Як оформити закордонний паспорт дитині?

25 лютого 2020

Закордонні паспорти дітям раніше найчастіше просто не робили. Законодавство дозволяло виїжджати з дитиною за кордон по документу батьків - в ньому просто ставили відповідну позначку і все. На сьогоднішній день дитячий закордонний паспорт є обов'язковим, правда, паспорти старого типу вже не роблять - для виїзду за кордон дитині потрібно мати власний біометричний паспорт. Як його оформити, скільки це коштує і якісь правила виїзду дітей з України, розповідаємо в цій статті.

Як оформити закордонний паспорт дитині

Як оформляється дітям різного віку?

Вперше такий документ дитині оформляється настільки рано, наскільки вам це потрібно - хоч з народження. Однак слід пам'ятати, що до 16 років діти не можуть перетинати кордон самостійно - тільки з батьками або супроводжуючими, у яких є відповідні дозвільні документи, в тому числі від батьків. Пакет документів може бути різним у залежності від мети поїздки.

Для дітей молодше 12 років

Поки діти не досягли віку 12 років, відбитки для біометричного паспорта у нього не знімаються. Та й присутність вашого чада в даному випадку не потрібна - вистачить і того, що ви, його мати чи батько, звернулися для оформлення документа.

Фото також можна просто принести з собою. Воно повинно бути матовим, зробленим на білому тлі, як і у випадку зі знімками на документи дорослих. Розмір - 10 * 15. Враховуйте, що фото краще робити в спеціалізованих точках, оскільки 80% зображення повинне займати обличчя вашої дитини, а сам знімок повинен бути якісним. Самостійно таке фото зробити складно, тому краще довіритися професіоналу, який робить такі знімки кожен день.

Важливо враховувати, що, незважаючи на тривалий термін дії такого документа (4 роки), фото потрібно вчасно актуалізувати, тому найчастіше оновлювати паспорт доводиться раніше. Це пов'язано з тим, що дитина повинна бути обов'язково впізнавана на фото в біометричний паспорт - необов'язково, щоб вона виглядала на знімку точно, як зараз, але проблем з її ідентифікацією виникати не повинно. А якщо ви оформляли документ новонародженому, а потім вирішили повезти його за кордон через, скажімо, в три роки, це буде проблемою і на кордоні вас можуть просто не пропустити. Як цього уникнути? Не пошкодувати трохи часу і просто переоформити документ до поїздки.

Для дітей старше 12, але молодше 14 років

Діти старше 12 вже повинні здавати відбитки, а тому присутність під час оформлення обов'язкова. Крім того, просто принести готове фото вже не можна - потрібно сфотографуватися безпосередньо в підрозділі ГМС.

Для дітей старше 14 і молодше 16 років

Якщо вашій дитині вже виповнилося повні 14 років, то замість свідоцтва потрібно пред'являти його ID-карту, тобто нинішній аналог паспорта (старі добрі книжки дітям вже не видають). Також дитині буде потрібно здати і зразки свого підпису. З оформленням краще не затягувати, оскільки тільки ID робиться приблизно 20 днів, а без нього оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон не вийде.

Для дітей старше 16

У 16 років дитина набуває право вільного пересування. Йому вже не потрібні ні супровід, ні дозволи. А тому і документ оформити він також може собі особисто.

Важливо: Раніше оформлений документ залишається дійсним до закінчення терміну його дії. Тобто, якщо ви оформляли біометричний паспорт дитині в 14 років, то в 16 переоформляти його необов'язково. Разом з тим новий документ, оформлений в 16 років, буде діяти вже не 4 роки, а 10, як і для дорослих.

Як оформити?

Звертатися потрібно в найближчий до вас підрозділ ГМС. Зробити це можна, відвідавши підрозділ, або скориставшись порталом державних електронних послуг. Якщо дитині менше 12 років, вистачить присутності одного з батьків, якщо більше - потрібно приходити і дитині.

Які потрібні довідки / документи?

  1. При виготовленні документа для дитини молодше 14 років, пред'являється його свідоцтво. Якщо дитина старше, то вже його ID-карта.
  2. Внутрішній паспорт одного з батьків, який займається оформленням, а також його копія.
  3. Документ, квитанція або чек про оплату послуги з оформлення паспорта. До слова, зручніше зареєструватися саме через інтернет, оскільки тоді вам просто надішлють реквізити на пошту, і вам не доведеться витрачати зайвий час на місці. В іншому випадку реквізити видають на руки прямо в підрозділі ГМС. Відвідувати підрозділ доведеться в будь-якому випадку, оскільки заяви приймають тільки там, але сплативши послугу заздалегідь, ви будете відразу мати на руках документ про оплату.

Важливо: Враховуйте, що улюблена українцями практика, коли, наприклад, в інтернеті замовлення робить і оплачує одна людина, а посилку отримує інша, тут не пройде. Оплата повинна здійснюватися від імені того з батьків, хто займається оформленням, як і у випадках, коли ви оформляєте швидкі позики онлайн або кредити на картку - хто оформляє, той і отримує.

Якщо ваша дитина проживає тільки з одним з батьків, будуть потрібні додаткові документи, які пояснювали б причину, по якій дозвіл іншого з батьків не потрібен і запитуватися у вас не повинен, наприклад:

  1. Свідоцтво про смерть одного з батьків дитини.
  2. Виписка з Держреєстру про народження дитини, де відзначені необхідні відомості про батька.
  3. Рішення суду, якщо батько чи мати були позбавлені батьківських прав.
  4. Рішення суду, якщо один з батьків був офіційно визнаний безвісно відсутнім.
  5. Рішення суду, якщо хто-небудь з батьків був офіційно визнаний недієздатним.
  6. Довідка про те, що дитина зареєстрована і проживає з одним з батьків. Якщо це саме той з батьків, який займається оформленням паспорта для дитини.

Важливо: Виписка з Держреєстру подається, наприклад, тільки в оригіналі, а от інші документи можна передати у вигляді завіреної з дотриманням всіх формальностей копії.

Скільки це коштує і як швидко можна отримати документ на руки?

Вартість оформлення однакова як для дорослого, так і для дітей - 682 гривні. Виготовляється паспорт в термін до 20 робочих днів.

Якщо потрібно швидше, є можливість заплатити більше і скоротити термін виготовлення до 10 робочих днів. Обійдеться це вам в 1 034 гривні. Якщо оплатити послугу і держмито в подвійному розмірі, то за вашою заявою термін можуть скоротити до 7 днів.

У ряді випадків можливе виготовлення документа в термін до 3 робочих днів. Таке можливо, якщо у вас за кордоном помер родич, вам потрібно з'явитися на лікування за кордон в терміновому порядку або ви супроводжуєте тяжкохворого родича або іншу особу в таку термінову поїздку.

Враховуйте також, що, незважаючи на правила, на практиці терміни виготовлення паспортів порушуються досить часто, а тому краще не відкладати на потім, а подбати про необхідні вам документи заздалегідь. Також не варто оформляти документи через консульську службу - там доведеться сплатити додатково ще і консульський збір.

Можливо, вам будуть також корисні наші матеріали про те, чому «Інфляція в Україні» є такою гострою проблемою, а також як відбувається «Переоформлення кредиту, автокредиту або іпотеки на іншу людину - чи можливо і як це робиться?».

Сподобалося?

0

Читайте також

01 квітня 2020

Громадянам може знадобитися зміна прізвища після заміжжя, внаслідок усиновлення або з інших особистих причин і зробити це в Україні можливо. Головне, зібрати необхідні документи і оформити все коректно, в тому числі провести заміну інших важливих документів. Як? Розповідаємо в цій статті.

01 квітня 2020

Питання, як поміняти водійське посвідчення, може стати актуальним для українця через втрати його прав, зміни деяких особистих даних, зміні присвоєної йому категорії прав або якщо документ був зіпсований. Також заміна прав потрібна, якщо громадянин отримував права вперше і хоче змінити на постійні або виїжджає на своєму автомобілі в країни Євросоюзу, де діє Віденська конвенція, що зобов'язала всіх водіїв, хто в'їжджає в дані країни, мати права європейського зразка.

01 квітня 2020

З кінця 2019 року стали надходити новини про те, що в 2020 році багато штрафів для водіїв будуть сильно підвищені. Однак на поточний момент мало хто розуміє, який штраф водієві загрожує в тій чи іншій ситуації з огляду на те, що інформацію про плани дали, а конкретики, нажаль, немає. Ми розібралися і з'ясували, що ряд штрафів не зазнав поки змін, інші з них і зовсім не зміняться, але деякі з нововведень уже працюють. Розповідаємо, які штрафи актуальні зараз, і які будуть точно введені в 2020 році, але поки що не діють.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.