Україна увійшла до ТОП-40 країн в рейтингу бюджетної прозорості

09 жовтня 2019

За підсумками 2017 року Україна посіла 39 місце в міжнародному рейтингу бюджетної прозорості. Про це на прес-конференції заявив представник ГО «Центр Ейдос», експерт International Budget Partnership в Україні Володимир Тарнай, повідомляє ІА УНІАН.

Експерт зазначив, що в 2017 році країна зробила крок уперед у підвищенні бюджетної прозорості – 14%. Це дозволило піднятися в рейтингу відразу на 18 позицій. Індекс бюджетної прозорості оцінювався в 115 країнах. Україна знаходиться на позиціях, близьких до положення інших країн Східної Європи.

Для подальшого зростання необхідна працююча процедура корегування бюджету, механізм проведення незалежного аудиту Рахункової палати. Поліпшенню позицій сприятиме залучення громадськості й органів виконавчої влади до планування та виконання держбюджету.

Разом з тим, проміжний результат Україна досягла. Мінфін виконав намір увійти до ТОП-40 «прозорих» країн. За словами першого заступника міністра фінансів Оксани Маркаровой, за останні три роки в бюджетній сфері значно скоротилися зловживання, рівень корупції.

В Україні відновилася повна процедура розгляду бюджету, що поліпшило процес прийняття головного фінансового документа. Два роки бюджет вчасно надходить на розгляд і приймається парламентом.

Ще один фактор, який сприяв поліпшенню позицій, – перехід порталу E-Data з тестового режиму в промислову експлуатацію. Щодня послугами сервісу користуються близько 20 тис. користувачів. Сумарно через E-Data пройшло 74,5 млн транзакцій.

Оксана Маркарова підкреслила, що система працює в режимі 24/7, а на порталі зареєструвалися 93% розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, якщо судити за обсягами платежів. У сегменті держпідприємств показник наближається до абсолютного – реєстрацію пройшли 99,3% юросіб.

Наступний крок – повністю відкритий бюджет з усіма даними про доходи, фінансування та запозичення.

Сподобалося?

0

Читайте також

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.