Як відмовитись від виданої позики?

09 жовтня 2019

Часто позика від МФО – це єдиний спосіб вирішити гостру проблему. При цьому завдяки політиці лояльності сучасних мікрофінансових компаній отримати необхідну суму можна без зайвих ускладнень. Однак наше життя повне несподіванок і трапляється, що потреба в кредиті різко відпадає. Як відмовитися від виданої позики з мінімальними фінансовими втратами?

З цим актуальним для багатьох клієнтів запитанням ми за допомогою онлайн-чатів звернулися до компаній, які очолюють наш рейтинг. Частину інформації вдалося знайти в розділах «Запитання – Відповіді» на сайтах кредиторів.

Вибір за клієнтом

Зокрема, на сайтах CreditUp і Сcloan зазначено, що позичальник може відмовитись від кредиту на будь-якому етапі заповнення заявки. Але якщо договір уже підписаний і гроші видані, то відмовитися від позики ви не зможете. Тим не менш, клієнт має право достроково погасити позику. Щоправда, йому доведеться оплатити відсотки за фактичний час користування позиковими коштами. Точну суму до сплати можна дізнатися в «Особистому кабінеті».

Оператор Globalcredit підтвердив, якщо гроші поступили на карту позичальника, він не зможе відмовитися від кредиту. Але сплативши комісію – мінімум за два дні користування (по 1,8% на день від суми позики), – клієнт може достроково погасити позику.

Чат-бот Bistrozaim запропонував звернутися на гарячу лінію, нагадавши, що всі дзвінки на території України безкоштовні. І спеціалісти обов’язково допоможуть вирішити дану проблему. Таку ж відповідь дали в Kltcredit.

Співробітник Mycredit вимагав надати ІПН і номер телефону. Але в результаті досить тривалої переписки відповів, якщо договір був підписаний сьогодні, то позичальник може цього ж дня погасити позику абсолютно безкоштовно.

Представники Moneyveo порадили ознайомитися з умовами на порталі МФО. Підкресливши, якщо позичальник оформлює позику вперше, комісія складе 0,01% на день від суми кредиту.

Сім разів відміряй

Аналітики радять перед тим, як оформлювати кредитну заявку, зважити всі «за» та «проти», підрахувати свої реальні доходи, оптимізувати витрати. Можливо, ви зможете взагалі обійтися без кредиту, якщо навчитесь заощаджувати гроші. Це, звичайно, довше та потребує певних навичок. Проте ви уникнете купи проблем і не потрапите до кредитної ями.

Ще одна дієва порада від знавців – уважно читайте кредитний договір до його підписання. За необхідності порадьтесь з юристом. Більше корисної інформації можна знайти в нашому матеріалі «На що звертати увагу в кредитному договорі?»

Сподобалося?

1

Читайте також

16 вересня 2020

Малозабезпечена сім'я в Україні має право на підтримку держави. Розповідаємо докладніше про те, які сім'ї вважаються малозабезпеченими, як отримати статус малозабезпеченої сім'ї, а також чим допомагає держава і на яких умовах.

23 вересня 2020

Соціальна допомога в 2020 році є вкрай важливою формою допомоги від держави громадянам. І без того непроста економічна ситуація з пандемією тільки ускладнилася, а тому соцдопомога для багатьох сімей стала єдиним виходом із ситуації. У той же час уряд не хоче відмовлятися від раніше обраної стратегії і прагне звузити коло одержувачів допомоги до тих, хто цього реально потребує. Це, на думку чиновників, допоможе і виплати підняти, і витрати бюджету в цій сфері оптимізувати. Розповідаємо, що змінилося в соцвиплатах і як це відіб'ється на житті українців.

13 жовтня 2020

Далеко не всі громадяни при оформленні кредиту, задаються питанням, чи обов'язкова страховка. Інші ж масово погоджуються на пропозиції страховиків, оплачуючи непотрібні їм страховки або свідомо невигідні. Ми вирішили розібратися, яка страховка обов'язкова в Україні, а від чого можна сміливо відмовлятися або оформляти за бажанням, а також з'ясувати, чи можуть вам нав'язувати конкретні умови страхування, якщо вже страховки не уникнути.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.