Як поліпшити свою кредитну історію

21 червня 2018

Кредити і термінові позики давно стали невід'ємною частиною нашого життя, проте не всім вдається впоратися з борговим навантаженням і розплатитися по ним своєчасно. І якщо фінансове становище позичальників з часом часто поліпшується, то з кредитною історією справа йде складніше - нехороший слід в ній вже залишився, а всі пропозиції по очищенню або видаленню вашої КІ є обманом, черговою спробою шахраїв заробити на зневірених громадянах. Але ситуація не безнадійна.

Як дізнатися стан своєї КІ?

Раз на рік відповідно до закону її можна перевірити, не оплачуючи послугу, подавши заяву в УБКІ. Вам також потрібно буде вказати номер паспорта та ІПН, а також ваш офіційний фінансовий номер. Якщо вам буде потрібно перевіряти історію частіше разу на рік, за наступні звернення доведеться сплатити близько 25 грн.

Є ще три способи перевірки кредитної історії:

1. Через Приват24, де є така послуга.

2. У терміналах ПриватБанку. Потрібно вибрати послуги, а після знайти серед них КІ УБКІ.

3. За допомогою спеціальних додатків для вашого мобільного.

Як видалити погану КІ?

Ніяк. Змиріться з цим і не погоджуйтеся на пропозиції по її очищенню і видаленню - дані в УБКІ дуже добре захищені, більш того, якщо припустити, що комусь вдасться їх вилучити, то вся інформація зберігається в банках і кредитних організаціях - повністю знищити КІ не можна.

Як виправити кредитну історію - 3 простих способи:

Спосіб 1

Взяти споживчий кредит під силу, можна пару, необов'язково великих - головне, щоб ви змогли вчасно повернути взяті вами гроші в борг. Інформацію з КІ не видалити, але перекрити негативні записи позитивними згодом реально.

Спосіб 2

Вам знадобляться дві кредитки в різних банках. Потрібно виконати онлайн-переказ коштів з однієї картки на іншу на строк пільгового періоду, почекавши кілька днів, щоб набігло трохи відсотків, а після повернути кошти на карту. Після проводите ті ж маніпуляції з другої карткою. Таким чином у вас два повернутих кредити в різних банках, а з витрат - тільки відсотки за кілька днів і комісія при переказі.

Спосіб 3

Звичайні позики, до слова, це найпростіший спосіб - брати гроші в позику і вчасно віддавати, і найбільш легко здійсненний, тому що в разі зі споживчими кредитами і кредитними картами і зіпсованою КІ, немає гарантії, що вам їх дадуть. МФО позичальників перевіряють також строго, але отримати невелику позику у них легше, головне, заздалегідь вивчити вимоги до позичальників і вибрати максимально лояльну компанію.

Щоб виправити свою КІ, важливо розуміти, як вона формується і які дані містить. Важливо і те, як часто ви берете мікропозики і кредити, на які суми і термін, як вносите платежі по ним, чи припускаєте ви прострочення і як часто, чи можна прострочення віднести до технічних і рідкісних або ви систематично порушуєте умови договору.

Що робити, якщо КІ зіпсована внаслідок помилки банку?

Потрібно подати заяву в УБКІ, однак перш узгодити все з банком, тому що якщо при повторному огляді даних кредитор не підтвердить, що була допущена помилка, УБКІ лише надішле вам повідомлення і відсторониться від вирішення даного питання. Далі його доведеться вирішувати з кредитором або через суд.

Сподобалося?

248

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.