Другий рік поспіль українці платять за газ набагато більше, ніж повинні

06 березня 2020

АМКУ оприлюднив результати розслідування щодо правомірності встановлених цін на газ в Україні, з яких стало відомо, що вже два роки громадяни переплачують за послуги серйозні суми.

«Нафтогаз», користуючись положенням монополіста, незаконно встановлював завищені ціни за послуги для кінцевих споживачів. Як це відбувалося? Вартість для промисловості повинна встановлюватися на підставі торгів на Енергобіржі України. Однак постачальник завищував цю ціну. При цьому розрахунок тарифу для населення проводився саме на підставі вартості для промисловців і оскільки вона свідомо була завищена, переплачував і кожен пересічний українець.

Також за даними АМКУ такі ж махінації тривають і сьогодні, просто в кілька менших масштабах, незважаючи на відчутне зниження тарифу для населення. Наприклад, в січні кубометр газу повинен був коштувати 4,55 грн, а не 4,65 грн, які платили громадяни через завищення «Нафтогазом» формули TTF. Обманюють населення і в вартості транспортування газу. Ціна транспортування цього ж газу була завищена на € 0,4 / МВт-год.

Повернення переплачених коштів очікувати не варто - законом не передбачена виплата компенсацій громадян в таких ситуаціях. У кращому випадку тарифи повернуться до економічно обґрунтованого рівня.

Сподобалося?

0

Читайте також

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.