Як відмовитись від виданої позики?

09 жовтня 2019

Часто позика від МФО – це єдиний спосіб вирішити гостру проблему. При цьому завдяки політиці лояльності сучасних мікрофінансових компаній отримати необхідну суму можна без зайвих ускладнень. Однак наше життя повне несподіванок і трапляється, що потреба в кредиті різко відпадає. Як відмовитися від виданої позики з мінімальними фінансовими втратами?

З цим актуальним для багатьох клієнтів запитанням ми за допомогою онлайн-чатів звернулися до компаній, які очолюють наш рейтинг. Частину інформації вдалося знайти в розділах «Запитання – Відповіді» на сайтах кредиторів.

Вибір за клієнтом

Зокрема, на сайтах CreditUp і Сcloan зазначено, що позичальник може відмовитись від кредиту на будь-якому етапі заповнення заявки. Але якщо договір уже підписаний і гроші видані, то відмовитися від позики ви не зможете. Тим не менш, клієнт має право достроково погасити позику. Щоправда, йому доведеться оплатити відсотки за фактичний час користування позиковими коштами. Точну суму до сплати можна дізнатися в «Особистому кабінеті».

Оператор Globalcredit підтвердив, якщо гроші поступили на карту позичальника, він не зможе відмовитися від кредиту. Але сплативши комісію – мінімум за два дні користування (по 1,8% на день від суми позики), – клієнт може достроково погасити позику.

Чат-бот Bistrozaim запропонував звернутися на гарячу лінію, нагадавши, що всі дзвінки на території України безкоштовні. І спеціалісти обов’язково допоможуть вирішити дану проблему. Таку ж відповідь дали в Kltcredit.

Співробітник Mycredit вимагав надати ІПН і номер телефону. Але в результаті досить тривалої переписки відповів, якщо договір був підписаний сьогодні, то позичальник може цього ж дня погасити позику абсолютно безкоштовно.

Представники Moneyveo порадили ознайомитися з умовами на порталі МФО. Підкресливши, якщо позичальник оформлює позику вперше, комісія складе 0,01% на день від суми кредиту.

Сім разів відміряй

Аналітики радять перед тим, як оформлювати кредитну заявку, зважити всі «за» та «проти», підрахувати свої реальні доходи, оптимізувати витрати. Можливо, ви зможете взагалі обійтися без кредиту, якщо навчитесь заощаджувати гроші. Це, звичайно, довше та потребує певних навичок. Проте ви уникнете купи проблем і не потрапите до кредитної ями.

Ще одна дієва порада від знавців – уважно читайте кредитний договір до його підписання. За необхідності порадьтесь з юристом. Більше корисної інформації можна знайти в нашому матеріалі «На що звертати увагу в кредитному договорі?»

Сподобалося?

1

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.