Як грамотно спілкуватися з колекторами

09 жовтня 2019

Коли люди оформляють позики, вони найчастіше розраховують повернути їх вчасно, але не завжди їх можливості залежать тільки від них. Економічна ситуація, форс-мажори, просто кардинальні зміни в житті, які не залежать від людини – часом боргів просто не уникнути. А значить, не уникнути і прострочень, і дзвінків колекторів.

Як грамотно спілкуватися з колекторамиЯк поводити себе в такій ситуації? Як розмовляти з колектором? Образ колектора не вселяє позитиву, незважаючи на те, що вони давно не настільки агресивні і закони зобов'язують їх поводити себе певним чином, а тому навіть дорослі люди з серйозними посадами в розмовах з ними лякаються, губляться і часом не можут впоратись з відповідями на найпростіші питання.

Важливо розуміти, що оскільки ви боржник, у вас є зобов'язання по виплаті боргу, але в той же час, не забувайте про те, що, заборгувавши комусь грошей, ви не перестаєте бути громадянином з рядом прав. Найчастіше колектори просто телефонують і погрожують вам у різний спосіб, але якщо ви будете спокійні і послідовні, вас почують, адже мета колектора зовсім не знущатися над вами або залякувати, а просто повернути видані вам гроші в борг. Пам'ятайте, що на тому кінці дроту вже давно не бандит, а фахівець стягнення і тонкий маніпулятор.

Якщо колектори надто часто дзвонять, важливо не намагатися тиснути на жалість або вести душевні розмови, їх час вже минув. Треба зробити наступне: дуже коротко пояснити причину прострочення, підтвердити, що ви готові платити, пояснити, як і коли, а також домовитися про найближчу оплату, хоча б мінімальну.

Якщо вам дзвонить колектор, що робити?

Якщо дзвонить колектор, мета у нього одна – повернути гроші і домогтися оплати. Не чиніть опір, чим швидше почнете платити, тим швидше вас залишать у спокої. Важливо уточнити основні моменти і узгодити оплати. Задавайте питання впевнено і спокійно, вам дадуть таку інформацію, оскільки зацікавлені в отриманні оплати від вас, так як куди краще повернути гроші і видавати швидкі позики новим клієнтам, ніж судитися з вами і розпалювати війну. А діяти треба так:

  1. Дізнайтеся, чи передали колекторам право вимоги боргу або повністю продали ваш борг.
  2. Уточніть актуальні реквізити.
  3. Намагайтеся домовитися про відстрочку, чим би вам не погрожували – це поки що просто «спецефекти» для вашого залякування.
  4. Дайте зрозуміти, що ви не маєте наміру ховатися, і хочете розрахуватися з боргами.
  5. Вносьте платежі вчасно згідно з домовленістю.

Якщо колектор погрожує і порушує ваші права

Пам'ятайте головне – ви боржник, але це не віднімає у вас ваших громадянських прав. Якщо колектор погрожує:

  • дайте зрозуміти, що ви обізнані про борг, прекрасно про нього пам'ятаєте, знаєте свої права і не поведетесь на різні маніпуляції;
  • поясніть, що ситуація по вашому кредиту вами контролюється і платити ви не відмовляєтеся; також попередьте, що за будь-якою спробою тиснути на вас, порушуючи діловий формат спілкування, піде відповідна скарга керівництву;
  • грозіть судом і дайте зрозуміти, що незважаючи на готовність повернути борг, у разі порушення ваших прав, ви підете на принцип і подасте до суду.

Пам'ятайте, що погрожуючі вам співробітники самі не зацікавлені в скаргах і вельми обмежені в діях з точки зору законів. Ні банкам, ні колекторським агенціям не потрібні скарги і судові розгляди за наявності фактів погроз вам.

Сподобалося?

0

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.