Як відмовитись від виданої позики?

09 жовтня 2019

Часто позика від МФО – це єдиний спосіб вирішити гостру проблему. При цьому завдяки політиці лояльності сучасних мікрофінансових компаній отримати необхідну суму можна без зайвих ускладнень. Однак наше життя повне несподіванок і трапляється, що потреба в кредиті різко відпадає. Як відмовитися від виданої позики з мінімальними фінансовими втратами?

З цим актуальним для багатьох клієнтів запитанням ми за допомогою онлайн-чатів звернулися до компаній, які очолюють наш рейтинг. Частину інформації вдалося знайти в розділах «Запитання – Відповіді» на сайтах кредиторів.

Вибір за клієнтом

Зокрема, на сайтах CreditUp і Сcloan зазначено, що позичальник може відмовитись від кредиту на будь-якому етапі заповнення заявки. Але якщо договір уже підписаний і гроші видані, то відмовитися від позики ви не зможете. Тим не менш, клієнт має право достроково погасити позику. Щоправда, йому доведеться оплатити відсотки за фактичний час користування позиковими коштами. Точну суму до сплати можна дізнатися в «Особистому кабінеті».

Оператор Globalcredit підтвердив, якщо гроші поступили на карту позичальника, він не зможе відмовитися від кредиту. Але сплативши комісію – мінімум за два дні користування (по 1,8% на день від суми позики), – клієнт може достроково погасити позику.

Чат-бот Bistrozaim запропонував звернутися на гарячу лінію, нагадавши, що всі дзвінки на території України безкоштовні. І спеціалісти обов’язково допоможуть вирішити дану проблему. Таку ж відповідь дали в Kltcredit.

Співробітник Mycredit вимагав надати ІПН і номер телефону. Але в результаті досить тривалої переписки відповів, якщо договір був підписаний сьогодні, то позичальник може цього ж дня погасити позику абсолютно безкоштовно.

Представники Moneyveo порадили ознайомитися з умовами на порталі МФО. Підкресливши, якщо позичальник оформлює позику вперше, комісія складе 0,01% на день від суми кредиту.

Сім разів відміряй

Аналітики радять перед тим, як оформлювати кредитну заявку, зважити всі «за» та «проти», підрахувати свої реальні доходи, оптимізувати витрати. Можливо, ви зможете взагалі обійтися без кредиту, якщо навчитесь заощаджувати гроші. Це, звичайно, довше та потребує певних навичок. Проте ви уникнете купи проблем і не потрапите до кредитної ями.

Ще одна дієва порада від знавців – уважно читайте кредитний договір до його підписання. За необхідності порадьтесь з юристом. Більше корисної інформації можна знайти в нашому матеріалі «На що звертати увагу в кредитному договорі?»

Сподобалося?

1

Читайте також

18 травня 2020

Вихід з карантину в Україні є чи не найбільш очікуваною подією. Люди відчувають труднощі з фінансами, не маючи можливості працювати, і чисто психологічно втомилися від цієї напруги. Уряд же проявляє обережність, знаючи про досвід Італії, Франції та інших країн, які поставилися до загрози недостатньо серйозно і допустили масове поширення коронавируса всередині своїх країн. Прем'єр-міністр України вже представив план виходу з карантину. Розбираємося, які етапи виходу з карантину доведеться пройти українцям, і коли ми повернемося до звичного життя.

26 травня 2020

З початку карантину в Україні склалася непроста економічна ситуація, і в країні в черговий раз заговорили про ймовірність дефолту. Експерти наввипередки віщували Україні дефолт, більш того, часто стверджували, що він нашій країні піде на користь. Розбираємося, що означає дефолт і в чому, власне, суть дефолту, чи переживе Україна дефолт, якщо він дійсно трапиться, а також, яка його реальна ймовірність в нашій країні.

26 травня 2020

Коронавірус змінив життя багатьох країн світу, і Україна не стала винятком. Затребувані раніше фахівці залишилися без роботи і ризикують не знайти аналогічної зайнятості після карантину, оскільки попит на них на ринку праці впав. З бізнесом все ще складніше - МСБ в Україні на межі краху. Але життя йде і зараз, як ніколи важливо знати, які професії будуть затребувані після карантину, а також, який бізнес варто відкривати після виходу з карантину.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.