Зарплатна картка - де вигідніше отримувати зароблене в 2019 році

11 лютого 2019

Будь-яка компанія стикається з необхідністю виплати зарплат співробітникам на карту - рано чи пізно, але всі розуміють, що це зручніше і централізованіше, швидше, врешті решт, ніж видавати зарплати на руки всім людям у черзі під бухгалтерією в заповітну дату. Та й для документації зі звітністю краще, коли гроші на зарплатну карту переводяться і все прозоро. Розповідаємо, що таке зарплатні проекти для компаній, навіщо потрібна зарплатна картка, які банки пропонують такі проекти і що потрібно знати безпосередньо співробітнику компанії.

Зарплатна картка - де вигідніше отримувати зароблене в 2019 роціЗарплатна картка банку кожному співробітнику - що ж таке зарплатний проект?

Даний проект завжди є двостороннім, в якому бере участь банк і компанія, яка вирішила перевести своїх співробітників на зарплатний проект і виплачувати їм зарплату через банк. Для компаній це зручно і досить дешево, так як такі проекти припускають, що на обслуговування візьмуть навіть кілька співробітників за мінімальну плату, а для банків - це шанс отримати нових клієнтів. При цьому не можна сказати, що сам по собі зарплатний проект дуже прибутковий для банків - чим більше співробітників у компанії, тим вигідніші умови. Головний бонус банку полягає в іншому - в тому, що безліч людей стали його клієнтами і дізналися про нього. Тоді висока ймовірність, що і за іншими банківськими продуктами вони звернуться сюди ж.

Переваги зарплатних проектів для компаній і співробітників

 1. У компанії з'являється можливість дещо скоротити витрати на персонал від касирів до додаткової охорони, так як безготівкові перекази зарплат не вимагають такого великого числа учасників.
 2. Це може дуже спростити життя тим компаніям, які вже розрослися до філіальних мереж і повинні видавати зарплату безлічі співробітників в різних містах і регіонах.
 3. Немає необхідності витрачатися на транспортування або зберігання готівки компанії з зарплатного фонду. Також не потрібно замовляти в банку готівку і чекати її або яким-небудь чином залежати в цьому питанні від банку.
 4. Робота в офісі стоїть в день зарплати? Звичайно, адже весь офіс стоїть у черзі до бухгалтеру - більше не буде.
 5. На видані банком зарплатні картки можна переказувати не тільки зарплату, але і різні відрахування, премії, гроші за відрядження і т.д.
 6. Ваші співробітники отримають від банку вигідніші ставки по депозитам - так банк відразу починає заохочувати і своїх нових клієнтів.
 7. Також співробітникам можуть запропонувати овердрафт або іншу кредитну лінію. Не можна сказати, що умови по ним дуже привабливі, але це шанс отримати доступ до банківського кредитування в розмірі від 50% до 300% від щомісячної зарплати співробітника для тих, хто поки не має КІ або, навпаки, має проблеми з нею і хоче виправити ситуацію . Це в будь-якому випадку дешевше, ніж кредити онлайн.
 8. У зарплатних карт є ще один важливий плюс для співробітників - це зняття готівки в банкоматах банку без комісії.

Як компанії відкрити зарплатний проект

Щоб у кожного співробітника була зарплатна картка, компанії потрібно укласти договір з банком. Для цього буде потрібна і участь співробітників, але тільки в перший раз - потрібно буде прийти і відкрити свій картковий рахунок, надавши банку необхідні документи, а саме паспорт і ІПН.

Коли договір буде укладено, відкриті карткові рахунки, компанії потрібно буде сплатити банку за відкриття цих рахунків і обслуговування карт на рік. В майбутньому платити потрібно буде тільки за розрахунково-касове обслуговування, як правило, це не більше 1% від суми зарахування. А якщо в цілому, не більше 1% від загального зарплатного фонду. Тобто якщо ви виплачуєте своїм співробітникам в місяць 500 тис. грн., То за РКО ви заплатите не більше 5000 грн.

Де оформити?

Це залежить більшою мірою від того, що за компанія має намір відкрити такий проект. Наприклад, дрібному бізнесу вигідніше вибирати банк, де привабливіші тарифи по РКО, так як часто можна обслуговуватися по РКО, а обслуговування зарплатного проекту отримати у вигляді бонусу від банку.

Якщо компанія велика, то є сенс працювати з банком, де у вас відкриті кредитні лінії та інші проекти - там вам напевно запропонують найвигідніші умови і за зарплатним проектом.

Які зарплатні проекти пропонують найбільші українські банки?

Приват банк

 • вигідні тарифи на РКО - від 0,5% до 1%;
 • скорочення витрат на інкасацію та час на виплати заробітних плат;
 • можливість зарахування зарплати на картки будь-яких банків України однією відомістю просто через Приват24 і контроль над обробкою;
 • безкоштовні випуск і обслуговування зарплатних пакетів;
 • карти Gold для керуючих співробітників з безкоштовним оформленням;
 • комфорт ваших співробітників - вони зможуть знімати готівку в величезній мережі банкоматів Приват банку по всій Україні абсолютно безкоштовно;

Альфа банк

 • можливість повністю автоматизувати процес видачі і зарахування коштів, а також формування документації і зарплатних відомостей;
 • персональний менеджер;
 • співробітники отримують можливість безкоштовно оформити картки преміум-класу з чіпом, безкоштовно знімати готівку в банкоматах, застрахувати фінансові ризики, смс-інформування, безкоштовний онлайн-банкінг, а також можливість отримати допомогу техпідтримки цілодобово;
 • додатковий бонус для співробітників - рахунок «Дохідний сейф», що передбачає, що по карті співробітника буде автоматично відкрито накопичувальний рахунок з щомісячним нарахуванням відсотків.

Укрсиббанк

 • вигідні умови для компанії і простий механізм перерахування зарплати - через одну відомість в онлайн-банкінгу. Час зарахування складає до 15 хвилин, тобто всього за 15 хвилин всі співробітники вашої компанії можуть отримати свою зарплату;
 • зарплатні карткові рахунки можна відкрити в будь-якій валюті;
 • безкоштовне зняття готівки в банкоматах банку і його партнерів;
 • просте управління рахунком;
 • більш вигідні умови по накопичувальних рахунках для співробітників.

Райффайзен Банк Аваль

 • індивідуальний підхід до компанії і можливість отримання персонального менеджера;
 • можна виплачувати зарплату, не виходячи з вашого офісу - це особливо актуально для тих компаній, у яких широка мережа філіалів;
 • зменшення витрат на безпеку;
 • співробітники зможуть знімати готівку без комісії в банкоматах банку, а при підключенні спеціального пакета для компаній і зовсім в усіх мережах банкоматів по всій Україні;
 • знижки від магазинів партнерів банку при оплаті зарплатною карткою;
 • бонусні програми для клієнтів;
 • підвищена ставка по вкладах.

OTP банк

 • видача однієї відомістю з центрального офісу для компаній з великою філіальною мережею;
 • повна конфіденційність оплати праці ваших співробітників;
 • не потрібно депонувати кошти під зарплати;
 • співробітники зможуть отримувати готівку з карти в банкоматах даного банку без комісії;
 • додатковий дохід у вигляді відсотків, що нараховуються на залишок по картці.

Важливо: Якщо ви, будучи співробітником компанії, яка вибрала певний зарплатний проект для себе, не хочете переходити на безготівкову виплату зарплати або не хочете користуватися послугами, обраного компанією банку, але не проти отримувати зарплату на карту іншого банку, ви маєте повне право вимагати в бухгалтерії переказувати зарплату тим способом, який зручний вам. Дане право співробітника забезпечується Законом України «Про оплату праці», який наказує, що працівник має повне право отримувати свою зарплату в зручному йому вигляді, і жоден роботодавець не має права вам в ньому відмовити.

Зарплатна картка - це зручний інструмент, як для роботодавця, так і для співробітника, адже це спрощує життя обом. Компанія виключає можливість допущення помилок або неточностей при видачі зарплат, як це найчастіше буває при видачі на руки. А співробітники отримують зарплату швидко, можуть витрачати як онлайн, так і оплачувати покупки карткою або знімати готівку без комісії в банкоматах обраного банку, а також отримувати на цю карту гроші в борг, якщо потрібно, більш високі відсотки на залишок по картах, більш лояльне ставлення банку, коли потрібен кредит і інші банківські послуги на більш вигідних умовах.

 
Сподобалося?

17

Читайте також

04 грудня 2019

Дана глава нашого дослідження присвячена розміру активів МФО. Лідером рейтингу, як і рік тому, стала компанія «Центр Фінансових Рішень», яка веде свою діяльність під брендом «КредитМаркет». Однак якщо раніше вона випереджала конкурентів з великим відривом, то за підсумками 2018 року, компанія Moneyveo скоротила цю дистанцію, збільшивши свої активи більш ніж в 2 рази. «ШвидкоГроші» теж намагаються наздогнати лідерів таблиці - їх активи збільшилися більш ніж в 1,5 рази.

04 грудня 2019

Проаналізувавши дані звіту Нацкомфінпослуг, ми виявили, що лідером за таким показником, як фінансовий результат до оподаткування, стала компанія «Споживчий центр», що працює на ринку під брендом «ШвидкоГроші». За 2018 рік вона зуміла заробити на 30% більше, ніж в 2017 році.

04 грудня 2019

Ринок мікрофінансування в Україні продовжує стрімко розвиватися і рости. Безумовно, попит народжує пропозицію - українцям потрібна альтернатива банківським кредитам, щоб брати гроші в борг швидко і без відмови.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.