Visa або MasterCard – що обрати?

20 серпня 2018

Ті, хто часто бувають за кордоном, прекрасно розуміють, що готівкові і банківська карта там в порівняння навіть не йдуть. Так, трохи готівки мати потрібно, якщо ви хочете запастися сувенірами на необладнаних точках поблизу різних пам'яток, але в цілому, куди зручніше розраховуватися карткою, особливо якщо мова йде про готелі, ресторани і т.д.

І причини досить прості – маючи під рукою карту, ви повністю позбавляєте себе проблем на кшталт обміну валюти, декларування її на митниці і навіть зберігання при собі великих сум, адже хочеться відпочивати або вирішувати свої питання, а не трястися за гаманець. А ось, що зручніше і краще Visa або ж MasterCard, не скаже напевно навіть банківський співробітник з великим досвідом. Потрібно порівнювати параметри цих систем і обирати те, що краще для вас.

В принципі, якщо порівнювати, хто лідирує на ринку під час зарубіжних поїздок, то, незважаючи на одвічне суперництво цих двох систем, в лідерах стабільно знаходиться Visa. Її, до речі частіше обирають і бажаючі взяти кредит онлайн на карту. Разом з тим, це не обгрунтовано будь-якими проблемами з використанням MasterCard, адже більшість платіжних терміналів підтримують обидві системи, а значить, і розплатитися можна з однаковою легкістю будь-якою з них.

У чому принципова відмінність між цими системами?

Всупереч міфу про те, що Visa є американською системою, а MasterCard, в свою чергу, європейською, це не так – обидві системи базуються в США. Але у випадку з першою системою, ми бачимо, що у неї одна основна валюта – американський долар, а ось у другій їх дві – долар і євро. Саме тому картою Visa, користуватися зручніше в США, а MasterCard в Єврозоні і Європі в цілому. І ось чому.

Якщо ваш рахунок відкритий у валюті, яка відрізняється від валюти держави, в якій ви робите оплату, неминуче виконується конвертація або навіть кілька конвертацій. І кожна така операція платна. Відповідно, якщо у вас Visa з доларовим рахунком, то в США при оплаті конвертація проводитися не буде, а значить, не буде додаткової комісії за послугу, а якщо ви надумаєте оплатити що-небудь з такої карти в Європі, доведеться заплатити за конвертацію доларів в євро. Якщо у вас рахунок в євро, то спочатку вони все одно конвертуються в долари і лише потім знову в євро. Тобто навіть маючи карту Visa в євро, ви все одно будете платити в Єврозоні за подвійну конвертацію валюти. Якщо рахунок гривневий, а платите ви в США, то конвертація, звичайно, буде проведена, але всього лише одна з гривні в долар. При оплаті ж з гривневого рахунку на Visa в Єврозоні ваші гривні конвертуються спочатку в долари, а лише тільки потім в євро.

З MasterCard ситуація відповідна. В Єврозоні з гривневими рахунком ви оплатите комісію лише за одну конвертацію з гривні в євро. Якщо ваш рахунок оформлений в євро, то будь-яка оплата буде проводитися без конвертації. А ось в США MasterCard навіть з доларовими рахунком не вигідний, як і Visa в Єврозоні, адже долари конвертуються в євро і знову в долари. Теоретично на MasterCard банки можуть відкрити два кореспондентських рахунки на долари і на євро, але на практиці це рідкість, так як банкам це вкрай невигідно.

Як бачите, очевидно, що найбільш вигідними є ситуації, коли перебуваючи в США, ви розраховуєтесь доларовою Visa, а в Єврозоні картою системи MasterCard з рахунком в євро. І навіть у разі якщо ваш рахунок відкритий в гривнях, то конвертація буде проводитися один раз, що в будь-якому випадку заощадить вам кругленьку суму. Що стосується інших країн Європи, де діє місцева валюта, то там розплачуватися зручніше і вигідніше MasterCard, оскільки якщо у вас рахунок в гривнях, вони конвертуються в євро і після в місцеву валюту. Якщо в євро, то і зовсім відразу в місцеву валюту. А ось з Visa ваші гривні спочатку переведуться в долари і дуже часто можуть не відразу конвертуватися в місцеву валюту, а тільки після конвертації доларів у євро, що дуже поширено в Європі. З доларовим рахунком може бути аналогічна ситуація, хіба що конвертацій в такому випадку буде не три, а дві замість однієї, як це можна зробити з MasterCard.

Вибираючи систему, приміряйте її умови до своїх потреб, адже обидві системи зручні, робочі та популярні – розплатитися ви їх картами зможете завжди, питання в більшій мірі в ціні такого платежу. А щоб взяти гроші в борг, вам також підійде будь-яка з них – компанії онлайн-кредитування охоче працюють з картами обох систем.

Сподобалося?

296

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.