Як не зіпсувати кредитну історію?

11 травня 2018

Кредитна історія є вкрай важливим документом для будь-якого громадянина - від неї залежить, чи зможете ви за необхідності отримувати позики, кредит, а може, і іпотеку. В Європі і зовсім доволі часто перевіряють її при прийнятті на роботу, особливо на керівні посади, адже порядність в питанні виплати кредитів багато говорить про людину, як і прострочення.

Чому важливо зберігати кредитну історію в ідеальному стані

У багатьох людей бувають фінансові труднощі і часом здається, що вони нескінченні. Якщо спочатку всі намагаються вносити платежі по кредитам вчасно, то в найважчі моменти здаються і допускають прострочення, вважаючи, що ситуація вже не налагодиться. Однак це найбільша помилка. Обставини змінюються, проблеми з часом вирішуються, а ось слід в кредитній історії залишається на довгий час. Сьогодні ви можете безуспішно шукати роботу і гроші на життя, а через рік мати і її, і хороший дохід, але не мати можливості взяти іпотеку, наприклад, або великий кредит тільки через свою КІ.

Як зберегти кредитну історію?

Виконуючи ці прості правила, ви збережете свою кредитну історію і репутацію в очах кредиторів:

  1. Беріть кредити виключно за своїми силами, це ваша відповідальність. Є більш лояльні кредитори, готові видати вам більше, ніж ви можете повернути, але запитають потім з вас. Оцінюйте свої можливості об'єктивно.
  2. Об'єктивно ставтеся і до своїх потреб. Далеко не завжди необхідний кредит і не на все. Брати гроші в борг і зобов'язання щодо їх повернення варто тільки в тому випадку, коли іншого виходу просто немає.
  3. Не допускайте прострочень. Зовсім. Навіть якщо у вас залишилися гроші, щоб дожити тиждень до зарплати або заплатити по кредиту, вибирайте друге. Невелику суму до зарплати можна перепозичити у знайомих або в тому ж МФО, а прострочення зі своєї кредитної історії витіснити вам вдасться нескоро.
  4. Якщо передбачений мінімальний платіж і є опція дострокового погашення, платіть більше мінімально дозволеного.
  5. Слідкуйте за своїми рахунками. Використовувати їх потрібно рівно стільки часу, скільки вони вам необхідні і поки контролюються вами постійно. Вже не потрібен рахунок? Закрийте його, щоб не стати боржником.
  6. Закривайте кредити. Якщо виплатили кредит, варто звернутися в банк, щоб упевнитися в тому, що він повністю виплачений, і закрити його, а також запросити відповідну довідку.
  7. Перевіряйте свою кредитну історію і стежте за кредитним рейтингом. Людський фактор ніхто не відміняв - в інформації про ваші платежі або кредит в цілому могла закрастися помилка і чим швидше ви її знайдете, тим краще. Все виправляється, але чим довше часу пройде, тим складніше довести, що це помилка в даних, а не ваш прокол.
  8. Використовуйте всі доходи понад основного на погашення кредиту. Якщо вам видали премію, спокусливо витратити її на розваги або якісь потреби, але якщо ваше фінансове становище кволе, а договір дозволяє платити достроково, так і ви робіть - чим більше внесете, тим вільніше ви будете дихати і міцніше спати.

Якщо ви все ж допустили помилки і ваша КІ потребує виправлення, МФО вам допоможуть - отримуючи і віддаючи міні кредити онлайн в термін, ви поступово повернете її в початковий стан, однак куди простіше не допускати помилок, ніж їх виправляти.

Сподобалося?

246

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.