Як поліпшити свою кредитну історію

21 червня 2018

Кредити і термінові позики давно стали невід'ємною частиною нашого життя, проте не всім вдається впоратися з борговим навантаженням і розплатитися по ним своєчасно. І якщо фінансове становище позичальників з часом часто поліпшується, то з кредитною історією справа йде складніше - нехороший слід в ній вже залишився, а всі пропозиції по очищенню або видаленню вашої КІ є обманом, черговою спробою шахраїв заробити на зневірених громадянах. Але ситуація не безнадійна.

Як дізнатися стан своєї КІ?

Раз на рік відповідно до закону її можна перевірити, не оплачуючи послугу, подавши заяву в УБКІ. Вам також потрібно буде вказати номер паспорта та ІПН, а також ваш офіційний фінансовий номер. Якщо вам буде потрібно перевіряти історію частіше разу на рік, за наступні звернення доведеться сплатити близько 25 грн.

Є ще три способи перевірки кредитної історії:

1. Через Приват24, де є така послуга.

2. У терміналах ПриватБанку. Потрібно вибрати послуги, а після знайти серед них КІ УБКІ.

3. За допомогою спеціальних додатків для вашого мобільного.

Як видалити погану КІ?

Ніяк. Змиріться з цим і не погоджуйтеся на пропозиції по її очищенню і видаленню - дані в УБКІ дуже добре захищені, більш того, якщо припустити, що комусь вдасться їх вилучити, то вся інформація зберігається в банках і кредитних організаціях - повністю знищити КІ не можна.

Як виправити кредитну історію - 3 простих способи:

Спосіб 1

Взяти споживчий кредит під силу, можна пару, необов'язково великих - головне, щоб ви змогли вчасно повернути взяті вами гроші в борг. Інформацію з КІ не видалити, але перекрити негативні записи позитивними згодом реально.

Спосіб 2

Вам знадобляться дві кредитки в різних банках. Потрібно виконати онлайн-переказ коштів з однієї картки на іншу на строк пільгового періоду, почекавши кілька днів, щоб набігло трохи відсотків, а після повернути кошти на карту. Після проводите ті ж маніпуляції з другої карткою. Таким чином у вас два повернутих кредити в різних банках, а з витрат - тільки відсотки за кілька днів і комісія при переказі.

Спосіб 3

Звичайні позики, до слова, це найпростіший спосіб - брати гроші в позику і вчасно віддавати, і найбільш легко здійсненний, тому що в разі зі споживчими кредитами і кредитними картами і зіпсованою КІ, немає гарантії, що вам їх дадуть. МФО позичальників перевіряють також строго, але отримати невелику позику у них легше, головне, заздалегідь вивчити вимоги до позичальників і вибрати максимально лояльну компанію.

Щоб виправити свою КІ, важливо розуміти, як вона формується і які дані містить. Важливо і те, як часто ви берете мікропозики і кредити, на які суми і термін, як вносите платежі по ним, чи припускаєте ви прострочення і як часто, чи можна прострочення віднести до технічних і рідкісних або ви систематично порушуєте умови договору.

Що робити, якщо КІ зіпсована внаслідок помилки банку?

Потрібно подати заяву в УБКІ, однак перш узгодити все з банком, тому що якщо при повторному огляді даних кредитор не підтвердить, що була допущена помилка, УБКІ лише надішле вам повідомлення і відсторониться від вирішення даного питання. Далі його доведеться вирішувати з кредитором або через суд.

Сподобалося?

214

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.