Як скласти боргову розписку в Україні?

12 травня 2017

Якщо ви часто даєте або берете гроші в борг у приватних осіб, то маєте правильно складати документи, які допоможуть вирішити розбіжності, а також захистять вас від шахраїв. Частіше за все «подушкою безпеки» є боргова розписка.

В першу чергу, в борговій розписці треба зазначити дані боржника (П.І.Б., адресу реєстрації, серію та номер паспорту, відомості про те, ким і коли виданий документ).

Кредитору необхідно зберігати в себе ксерокопію паспорту позичальника. У випадку прострочки або ухилення від сплати боргу, копію треба буде докласти до заяви до суду. Також копія паспорту боржника стане у пригоді при отриманні виконавчого листа та його передачі виконавцям.

Суму позики слід прописувати цифрами та літерами. Про розмір і термін сплати кредитор і позичальник домовляються самостійно. Якщо компроміс не знайдений, відсотки стягуються щомісячно на рівні облікової ставки Національного банку України.

В борговій розписці слід зазначати дату повернення грошових коштів. Якщо при оформленні документу цей момент був упущений, можна знайти вихід. Згідно закону боржник зобов’язаний повернути гроші протягом 30 днів із моменту отримання письмової вимоги з зазначенням дати. Таку вимогу слід відправляти рекомендованим листом зі зворотнім повідомленням та описом вкладення.

Майте на увазі, що договір позики вважається укладеним з моменту передачі грошей. Для підтвердження даного факту необхідна розписка отримувача. Щоб уникнути непорозумінь рекомендується в «тілі» розписки вписувати номери купюр. Далі позичальник має зазначити «Власноруч», а також поставити підпис із розшифровкою.

Коли борг повністю погашений, кредитор надає письмове підтвердження, що ніяких претензій до позичальника не має. Якщо позичальник перераховує всю суму позики на розрахунковий рахунок кредитора, інші докази не стануть у пригоді.

Термін давності за борговими розписками становить три роки. Не забувайте, що ці три роки починають відлічувати з моменту порушення зобов’язання – з того дня, коли позичальник допустив прострочення.

Сума боргу має бути виплачена з урахуванням індексу інфляції за період прострочки та 3% річних сум від суми прострочення. Разом із тим, в розписці можуть бути прописані інші умови.

Хотілося б зазначити, що коли виникає гостра необхідність у деякій сумі грошей, простіше за все звернутися до мікрофінансової організації. За наявності паспорту та постійного джерела доходу ви зможете без зайвої тяганини швидко та легко оформити кредитну заявку й отримати кредит уже в день звернення.

Сподобалося?

258

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.