Світло подорожчає, а в воді можуть обмежити

06 березня 2020

У Міністерстві енергетики України розповіли про плани підвищити тарифи на електроенергію населенню шляхом скасування пільги за 100кВт-год, а також поступового підвищення тарифів в подальшому.

Українці, що спалюють до 100 кВт-год на місяць сьогодні користуються спеціальною пільговою ціною - 90 копійок за 1 кВт-год. Ця норма діє з 2017 року, як, власне, і актуальний тариф для громадян, які споживають понад 100 кВт-год - 1 гривня 68 копійок за 1 кВт-год. На думку міністра енергетики Олексія Оржеля в нинішніх умовах неправильно, щоб промисловість платила більше і втрачала конкурентоспроможність за рахунок зайвих витрат.

Разом з тим ціни обіцяють піднімати поетапно, враховуючи проблеми населення. Особи, які потребують державної підтримки зможуть, як і раніше, її отримати. Решта повинні платити реальну вартість за електрику. Зміни повинні ввести вже в цьому році, а кінцева мета - це зрівняти ціни для громадян і промисловців.

Що стосується, водопостачання, то аномальні для України осінь і зима негативно позначилися на наповненості річок в країні і малих водотоків. За 120 років не було жодного разу, коли спостерігалося таке маловоддя, в зв'язку з чим в Держводагентстві попередили про можливі обмеження прав користувачів. Закон дозволяє їм це робити і якщо ситуація не зміниться, вони будуть змушені обмежувати водопостачання. Пріоритетом будуть питні та побутові потреби українців.

Сподобалося?

0

Читайте також

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.