Якими бувають кредитки, і чим одна від одної відрізняються
Кредитки давно стали невід'ємною частиною нашого життя, а багато громадян і зовсім мають відразу кілька кредитних карт від різних банків. Оскільки пропозиція на ринку значно перевищує попит, банки змушені всіляко примудрятися і придумувати все нові і нові способи залучення клієнтів і продажів своїх продуктів. У зв'язку з цим така карта давно перестала бути продуктом з чітким набором опцій. Якими бувають кредитки і в чому полягають їх відмінності, розбираємо в цій статті.
Локальні і міжнародні
Перші можна застосовувати виключно в тому регіоні, в якому вони були випущені. При цьому банкомати та платіжні термінали теж повинні належати банку емітенту вашої карти. Міжнародні ж карти є універсальними і можуть використовуватися і в Україні, і в усьому світі без будь-яких обмежень хоч для оплати покупок за кордоном, хоч для того, щоб гроші в борг отримати.
Платіжні системи
Найбільш популярними платіжними системами в Україні є всім звична Visa і, звичайно ж, добре відомий всім MasterCard. При їх використанні труднощів не виникне ні у кого і в фінансовому плані вони при оплаті в Україні нічим не відрізняються. Відмінності з'являються, коли мова йде про їх використання в інших країнах. Детальніше про це ми розповідали в статті «Visa або MasterCard - що обрати?». Там ви знайдете і табличку, яка допоможемо вам зорієнтуватися в кількості конвертацій валют по картах різних систем в Єврозоні, США або просто країнах Європи.
Виконання карти
1. Магнітні картки
Це звична нам найпростіша пластикова карта, на яку нанесли магнітну стрічку. Саме в цій стрічці міститься вся інформація про карту, її власника і рахун карти, з її ж допомогою банк отримує всю цю інформацію при здійсненні оплати.
2. Карти з чіпом
У такій карті головним носієм інформації є вже не магнітна стрічка, а спеціальний чіп, імплантований в пластик. Чіп забезпечує більш високий рівень захисту.
3. Кредитка, що включає в себе модуль для безконтактних розрахунків
Один дотик і ваша покупка сплачена технології творять. Ідеальне рішення для тих, хто часто розраховується карткою і хоче заощадити свій час. Не потрібно вводити пін-код або проводити картою в терміналі, досить просто піднести картку.
Статус вашої карти
За статусом карти діляться на класичні, а також привілейовані. Зрозуміло, перші є таким собі мас і ними ють абсолютно вс. Вони дешевш в обслуговуванні і призначені для здійснення всіх необхідних операцій, однак, ніяких «» своїм власникам, як правило, не обіцяють. Максимум це нарахування відсотків на залишок на карті, до речі, дуже убогих.
А ось привілейовані призначені для клієнтів, чий соціальний статус значно вище, ніж у середньостатистичного громадянина – це керівники і власники бізнесу і т.д. Умови за такими картками набагато вигідніші – це і знижена відсоткова ставка, і підвищений ліміт, можливість обслуговуватися у персонального менеджера, більш низькі комісії при здійсненні платежів і багато іншого.
Також важливо враховувати, що привілейовані карти теж відрізняються між собою. Золоті включають в себе ряд додаткових функцій від виклику таксі до власного менеджера. Платинові є найбільш статусними картами і дозволяють користуватися максимально розширеним пакетом послуг.
Кобрендингові карти
Окремий вид карт, який заслуговує на особливу увагу, оскільки з їх допомогою можна істотно економити на покупках, накопичуючи бонуси і розплачуючись ними в магазинах-партнерах вашого банку. Позики грошей на таку карту теж можна взяти, як і користуватися всім пакетом стандартних послуг.