або платити за навчання частково.
 4. Діти, учні в ВУЗах, мають право на соцстипендіі.
 5. Кредити на освіту на досить таки довгий термін на більш вигідних умовах.
 6. Безкоштовне проживання в гуртожитках.
 7. У ряді регіонів України дітям учасників АТО також надається безкоштовне харчування в школах і дитячих садах.

Соціальні виплати:

 1. У разі непрацездатності учасник АТО може отримувати допомогу, розмір якої повинен бути не нижче середньої суми його ж зарплати. При цьому стаж роботи в розрахунок не береться.
 2. Також військовий може отримувати пенсію або і зовсім довічне утримання, яке надається в розмірі прожиткового мінімуму для тих осіб, які втратили працездатність, плюс 25% від даного мінімуму.
 3. Щорічна одноразова допомога від держави в розмірі, який встановлено Кабінетом міністрів. Виплачується така допомога до 5 травня кожного року. Важливо відзначити, що така виплата не включається в суму доходів, що підлягають оподаткуванню.

Пільги на проїзд:

 1. Безкоштовно за допомогою будь-якого міського транспорту, міжміського (автобуси, водний транспорт), а також залізничного транспорту приміського сполучення.
 2. Раз в два роки учасник АТО може проїхати безкоштовно на поїзді, за допомогою водного або повітряного транспорту безкоштовно (до місця призначення і, звичайно, назад). Реалізувати таке право можна при наявності спеціального талона, який видається за місцем оформлення вами вашого соціального статусу і пільг, відповідно.
 3. Учасники АТО мають право на першочергове обслуговування в касах продажу Ж/Д квитків.

Інші пільги:

 1. Якщо в організації скорочують співробітників, колишній учасник АТО має право зберігати своє місце до останнього.
 2. Право брати чергову відпустку в будь-який час року. Можна також отримати додаткові 14 днів відпустки, протягом яких зарплата повинна зберігатися.
 3. Пільгові умови по установці телефону в квартирі і його оплаті (знижка 50%).
 4. Влаштуватися і обслуговуватися в центрі соціального захисту учасники АТО мають повне право без черги.
 5. Якщо учасник бойових дій хоче вчитися в іншій країні, він має право на вступ поза конкурсом.
 6. Якщо громадянин був фізособою-підприємцем, на час служби він звільняється від надання необхідної звітності для податкової та нарахування / сплати податків.
 7. Учасники АТО в період служби не платять військовий збір.
 8. Весь час, який військовий перебуває на службі, враховується в стаж (і роботи, і за фахом, і в вислугу років). Крім того зараховується стаж державної служби в подвійному розмірі.
 9. Якщо військовослужбовець приймається на службу в особливий період, йому гарантується збереження його робочого місця, а також його ж середнього заробітку.
 10. Чоловіки і жінки, маючи стаж 25 і 20 років, відповідно, мають право раніше вийти на пенсію – чоловіки в 55 років. А жінки в 50.
 11. Якщо учасник АТО в зв'язку з перебуванням в зоні АТО не зміг своєчасно оплачувати кредит і вийшов на прострочення, пеня і штрафні санкції застосовуватися не будуть.
 12. Зниження держмита на оплату за видачу паспортів та інших документів для виїзду на 50%.

Які пільги можуть отримати непрацездатні учасники АТО?

Якщо людина отримала серйозну травму, виконуючи свої обов'язки в зоні дії АТО, вона має право на надбавку, яка залежить від групи інвалідності і визначається на підставі медичного висновку. Так, інваліди першої та другої груп можуть отримати надбавку 85%, а третьої 50%.

Право на безкоштовні медикаменти і лікування надається за замовчуванням. Також за такими громадянами закріплене право на оздоровлення в санаторії або ж профілакторії.

Всі перераховані вище пільги повинні за законом надаватися всім учасникам АТО, однак, в реальності, на жаль, своїх прав доводиться домагатися. Не рідкісні випадки, коли таким громадянам відмовляють у наданні першої черги на земельні ділянки, а в відповідних інстанціях нічого не знають про певні пільги. Більш того, щоб щось отримати, навіть елементарне, потрібно все підтверджувати і доводити. А допомоги і пільги не вирішують потреби часом шукати кредити онлайн або просто гроші в борг у друзів.

 
Сподобалося?

1

Читайте також

18 травня 2020

З початком карантину виникла серйозна проблема зі здійсненням низки процедур, оформленням документів, довідок і т.д., а між тим, життя на карантині не зупиняється і громадянам все так само необхідні адміністративні державні послуги. Сьогодні розповідаємо, що зробила влада для повноцінного надання адміністративних державних послуг в дистанційному режимі і що сьогодні можна оформити в Україні повністю онлайн, а головне, як це зробити.

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.