Як не зіпсувати кредитну історію?

11 травня 2018

Кредитна історія є вкрай важливим документом для будь-якого громадянина - від неї залежить, чи зможете ви за необхідності отримувати позики, кредит, а може, і іпотеку. В Європі і зовсім доволі часто перевіряють її при прийнятті на роботу, особливо на керівні посади, адже порядність в питанні виплати кредитів багато говорить про людину, як і прострочення.

Чому важливо зберігати кредитну історію в ідеальному стані

У багатьох людей бувають фінансові труднощі і часом здається, що вони нескінченні. Якщо спочатку всі намагаються вносити платежі по кредитам вчасно, то в найважчі моменти здаються і допускають прострочення, вважаючи, що ситуація вже не налагодиться. Однак це найбільша помилка. Обставини змінюються, проблеми з часом вирішуються, а ось слід в кредитній історії залишається на довгий час. Сьогодні ви можете безуспішно шукати роботу і гроші на життя, а через рік мати і її, і хороший дохід, але не мати можливості взяти іпотеку, наприклад, або великий кредит тільки через свою КІ.

Як зберегти кредитну історію?

Виконуючи ці прості правила, ви збережете свою кредитну історію і репутацію в очах кредиторів:

  1. Беріть кредити виключно за своїми силами, це ваша відповідальність. Є більш лояльні кредитори, готові видати вам більше, ніж ви можете повернути, але запитають потім з вас. Оцінюйте свої можливості об'єктивно.
  2. Об'єктивно ставтеся і до своїх потреб. Далеко не завжди необхідний кредит і не на все. Брати гроші в борг і зобов'язання щодо їх повернення варто тільки в тому випадку, коли іншого виходу просто немає.
  3. Не допускайте прострочень. Зовсім. Навіть якщо у вас залишилися гроші, щоб дожити тиждень до зарплати або заплатити по кредиту, вибирайте друге. Невелику суму до зарплати можна перепозичити у знайомих або в тому ж МФО, а прострочення зі своєї кредитної історії витіснити вам вдасться нескоро.
  4. Якщо передбачений мінімальний платіж і є опція дострокового погашення, платіть більше мінімально дозволеного.
  5. Слідкуйте за своїми рахунками. Використовувати їх потрібно рівно стільки часу, скільки вони вам необхідні і поки контролюються вами постійно. Вже не потрібен рахунок? Закрийте його, щоб не стати боржником.
  6. Закривайте кредити. Якщо виплатили кредит, варто звернутися в банк, щоб упевнитися в тому, що він повністю виплачений, і закрити його, а також запросити відповідну довідку.
  7. Перевіряйте свою кредитну історію і стежте за кредитним рейтингом. Людський фактор ніхто не відміняв - в інформації про ваші платежі або кредит в цілому могла закрастися помилка і чим швидше ви її знайдете, тим краще. Все виправляється, але чим довше часу пройде, тим складніше довести, що це помилка в даних, а не ваш прокол.
  8. Використовуйте всі доходи понад основного на погашення кредиту. Якщо вам видали премію, спокусливо витратити її на розваги або якісь потреби, але якщо ваше фінансове становище кволе, а договір дозволяє платити достроково, так і ви робіть - чим більше внесете, тим вільніше ви будете дихати і міцніше спати.

Якщо ви все ж допустили помилки і ваша КІ потребує виправлення, МФО вам допоможуть - отримуючи і віддаючи міні кредити онлайн в термін, ви поступово повернете її в початковий стан, однак куди простіше не допускати помилок, ніж їх виправляти.

Сподобалося?

286

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.