Як скласти боргову розписку в Україні?

12 травня 2017

Якщо ви часто даєте або берете гроші в борг у приватних осіб, то маєте правильно складати документи, які допоможуть вирішити розбіжності, а також захистять вас від шахраїв. Частіше за все «подушкою безпеки» є боргова розписка.

В першу чергу, в борговій розписці треба зазначити дані боржника (П.І.Б., адресу реєстрації, серію та номер паспорту, відомості про те, ким і коли виданий документ).

Кредитору необхідно зберігати в себе ксерокопію паспорту позичальника. У випадку прострочки або ухилення від сплати боргу, копію треба буде докласти до заяви до суду. Також копія паспорту боржника стане у пригоді при отриманні виконавчого листа та його передачі виконавцям.

Суму позики слід прописувати цифрами та літерами. Про розмір і термін сплати кредитор і позичальник домовляються самостійно. Якщо компроміс не знайдений, відсотки стягуються щомісячно на рівні облікової ставки Національного банку України.

В борговій розписці слід зазначати дату повернення грошових коштів. Якщо при оформленні документу цей момент був упущений, можна знайти вихід. Згідно закону боржник зобов’язаний повернути гроші протягом 30 днів із моменту отримання письмової вимоги з зазначенням дати. Таку вимогу слід відправляти рекомендованим листом зі зворотнім повідомленням та описом вкладення.

Майте на увазі, що договір позики вважається укладеним з моменту передачі грошей. Для підтвердження даного факту необхідна розписка отримувача. Щоб уникнути непорозумінь рекомендується в «тілі» розписки вписувати номери купюр. Далі позичальник має зазначити «Власноруч», а також поставити підпис із розшифровкою.

Коли борг повністю погашений, кредитор надає письмове підтвердження, що ніяких претензій до позичальника не має. Якщо позичальник перераховує всю суму позики на розрахунковий рахунок кредитора, інші докази не стануть у пригоді.

Термін давності за борговими розписками становить три роки. Не забувайте, що ці три роки починають відлічувати з моменту порушення зобов’язання – з того дня, коли позичальник допустив прострочення.

Сума боргу має бути виплачена з урахуванням індексу інфляції за період прострочки та 3% річних сум від суми прострочення. Разом із тим, в розписці можуть бути прописані інші умови.

Хотілося б зазначити, що коли виникає гостра необхідність у деякій сумі грошей, простіше за все звернутися до мікрофінансової організації. За наявності паспорту та постійного джерела доходу ви зможете без зайвої тяганини швидко та легко оформити кредитну заявку й отримати кредит уже в день звернення.

Сподобалося?

29

Читайте також

21 вересня 2018

Кредитки давно стали невід'ємною частиною нашого життя, а багато громадян і зовсім мають відразу кілька кредитних карт від різних банків. Оскільки пропозиція на ринку значно перевищує попит, банки змушені всіляко примудрятися і придумувати все нові і нові способи залучення клієнтів і продажів своїх продуктів. У зв'язку з цим така карта давно перестала бути продуктом з чітким набором опцій. Якими бувають кредитки і в чому полягають їх відмінності, розбираємо в цій статті.

28 вересня 2018

З одного боку, технології - велике благо, а з іншого боку, і шахраї розвивають свої схеми так само стрімко, як розвивається світ. Розповідаємо про найпопулярніші способи шахрайства з кредитними картками, адже знаючи основні прийоми аферистів, ви з куди більшою ймовірністю зможете викрити шахрая, який придумав щось нове.

28 вересня 2018

До страховок на кредити у громадян вже давно склалося стійке негативне ставлення. Їх сприймають виключно як непотрібний нав'язаний продукт, за який до всього доводиться переплачувати. Разом з тим, марним його назвати все-таки не можна, хоча б тому, що він давно б припинив своє існування. Чи потрібна страховка на кредит, чи корисна вона чи не потрібна абсолютно, розбираємо в цій статті.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.