Як скласти боргову розписку в Україні?

12 травня 2017

Якщо ви часто даєте або берете гроші в борг у приватних осіб, то маєте правильно складати документи, які допоможуть вирішити розбіжності, а також захистять вас від шахраїв. Частіше за все «подушкою безпеки» є боргова розписка.

В першу чергу, в борговій розписці треба зазначити дані боржника (П.І.Б., адресу реєстрації, серію та номер паспорту, відомості про те, ким і коли виданий документ).

Кредитору необхідно зберігати в себе ксерокопію паспорту позичальника. У випадку прострочки або ухилення від сплати боргу, копію треба буде докласти до заяви до суду. Також копія паспорту боржника стане у пригоді при отриманні виконавчого листа та його передачі виконавцям.

Суму позики слід прописувати цифрами та літерами. Про розмір і термін сплати кредитор і позичальник домовляються самостійно. Якщо компроміс не знайдений, відсотки стягуються щомісячно на рівні облікової ставки Національного банку України.

В борговій розписці слід зазначати дату повернення грошових коштів. Якщо при оформленні документу цей момент був упущений, можна знайти вихід. Згідно закону боржник зобов’язаний повернути гроші протягом 30 днів із моменту отримання письмової вимоги з зазначенням дати. Таку вимогу слід відправляти рекомендованим листом зі зворотнім повідомленням та описом вкладення.

Майте на увазі, що договір позики вважається укладеним з моменту передачі грошей. Для підтвердження даного факту необхідна розписка отримувача. Щоб уникнути непорозумінь рекомендується в «тілі» розписки вписувати номери купюр. Далі позичальник має зазначити «Власноруч», а також поставити підпис із розшифровкою.

Коли борг повністю погашений, кредитор надає письмове підтвердження, що ніяких претензій до позичальника не має. Якщо позичальник перераховує всю суму позики на розрахунковий рахунок кредитора, інші докази не стануть у пригоді.

Термін давності за борговими розписками становить три роки. Не забувайте, що ці три роки починають відлічувати з моменту порушення зобов’язання – з того дня, коли позичальник допустив прострочення.

Сума боргу має бути виплачена з урахуванням індексу інфляції за період прострочки та 3% річних сум від суми прострочення. Разом із тим, в розписці можуть бути прописані інші умови.

Хотілося б зазначити, що коли виникає гостра необхідність у деякій сумі грошей, простіше за все звернутися до мікрофінансової організації. За наявності паспорту та постійного джерела доходу ви зможете без зайвої тяганини швидко та легко оформити кредитну заявку й отримати кредит уже в день звернення.

Сподобалося?

251

Читайте також

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.