Visa або MasterCard – що обрати?

20 серпня 2018

Ті, хто часто бувають за кордоном, прекрасно розуміють, що готівкові і банківська карта там в порівняння навіть не йдуть. Так, трохи готівки мати потрібно, якщо ви хочете запастися сувенірами на необладнаних точках поблизу різних пам'яток, але в цілому, куди зручніше розраховуватися карткою, особливо якщо мова йде про готелі, ресторани і т.д.

І причини досить прості – маючи під рукою карту, ви повністю позбавляєте себе проблем на кшталт обміну валюти, декларування її на митниці і навіть зберігання при собі великих сум, адже хочеться відпочивати або вирішувати свої питання, а не трястися за гаманець. А ось, що зручніше і краще Visa або ж MasterCard, не скаже напевно навіть банківський співробітник з великим досвідом. Потрібно порівнювати параметри цих систем і обирати те, що краще для вас.

В принципі, якщо порівнювати, хто лідирує на ринку під час зарубіжних поїздок, то, незважаючи на одвічне суперництво цих двох систем, в лідерах стабільно знаходиться Visa. Її, до речі частіше обирають і бажаючі взяти кредит онлайн на карту. Разом з тим, це не обгрунтовано будь-якими проблемами з використанням MasterCard, адже більшість платіжних терміналів підтримують обидві системи, а значить, і розплатитися можна з однаковою легкістю будь-якою з них.

У чому принципова відмінність між цими системами?

Всупереч міфу про те, що Visa є американською системою, а MasterCard, в свою чергу, європейською, це не так – обидві системи базуються в США. Але у випадку з першою системою, ми бачимо, що у неї одна основна валюта – американський долар, а ось у другій їх дві – долар і євро. Саме тому картою Visa, користуватися зручніше в США, а MasterCard в Єврозоні і Європі в цілому. І ось чому.

Якщо ваш рахунок відкритий у валюті, яка відрізняється від валюти держави, в якій ви робите оплату, неминуче виконується конвертація або навіть кілька конвертацій. І кожна така операція платна. Відповідно, якщо у вас Visa з доларовим рахунком, то в США при оплаті конвертація проводитися не буде, а значить, не буде додаткової комісії за послугу, а якщо ви надумаєте оплатити що-небудь з такої карти в Європі, доведеться заплатити за конвертацію доларів в євро. Якщо у вас рахунок в євро, то спочатку вони все одно конвертуються в долари і лише потім знову в євро. Тобто навіть маючи карту Visa в євро, ви все одно будете платити в Єврозоні за подвійну конвертацію валюти. Якщо рахунок гривневий, а платите ви в США, то конвертація, звичайно, буде проведена, але всього лише одна з гривні в долар. При оплаті ж з гривневого рахунку на Visa в Єврозоні ваші гривні конвертуються спочатку в долари, а лише тільки потім в євро.

З MasterCard ситуація відповідна. В Єврозоні з гривневими рахунком ви оплатите комісію лише за одну конвертацію з гривні в євро. Якщо ваш рахунок оформлений в євро, то будь-яка оплата буде проводитися без конвертації. А ось в США MasterCard навіть з доларовими рахунком не вигідний, як і Visa в Єврозоні, адже долари конвертуються в євро і знову в долари. Теоретично на MasterCard банки можуть відкрити два кореспондентських рахунки на долари і на євро, але на практиці це рідкість, так як банкам це вкрай невигідно.

Як бачите, очевидно, що найбільш вигідними є ситуації, коли перебуваючи в США, ви розраховуєтесь доларовою Visa, а в Єврозоні картою системи MasterCard з рахунком в євро. І навіть у разі якщо ваш рахунок відкритий в гривнях, то конвертація буде проводитися один раз, що в будь-якому випадку заощадить вам кругленьку суму. Що стосується інших країн Європи, де діє місцева валюта, то там розплачуватися зручніше і вигідніше MasterCard, оскільки якщо у вас рахунок в гривнях, вони конвертуються в євро і після в місцеву валюту. Якщо в євро, то і зовсім відразу в місцеву валюту. А ось з Visa ваші гривні спочатку переведуться в долари і дуже часто можуть не відразу конвертуватися в місцеву валюту, а тільки після конвертації доларів у євро, що дуже поширено в Європі. З доларовим рахунком може бути аналогічна ситуація, хіба що конвертацій в такому випадку буде не три, а дві замість однієї, як це можна зробити з MasterCard.

Вибираючи систему, приміряйте її умови до своїх потреб, адже обидві системи зручні, робочі та популярні – розплатитися ви їх картами зможете завжди, питання в більшій мірі в ціні такого платежу. А щоб взяти гроші в борг, вам також підійде будь-яка з них – компанії онлайн-кредитування охоче працюють з картами обох систем.

Сподобалося?

270

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.