Як поліпшити свою кредитну історію

21 червня 2018

Кредити і термінові позики давно стали невід'ємною частиною нашого життя, проте не всім вдається впоратися з борговим навантаженням і розплатитися по ним своєчасно. І якщо фінансове становище позичальників з часом часто поліпшується, то з кредитною історією справа йде складніше - нехороший слід в ній вже залишився, а всі пропозиції по очищенню або видаленню вашої КІ є обманом, черговою спробою шахраїв заробити на зневірених громадянах. Але ситуація не безнадійна.

Як дізнатися стан своєї КІ?

Раз на рік відповідно до закону її можна перевірити, не оплачуючи послугу, подавши заяву в УБКІ. Вам також потрібно буде вказати номер паспорта та ІПН, а також ваш офіційний фінансовий номер. Якщо вам буде потрібно перевіряти історію частіше разу на рік, за наступні звернення доведеться сплатити близько 25 грн.

Є ще три способи перевірки кредитної історії:

1. Через Приват24, де є така послуга.

2. У терміналах ПриватБанку. Потрібно вибрати послуги, а після знайти серед них КІ УБКІ.

3. За допомогою спеціальних додатків для вашого мобільного.

Як видалити погану КІ?

Ніяк. Змиріться з цим і не погоджуйтеся на пропозиції по її очищенню і видаленню - дані в УБКІ дуже добре захищені, більш того, якщо припустити, що комусь вдасться їх вилучити, то вся інформація зберігається в банках і кредитних організаціях - повністю знищити КІ не можна.

Як виправити кредитну історію - 3 простих способи:

Спосіб 1

Взяти споживчий кредит під силу, можна пару, необов'язково великих - головне, щоб ви змогли вчасно повернути взяті вами гроші в борг. Інформацію з КІ не видалити, але перекрити негативні записи позитивними згодом реально.

Спосіб 2

Вам знадобляться дві кредитки в різних банках. Потрібно виконати онлайн-переказ коштів з однієї картки на іншу на строк пільгового періоду, почекавши кілька днів, щоб набігло трохи відсотків, а після повернути кошти на карту. Після проводите ті ж маніпуляції з другої карткою. Таким чином у вас два повернутих кредити в різних банках, а з витрат - тільки відсотки за кілька днів і комісія при переказі.

Спосіб 3

Звичайні позики, до слова, це найпростіший спосіб - брати гроші в позику і вчасно віддавати, і найбільш легко здійсненний, тому що в разі зі споживчими кредитами і кредитними картами і зіпсованою КІ, немає гарантії, що вам їх дадуть. МФО позичальників перевіряють також строго, але отримати невелику позику у них легше, головне, заздалегідь вивчити вимоги до позичальників і вибрати максимально лояльну компанію.

Щоб виправити свою КІ, важливо розуміти, як вона формується і які дані містить. Важливо і те, як часто ви берете мікропозики і кредити, на які суми і термін, як вносите платежі по ним, чи припускаєте ви прострочення і як часто, чи можна прострочення віднести до технічних і рідкісних або ви систематично порушуєте умови договору.

Що робити, якщо КІ зіпсована внаслідок помилки банку?

Потрібно подати заяву в УБКІ, однак перш узгодити все з банком, тому що якщо при повторному огляді даних кредитор не підтвердить, що була допущена помилка, УБКІ лише надішле вам повідомлення і відсторониться від вирішення даного питання. Далі його доведеться вирішувати з кредитором або через суд.

Сподобалося?

250

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.