Як правильно брати гроші в борг?

Постійно позичаєш? Не знаєш, як протриматися від зарплати до зарплати? Витрачаєш більше, ніж заробляєш? По-перше, навчись рахувати свої гроші. Склади список доходів і витрат. Намагайся виключити зайві витрати!

По-друге, відкладай хоча б 10% від зароблених коштів. Якщо грошей катастрофічно не вистачає, знайди додаткове джерело доходів. Зайвими гроші ще ніколи не були. Позичай тільки у виняткових ситуаціях.

Якщо друзі та знайомі не можуть позичити потрібну суму, подавай заявку до МФО або звертайся до ломбарду. Читай, де краще позичати: «Мікрофінансова організація або ломбард? За та проти».

Намагайся віддавати борги якомога раніше. Так ти зможеш виключити зайві фінансові втрати. Бажання відстрочити дату платежу призводить лише до замкнутого кола, коли сума боргу збільшується та стає непосильною ношею.

Зміни своє ставлення до грошей. Позичати варто лише на розвиток бізнесу, оплату навчання, медичних послуг, комунальних платежів та інші невідкладні цілі. Не варто позичати на те, без чого можна обійтися.