НБУ прогнозує уповільнення інфляції

13 лютого 2020

Нацбанк України озвучив свої прогнози щодо приросту рівня інфляції в майбутні місяці. Уже в січні річна інфляція склала всього 3,2%, що істотно нижче закладеного урядом діапазону 5% плюс / мінус 1 п.п. і в найближчі місяці зростання інфляції також сповільниться.

Такому результату посприяло зміцнення нацвалюти в кінці року, а також зниження вартості енергоносіїв в світі і підвищення пропозиції на ряд продуктів харчування. Всі ці фактори нівелювали ефект від зростання зарплат і, як наслідок, істотного підвищення споживчого попиту.

У той же час до кінця року експерти прогнозують повернення рівня інфляції до запланованого діапазону, оскільки монетарна політика Нацбанку буде пом'якшуватися, а споживчий попит тільки рости.

Нагадаємо, що з огляду на уповільнення інфляції за підсумками 2019 року і продовження такої ж тенденції в січні, Нацбанк прийняв рішення про зниження ключової ставки з 31 січня до 11%. Раніше ключова ставка НБУ становила 13,5%.

Сподобалося?

0

Читайте також

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.