Як скласти боргову розписку в Україні?

12 травня 2017

Якщо ви часто даєте або берете гроші в борг у приватних осіб, то маєте правильно складати документи, які допоможуть вирішити розбіжності, а також захистять вас від шахраїв. Частіше за все «подушкою безпеки» є боргова розписка.

В першу чергу, в борговій розписці треба зазначити дані боржника (П.І.Б., адресу реєстрації, серію та номер паспорту, відомості про те, ким і коли виданий документ).

Кредитору необхідно зберігати в себе ксерокопію паспорту позичальника. У випадку прострочки або ухилення від сплати боргу, копію треба буде докласти до заяви до суду. Також копія паспорту боржника стане у пригоді при отриманні виконавчого листа та його передачі виконавцям.

Суму позики слід прописувати цифрами та літерами. Про розмір і термін сплати кредитор і позичальник домовляються самостійно. Якщо компроміс не знайдений, відсотки стягуються щомісячно на рівні облікової ставки Національного банку України.

В борговій розписці слід зазначати дату повернення грошових коштів. Якщо при оформленні документу цей момент був упущений, можна знайти вихід. Згідно закону боржник зобов’язаний повернути гроші протягом 30 днів із моменту отримання письмової вимоги з зазначенням дати. Таку вимогу слід відправляти рекомендованим листом зі зворотнім повідомленням та описом вкладення.

Майте на увазі, що договір позики вважається укладеним з моменту передачі грошей. Для підтвердження даного факту необхідна розписка отримувача. Щоб уникнути непорозумінь рекомендується в «тілі» розписки вписувати номери купюр. Далі позичальник має зазначити «Власноруч», а також поставити підпис із розшифровкою.

Коли борг повністю погашений, кредитор надає письмове підтвердження, що ніяких претензій до позичальника не має. Якщо позичальник перераховує всю суму позики на розрахунковий рахунок кредитора, інші докази не стануть у пригоді.

Термін давності за борговими розписками становить три роки. Не забувайте, що ці три роки починають відлічувати з моменту порушення зобов’язання – з того дня, коли позичальник допустив прострочення.

Сума боргу має бути виплачена з урахуванням індексу інфляції за період прострочки та 3% річних сум від суми прострочення. Разом із тим, в розписці можуть бути прописані інші умови.

Хотілося б зазначити, що коли виникає гостра необхідність у деякій сумі грошей, простіше за все звернутися до мікрофінансової організації. За наявності паспорту та постійного джерела доходу ви зможете без зайвої тяганини швидко та легко оформити кредитну заявку й отримати кредит уже в день звернення.

Сподобалося?

128

Читайте також

14 лютого 2019

Соцдопомога для найбільш незахищених категорій українського населення є серйозною підмогою для життя, а часом і єдиним джерелом доходу. Сьогодні розповідаємо, які пільги українських багатодітних сімей виплачуватися будуть, як держава допоможе малозабезпеченим фінансово сім'ям і від чого залежать і як розраховуються суми на соцдопомогу багатодітних зараз в Україні.

18 лютого 2019

Згідно з українським законодавством окремими категоріями громадян щорічно подається декларація про доходи. Для кого декларація про доходи фізичних осіб обов'язкова, а для кого ні, як заповнюється електронна декларація доходів, як зазначається вид доходу в декларації і які взагалі повинні бути вказані види доходів в електронних деклараціях, розповідаємо в цій статті.

19 лютого 2019

Добре, якщо в разі фінансових проблем, ви можете зайняти грошей де зручно, тому що у вас офіційне працевлаштування, постійний дохід і бездоганна КІ. Але такими даними можуть похвалитися далеко не всі позичальники, а тому часом взяти кредит без довідки про доходи досить складно. Але можливо! Сьогодні розповідаємо, де можна оформити кредит за паспортом без довідок про доходи, які банки кредит без довідки про доходи дадуть без проблем і, звичайно, чи можна отримувати кредити готівкою без довідки про доходи.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.