НБУ побоюється скорочення золотовалютних резервів в 2019 році

09 жовтня 2019

Протягом двох років Україна може втратити до $1 млрд золотовалютних запасів, і до кінця 2019 року показник досягне $17,8 млрд. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Негативний прогноз пов’язаний з декількома факторами. Зокрема, в 2019-2020 роках на країну чекають рекордні виплати за зовнішнім боргом. Очікується дефіцит зведеного платіжного балансу, що призведе до скорочення резервів.

Раніше НБУ прогнозував, що до кінця 2019 року Україна матиме у своєму розпорядженні резерви в $21,1 млрд. Однак через невизначеність перспектив партнерства з МВФ регулятор погіршив прогноз.

Поки програма EFF, за якою країна отримує фінансову допомогу від МВФ та інших міжнародних партнерів, застопорилася. Це ключовий макроекономічний ризик.

У минулому році так і не надійшов транш на суму $1,9 млрд. Через невиконання умов фінансування перегляд програми постійно відкладається. Досі не визначена дата чергової місії МВФ, повідомляє ІА УНІАН із посиланням на першого заступника голови департаменту комунікацій Фонду Вільяма Мюррея.

Спочатку НБУ припускав, що візит відбудеться в лютому 2018 року, проте плани не підтвердилися. Нещодавно голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин заявив, що делегація може відвідати Україну в квітні. Однак Мюррей стверджує, що не має деталей щодо місії з перегляду програми EFF.

Водночас, у разі підписання нової програми в 2020 році і отримання траншу в $2 млрд в 2018-м, Україна найближчими роками зможе зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу.

Станом на 1 січня міжнародні золотовалютні резерви країни складали $18,808 млрд.

Сподобалося?

0

Читайте також

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.