Все про ОСАГО в Україні - скільки коштує, як оформляється і який штраф доведеться сплатити, якщо страховки немає?

02 березня 2020

Страховка ОСАГО в нашій країні часто сприймається громадянами як зайва нав'язана витрата для власників авто. Однак це не так - прибравши страховку, ви захищаєте, перш за все, самого себе на випадок ДТП з вашої вини, оскільки ОСАГО страхує вашу фінансову відповідальність на такий випадок. Розбираємося навіщо потрібен поліс ОСАГО, як його купити, як захистити себе додатково і, звичайно, скільки буде коштувати вам відсутність поліса.

Що дає цей вид полісів водіям?

Від ДТП ніхто не застрахований, звичайно, як і від того, щоб стати його винуватцем. Згідно із законом винуватець ДТП повинен компенсувати другій стороні завдані їй збитки, а тут вже можливі варіанти - залежно від кількості і тяжкості ушкоджень, нанесених вами чужому авто, і вартості цього автомобіля і деталей, а також ремонту авто, ви можете як відбутися легким переляком і заплатити пару тисяч гривень, які не так вже й складно дістати, так і «попасти» на велику суму. А якщо у вас є ОСАГО, то саме компанія буде компенсувати шкоду потерпілому учаснику ДТП.

Все про ОСАГО в Україні - скільки коштує, як оформляється і який штраф доведеться сплатити, якщо страховки немаєТаким чином, і ви захищені від серйозних витрат в такій ситуації, і постраждала сторона гарантовано отримає гроші, які їй належні як для компенсації матеріального збитку, так і фізичної шкоди.

Важливо: поліс ОСАГО страхує тільки вашу відповідальність, а не ваше авто - якщо ви хочете бути впевненим, що ви також зможете отримати страховку в разі ДТП з вашої вини, потрібно додатково оформити і КАСКО.

Скільки виплачують по ОСАГО?

Розміри виплат в Україні на поточний момент такі:

 1. Якщо завдано тільки матеріальну шкоду, тобто пошкоджено авто - до 100 тис. гривень.
 2. Якщо завдано фізичної шкоди - до 200 тис. гривень.
 3. Якщо відбувається врегулювання згідно європротоколу - до 50 тис. гривень.

Чи обов'язковий поліс?

Так, в Україні даний поліс є обов'язковим і його відсутність стане причиною для штрафу. Без штрафів і попереджень з боку поліції при відсутності поліса ви можете пересуватися тільки в двох випадках:

 1. Якщо ви їздите на особистому авто зі швидкістю не більше 20 км / год.
 2. Якщо ви входите в одну з пільгових категорій громадян (інвалід 1 групи, його водій, учасник бойових дій, який постраждав під час Революції Переваги). В даному випадку обмежень немає, просто виплати постраждалій стороні у разі ДТП за законом роблять фонди Моторного бюро України, а тому дані особи звільняються від обов'язку придбавати ОСАГО.

В яких випадках страховку можуть перевіряти?

Незважаючи на те, що страхування відповідальності в Україні є обов'язковим, запросити даний документ для перевірки поліцейські можуть тільки в цих випадках:

 1. Якщо оформляється протокол ДТП.
 2. Якщо ви є одним з учасників ДТП (необов'язково винуватцем).
 3. Якщо ви перетинаєте український кордон на своєму авто.

У всіх інших випадках вимога пред'явити поліс є незаконною, і зупиняти вас для його перевірки не мають права.

Які штрафи заплатять українці за відсутність страховки?

Важливо розуміти, що не тільки відсутність страховки стає причиною для штрафу. Також штрафують, якщо поліс є, але прострочений. Дуже часто штраф стає наслідком непередбачливості власника авто. Наприклад, коли за кермом людина, яка не значиться в полісі, і хоча страховка може бути актуальною і дійсної, все одно випишуть штраф.

Розміри штрафів:

 1. Якщо у вас є актуальний поліс, але ви не маєте його з собою на руках, можна спробувати переконати інспектора не виписувати штраф і обмежитися просто попередженням, що не заборонено, або попросити родичів підвезти документ. Однак, в даному випадку остаточне рішення за інспектором - він має право як попередити вас, так і просто виписати штраф в розмірі 450 гривень.
 2. Якщо поліс прострочений або його й зовсім немає, то на попередження розраховувати не доводиться, і ви гарантовано отримаєте штраф на 850 гривень.

До слова, в Україні штрафи, пов'язані з ОСАГО насправді дуже навіть лояльні. У країнах Євросоюзу штрафи куди вищі - від 300 євро. Крім того, там вас можуть і прав за це позбавити.

У скільки виллється прострочення оплати штрафу?

Законом встановлено, що оплатити штраф ви повинні протягом 15 днів з моменту отримання. Якщо не встигнете, штраф автоматично подвоїться.

Чи можна їздити без поліса на транзитних номерах?

Багато людей в Україні вважають, що якщо автомобіль тільки-тільки купили і ще не зареєстрували, то можна, але знову ж таки це просто міф з народу - насправді не можна, оскільки автомобіль представляє серйозну загрозу незалежно від того, зареєстрований він чи ні. Ви зобов'язані оформити страховку в день покупки. Для цього передбачені спеціальні види полісів:

 1. Можна оформити страховку на незареєстровану авто на той період, який потрібен вам, щоб поставити авто на облік і оформити реєстрацію.
 2. Також існують тимчасові страховки для машин, які зареєстровані на якийсь період до оформлення постійної реєстрації.
 3. На короткий певний термін оформляються і ОСАГО для машин, зареєстрованих за межами України - можна отримати поліс рівно на період перебування в нашій країні. Власникам страховки «Зелена карта» нічого додатково оформляти не потрібно.

Скільки коштує поліс?

На вартість оформлення впливає безліч факторів, у тому числі обсяг двигуна вашого авто, призначення, термін дії договору, пільги, ваш водійський стаж і місто реєстрації автомобіля.

Також береться до уваги і тип договору, який вам потрібен, оскільки страховка може оформлятися:

 1. На одну машину і одного водія або ж кількох водіїв - такий варіант зазвичай вибирають сім'ї, де водить одна людина або водять і чоловік, і дружина, і дорослі діти.
 2. Машина одна, а водіїв багато - такий поліс зазвичай пропонують організаціям і підприємствам для службових авто.
 3. Водій один, а ось машин відразу кілька.

Найбільш значущим чинником в Україні найчастіше стають саме міста реєстрації. Так, наприклад, страховка для одного і того ж автомобіля, зареєстрованого в Києві, буде коштувати не менше 1000 з гаком гривень, а може досягати і 2500, а в Луцьку ціна для його страховки буде стартувати приблизно з 500 гривень.

В цілому ж по країні такі страховки обходяться на 300-3000 гривень.

Хто має право на пільги і знижку 50%?

Держава забезпечує доступність страховки для ряду категорій громадян і гарантує їм можливість отримання 50% знижки на покупку поліса ОСАГО. Серед пільговиків:

 1. Учасники війни.
 2. Пенсіонери.
 3. Громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
 4. Інваліди 2 групи.

Тим часом, для них діє і ряд правил, яких необхідно дотримуватись для отримання знижки:

 1. Страховка оформляється тільки на одне посвідчення.
 2. Це власний транспорт особи, яка претендує на знижку.
 3. Двигун авто має об'єм не більше 2 500.
 4. Авто використовується тільки в особистих цілях. Якщо ви займаєтеся вантажоперевезеннями або працюєте в таксі, знижка не надається.

Важливо: закон гарантує, що пакет опцій вашої страховки буде повним, незважаючи на знижку, бо вона не впливає на поліс, а є мірою підтримки громадян державою.

Будьте обережні при покупці дуже дешевих полісів і не купуйте з рук.

Таких пропозицій на ринку маса і багато громадян купують їх, бажаючи заощадити. Але справа в тому, що купувати їх можна лише у перевірених та легальних страхових компаній.

У всіх інших випадках продаються або просто підробки, або підробки «з заморочками» - вони виконані на реальних бланках для страхових полісів і на перший погляд виглядають як справжні. Насправді ж бланки досить часто крадуть. Але виявити це дуже легко - всі бланки містять спочатку проставлені унікальні номери, і якщо бланк пропадає і не був використаний компанією, його номер фіксують і вносять до спеціальної загальної бази.

Неважливо, самі ви пішли на фальсифікацію поліса або вас обдурили, бо якщо це буде виявлено, вас оштрафують в будь-якому випадку. Не ризикуйте і не платіть двічі - якщо вам не вистачає коштів, щоб оформити поліс дорожче у перевіреного страховика, той це той випадок, коли має сенс оформити кредит онлайн на картку або взяти гроші в борг.

Сподобалося?

0

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.