Як грамотно спілкуватися з колекторами

09 жовтня 2019

Коли люди оформляють позики, вони найчастіше розраховують повернути їх вчасно, але не завжди їх можливості залежать тільки від них. Економічна ситуація, форс-мажори, просто кардинальні зміни в житті, які не залежать від людини – часом боргів просто не уникнути. А значить, не уникнути і прострочень, і дзвінків колекторів.

Як грамотно спілкуватися з колекторамиЯк поводити себе в такій ситуації? Як розмовляти з колектором? Образ колектора не вселяє позитиву, незважаючи на те, що вони давно не настільки агресивні і закони зобов'язують їх поводити себе певним чином, а тому навіть дорослі люди з серйозними посадами в розмовах з ними лякаються, губляться і часом не можут впоратись з відповідями на найпростіші питання.

Важливо розуміти, що оскільки ви боржник, у вас є зобов'язання по виплаті боргу, але в той же час, не забувайте про те, що, заборгувавши комусь грошей, ви не перестаєте бути громадянином з рядом прав. Найчастіше колектори просто телефонують і погрожують вам у різний спосіб, але якщо ви будете спокійні і послідовні, вас почують, адже мета колектора зовсім не знущатися над вами або залякувати, а просто повернути видані вам гроші в борг. Пам'ятайте, що на тому кінці дроту вже давно не бандит, а фахівець стягнення і тонкий маніпулятор.

Якщо колектори надто часто дзвонять, важливо не намагатися тиснути на жалість або вести душевні розмови, їх час вже минув. Треба зробити наступне: дуже коротко пояснити причину прострочення, підтвердити, що ви готові платити, пояснити, як і коли, а також домовитися про найближчу оплату, хоча б мінімальну.

Якщо вам дзвонить колектор, що робити?

Якщо дзвонить колектор, мета у нього одна – повернути гроші і домогтися оплати. Не чиніть опір, чим швидше почнете платити, тим швидше вас залишать у спокої. Важливо уточнити основні моменти і узгодити оплати. Задавайте питання впевнено і спокійно, вам дадуть таку інформацію, оскільки зацікавлені в отриманні оплати від вас, так як куди краще повернути гроші і видавати швидкі позики новим клієнтам, ніж судитися з вами і розпалювати війну. А діяти треба так:

  1. Дізнайтеся, чи передали колекторам право вимоги боргу або повністю продали ваш борг.
  2. Уточніть актуальні реквізити.
  3. Намагайтеся домовитися про відстрочку, чим би вам не погрожували – це поки що просто «спецефекти» для вашого залякування.
  4. Дайте зрозуміти, що ви не маєте наміру ховатися, і хочете розрахуватися з боргами.
  5. Вносьте платежі вчасно згідно з домовленістю.

Якщо колектор погрожує і порушує ваші права

Пам'ятайте головне – ви боржник, але це не віднімає у вас ваших громадянських прав. Якщо колектор погрожує:

  • дайте зрозуміти, що ви обізнані про борг, прекрасно про нього пам'ятаєте, знаєте свої права і не поведетесь на різні маніпуляції;
  • поясніть, що ситуація по вашому кредиту вами контролюється і платити ви не відмовляєтеся; також попередьте, що за будь-якою спробою тиснути на вас, порушуючи діловий формат спілкування, піде відповідна скарга керівництву;
  • грозіть судом і дайте зрозуміти, що незважаючи на готовність повернути борг, у разі порушення ваших прав, ви підете на принцип і подасте до суду.

Пам'ятайте, що погрожуючі вам співробітники самі не зацікавлені в скаргах і вельми обмежені в діях з точки зору законів. Ні банкам, ні колекторським агенціям не потрібні скарги і судові розгляди за наявності фактів погроз вам.

Сподобалося?

0

Читайте також

18 травня 2020

З початком карантину виникла серйозна проблема зі здійсненням низки процедур, оформленням документів, довідок і т.д., а між тим, життя на карантині не зупиняється і громадянам все так само необхідні адміністративні державні послуги. Сьогодні розповідаємо, що зробила влада для повноцінного надання адміністративних державних послуг в дистанційному режимі і що сьогодні можна оформити в Україні повністю онлайн, а головне, як це зробити.

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.