Як перевести гроші родичу в Україні, якщо ви за кордоном?

23 жовтня 2018

Хтось працює за кордоном, у когось там родичі і близькі люди, а тому питання про те, як же можна перевести свої гроші на Україну, періодично виникає у кожного. На сьогоднішній день таких способів вже існує так багато, що проблем з цим, як правило, ні у кого не виникає, але важливо знати, як зараз можна переводити гроші в Україну з максимальною вигодою для себе, щоб не віддати за переказ занадто багато. Які способи простіше, які вимагають більше клопоту, що по чому і як перевести комусь гроші з карти на карту банку України, розповідаємо в цьому матеріалі.

Як же перевести комусь в Україні гроші – найпопулярніші способи:

1. Міжнародні платіжні системи

Мабуть, найбільш затребуваний спосіб на сьогоднішній день через те, що він же є найпростішим, доступним і швидким. Відправивши кошти в Україну в будь-якій країні світу, можна бути впевненим в тому, що вже за 15 хвилин вони будуть доступні до видачі одержувачу. З точки зору роботи таких систем, все ідеально і, здавалося б, на цьому можна зупинитися, але є і істотний мінус – це дорого. Також законодавство України і будь-якої іншої країни, з якої відправляється переказ, передбачають певні обмеження по сумі коштів, що пересилається відправником без попереднього відкриття ним рахунку. На них впливають і обмеження, передбачені безпосередньо правилами МСП.

2. Електронні платіжні системи

Теж не найдешевший, але, тим не менш, робочий спосіб, реально допомагає максимально оперативно перевести гроші прямо в Україну через добре всім відому систему Webmoney або той же Moneybookers. Для їх використання потрібна реєстрація і електронний гаманець. В принципі, такий переказ можна провести, не виходячи з дому, але комісії змушують багатьох поворушитися і пошукати варіант трохи краще. Вони не великі, як правило, але ними супроводжуються всі операції і на великих сумах це вже відчутно. Платити треба і при покупці грошей, і при відправленні, і при виведенні або обміні в обмінниках, що дозволяють вивести гроші на карту швидше, ніж через сайт системи безпосередньо на прив'язану карту. Так, до речі, швидкість в такому випадку теж обійдеться дорожче. Якщо це єдиний доступний вам варіант, простіше взяти позику онлайн.

До слова, в зв'язку з блокуванням Webmoney в Україні, на український сайт компанії зайти не можна, в зв'язку з чим у багатьох виникали проблеми з виведенням коштів через обмінники, адже процес передбачає оплату з гаманця і відбувається вона безпосередньо через сайт системи після переадресації з сайту обмінника. Як підказали опитані нами фрілансери, які використовують цю систему, блокування вони успішно обходять, заходячи в свій кабінет не через український сайт системи, а російський за допомогою будь-яких VPN-сервісів.

3. Банківські карти

Цей метод також всім давно доступний. Як же швидко переказати гроші до зарплати прямо з вашої картки на картку українського банку? Найчастіше це можна зробити через онлайн-банкінг або ж безпосередньо у відділенні банку. Комісії залежать від умов використовуваних банків відправника і одержувача, тому потрібно уточнити, скільки знімає за такий переказ банк відправника і скільки бере за зарахування такого переказу банк одержувача, тому що є ризик втратити кругленьку суму і дізнатися про це тільки по зарахуванні коштів на карту.

4. SWIFT

В даному випадку проводиться переказ з банківського рахунку в закордонному банку одержувачу прямо на аналогічний рахунок в українському банку. До слова, дешевше способу для того, щоб переводити гроші на Україну просто не знайти.

5. Готівкові

Ідеальний спосіб для тих, хто сам працює за кордоном протягом коротких термінів і не накопичує суми понад допустимих до перевозу через кордон. Цим же методом по-старому користуються і багато наших громадян, які проживають за кордоном, просто передаючи гроші з оказією в Україну. Тут вже точно ніяких комісій немає, але потрібно враховувати, скільки дозволяє перевозити митниця тієї країни, з якої надсилаються гроші.

Як можна зараз перевести гроші в Україну з Росії

Незважаючи на поточну ситуацію і відносини між Україною і Росією, питання залишається актуальним. По обидва боки залишаються родичі, там так само працюють і живуть наші громадяни, яким потрібно регулярно переказувати гроші своїм родичам в Україну або яким, навпаки, допомагають з України, адже ситуація, коли діти і батьки або люди з іншими спорідненими зв'язками живуть порізно в цих двох країнах, не рідкість. І деколи краще допомогти один одному, ніж брати кредити онлайн в критичній ситуації.

Це підтверджують і дані НБУ, згідно з якими переказів найбільше в Україні за 2017 рік через платіжні системи надійшло саме з Росії. Туди ж найчастіше слали гроші і українці.

У зв'язку із заборонами в Україні на роботу безлічі систем і дзеркальними заходами в Росії процес переказу дещо ускладнився, однак перевести гроші в Україну все ж можна.

1. Пошта Росії

Дорогувато і не так зручно, як у випадку з різними онлайн способами, однак працює і це плюс. Більш того, цей спосіб переказу найбільш затребуваний у наших громадян, які відправляють гроші в Україну. Для відправлення грошей потрібен тільки паспорт і необхідні дані одержувача. Але є обмеження по сумі переказу – не більше $ 3 тис.

Що по чому?

 • якщо сума менше 1 тис. руб, комісія складе 40 руб. і 5% додатково від суми переказу;
 • при переказі від 1 до 5 тис. руб. доведеться заплатити вже 55 руб. і 3.5% від суми переказу;
 • бажаючим відправити від 5 до 20 тис. руб. потрібно буде заплатити 120 руб. комісії і 2.2% від суми переказу;
 • при переказі від 20 до 300 тис. руб. комісія складе 260 руб., а також 1.5% від суми вашого переказу.

2. Міжнародні платіжні системи

Незважаючи на заборону відправки переказів в Україну з їх допомогою з Росії, відправляти гроші все ж можна – це не абсолютна заборона, а лише заборона на відправку коштів без відкриття рахунку. Тобто при наявності банківського рахунку проблем з таким переказом у відправника не виникне.

Що по чому, якщо відправляти через найпопулярнішу систему Western Union?

 • при переказі від 100 руб. до 10 тис. руб. комісія складе 100 руб .;
 • на всі перекази понад 10 тис. нараховується комісія 1% від суми пересланих грошей;
 • за раз можна відправити до 100 тис. руб.

3. З карти на карту через спеціальні сервіси

Як перевести гроші з картки на картку? Україна - країна, в якій безготівкові платежі безмежно популярні і карти є у всіх. Найчастіше перекази можна відправляти прямо через онлайн-банкінг, проте є і спеціальні сервіси для переказів з картки на картку з невеликою фіксованою комісією. Що по чому?

У кожному банку комісія індивідуальна, однак одним з найдешевших сервісів є PAYSAND  – тут ви заплатите всього 49 руб., незалежно від того, скільки грошей відправляєте. Правда, максимальна сума переказу тут теж не висока до 36,5 тис. руб.

4. SWIFT

Технічно найскладніший спосіб, проте швидкий і дешевий. І одержувачу, і відправнику потрібно мати у своєму розпорядженні рахунки і реквізити до цих рахунків. Але крім низької комісії у цього способу є ще один вагомий плюс – відсутність обмежень по сумі переказів.

Що по чому, якщо відправляти через популярний в Росії Сбербанк?

Тут вартість залежить від валюти переказу:

 • можна відправити від 50 до 1,5 тис. руб., комісія складе 2% від суми;
 • якщо хочете відправити долари, можна перевести від $ 15 до $ 200, а комісія при цьому складе 1% від суми.

Ну і, звичайно, ніхто не відміняв старий добрий спосіб, коли гроші передаються через провідників, далекобійників і просто знайомих, які їздять з країни в країну. У випадку з провідниками і далекобійниками метод найбільш ризикований, проте, місцями застосовується і до цього дня.

До уваги власників карт Приват банка

Якщо у вас є карта Приват банку і ви часто отримуєте перекази з закордону за допомогою платіжних систем, ви можете дуже заощадити свій час, отримуючи їх прямо на карту в Приват24. Для цього в переліку послуг потрібно вибрати «Перекази», а після «Отримати переказ». Далі вами вибирається система, вводяться запитувані дані, після чого ви отримуєте переказ прямо на карту протягом буквально хвилини-двох. У разі якщо у вас гривнева карта, а переказ у валюті, можна автоматично конвертувати валюту переказу в гривні.

Як часто пересилають гроші в Україну?

Згідно з оновленими даними НБУ за останні 3 роки, ретроспективно переоціненими за допомогою нової методики, що вже враховує зміни міграційних потоків громадян України, які працюють за кордоном, обсяги переказів в країну реально вище, ніж вважалося раніше.

Так, обсяги переказів в Україну склали:

 • в 2015 р $ 7 млрд
 • в 2016 р $ 7.5 млрд
 • в 2017 р $ 9.3 млрд

На поточний момент Україна сприяє роботі міжнародних платіжних систем у себе, що підтверджує спрощення Національним банком процедури реєстрації систем нерезидентів. Якщо в 2017 році таких в країні працювало 7, то на сьогоднішній день їх вже 10 і не виключено, що до кінця року їх число ще збільшиться.

Сподобалося?

103

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.