Як оформити закордонний паспорт дитині?

25 лютого 2020

Закордонні паспорти дітям раніше найчастіше просто не робили. Законодавство дозволяло виїжджати з дитиною за кордон по документу батьків - в ньому просто ставили відповідну позначку і все. На сьогоднішній день дитячий закордонний паспорт є обов'язковим, правда, паспорти старого типу вже не роблять - для виїзду за кордон дитині потрібно мати власний біометричний паспорт. Як його оформити, скільки це коштує і якісь правила виїзду дітей з України, розповідаємо в цій статті.

Як оформити закордонний паспорт дитині

Як оформляється дітям різного віку?

Вперше такий документ дитині оформляється настільки рано, наскільки вам це потрібно - хоч з народження. Однак слід пам'ятати, що до 16 років діти не можуть перетинати кордон самостійно - тільки з батьками або супроводжуючими, у яких є відповідні дозвільні документи, в тому числі від батьків. Пакет документів може бути різним у залежності від мети поїздки.

Для дітей молодше 12 років

Поки діти не досягли віку 12 років, відбитки для біометричного паспорта у нього не знімаються. Та й присутність вашого чада в даному випадку не потрібна - вистачить і того, що ви, його мати чи батько, звернулися для оформлення документа.

Фото також можна просто принести з собою. Воно повинно бути матовим, зробленим на білому тлі, як і у випадку зі знімками на документи дорослих. Розмір - 10 * 15. Враховуйте, що фото краще робити в спеціалізованих точках, оскільки 80% зображення повинне займати обличчя вашої дитини, а сам знімок повинен бути якісним. Самостійно таке фото зробити складно, тому краще довіритися професіоналу, який робить такі знімки кожен день.

Важливо враховувати, що, незважаючи на тривалий термін дії такого документа (4 роки), фото потрібно вчасно актуалізувати, тому найчастіше оновлювати паспорт доводиться раніше. Це пов'язано з тим, що дитина повинна бути обов'язково впізнавана на фото в біометричний паспорт - необов'язково, щоб вона виглядала на знімку точно, як зараз, але проблем з її ідентифікацією виникати не повинно. А якщо ви оформляли документ новонародженому, а потім вирішили повезти його за кордон через, скажімо, в три роки, це буде проблемою і на кордоні вас можуть просто не пропустити. Як цього уникнути? Не пошкодувати трохи часу і просто переоформити документ до поїздки.

Для дітей старше 12, але молодше 14 років

Діти старше 12 вже повинні здавати відбитки, а тому присутність під час оформлення обов'язкова. Крім того, просто принести готове фото вже не можна - потрібно сфотографуватися безпосередньо в підрозділі ГМС.

Для дітей старше 14 і молодше 16 років

Якщо вашій дитині вже виповнилося повні 14 років, то замість свідоцтва потрібно пред'являти його ID-карту, тобто нинішній аналог паспорта (старі добрі книжки дітям вже не видають). Також дитині буде потрібно здати і зразки свого підпису. З оформленням краще не затягувати, оскільки тільки ID робиться приблизно 20 днів, а без нього оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон не вийде.

Для дітей старше 16

У 16 років дитина набуває право вільного пересування. Йому вже не потрібні ні супровід, ні дозволи. А тому і документ оформити він також може собі особисто.

Важливо: Раніше оформлений документ залишається дійсним до закінчення терміну його дії. Тобто, якщо ви оформляли біометричний паспорт дитині в 14 років, то в 16 переоформляти його необов'язково. Разом з тим новий документ, оформлений в 16 років, буде діяти вже не 4 роки, а 10, як і для дорослих.

Як оформити?

Звертатися потрібно в найближчий до вас підрозділ ГМС. Зробити це можна, відвідавши підрозділ, або скориставшись порталом державних електронних послуг. Якщо дитині менше 12 років, вистачить присутності одного з батьків, якщо більше - потрібно приходити і дитині.

Які потрібні довідки / документи?

  1. При виготовленні документа для дитини молодше 14 років, пред'являється його свідоцтво. Якщо дитина старше, то вже його ID-карта.
  2. Внутрішній паспорт одного з батьків, який займається оформленням, а також його копія.
  3. Документ, квитанція або чек про оплату послуги з оформлення паспорта. До слова, зручніше зареєструватися саме через інтернет, оскільки тоді вам просто надішлють реквізити на пошту, і вам не доведеться витрачати зайвий час на місці. В іншому випадку реквізити видають на руки прямо в підрозділі ГМС. Відвідувати підрозділ доведеться в будь-якому випадку, оскільки заяви приймають тільки там, але сплативши послугу заздалегідь, ви будете відразу мати на руках документ про оплату.

Важливо: Враховуйте, що улюблена українцями практика, коли, наприклад, в інтернеті замовлення робить і оплачує одна людина, а посилку отримує інша, тут не пройде. Оплата повинна здійснюватися від імені того з батьків, хто займається оформленням, як і у випадках, коли ви оформляєте швидкі позики онлайн або кредити на картку - хто оформляє, той і отримує.

Якщо ваша дитина проживає тільки з одним з батьків, будуть потрібні додаткові документи, які пояснювали б причину, по якій дозвіл іншого з батьків не потрібен і запитуватися у вас не повинен, наприклад:

  1. Свідоцтво про смерть одного з батьків дитини.
  2. Виписка з Держреєстру про народження дитини, де відзначені необхідні відомості про батька.
  3. Рішення суду, якщо батько чи мати були позбавлені батьківських прав.
  4. Рішення суду, якщо один з батьків був офіційно визнаний безвісно відсутнім.
  5. Рішення суду, якщо хто-небудь з батьків був офіційно визнаний недієздатним.
  6. Довідка про те, що дитина зареєстрована і проживає з одним з батьків. Якщо це саме той з батьків, який займається оформленням паспорта для дитини.

Важливо: Виписка з Держреєстру подається, наприклад, тільки в оригіналі, а от інші документи можна передати у вигляді завіреної з дотриманням всіх формальностей копії.

Скільки це коштує і як швидко можна отримати документ на руки?

Вартість оформлення однакова як для дорослого, так і для дітей - 682 гривні. Виготовляється паспорт в термін до 20 робочих днів.

Якщо потрібно швидше, є можливість заплатити більше і скоротити термін виготовлення до 10 робочих днів. Обійдеться це вам в 1 034 гривні. Якщо оплатити послугу і держмито в подвійному розмірі, то за вашою заявою термін можуть скоротити до 7 днів.

У ряді випадків можливе виготовлення документа в термін до 3 робочих днів. Таке можливо, якщо у вас за кордоном помер родич, вам потрібно з'явитися на лікування за кордон в терміновому порядку або ви супроводжуєте тяжкохворого родича або іншу особу в таку термінову поїздку.

Враховуйте також, що, незважаючи на правила, на практиці терміни виготовлення паспортів порушуються досить часто, а тому краще не відкладати на потім, а подбати про необхідні вам документи заздалегідь. Також не варто оформляти документи через консульську службу - там доведеться сплатити додатково ще і консульський збір.

Можливо, вам будуть також корисні наші матеріали про те, чому «Інфляція в Україні» є такою гострою проблемою, а також як відбувається «Переоформлення кредиту, автокредиту або іпотеки на іншу людину - чи можливо і як це робиться?».

Сподобалося?

0

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.