Українців оштрафують за несвоєчасну оплату коммунальних послуг

01 травня 2019

В Україні з 1 травня вводиться нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Її розмір складе 0,01% від суми заборгованості споживача за кожен день з моменту початку прострочення.

При цьому обмеження по загальній сумі пені становить 100% від розміру заборгованості – це означає, що в разі, якщо споживач не заплатить в строк за комунальні послуги, і не буде оплачувати ці послуги й надалі, пеня буде нараховуватися доти, поки не досягне суми його боргу, але й не перевищить її. У той же час у постачальників послуг є право не чекати нарахування таких сум, а просто припинити постачати послуги вже через 30 днів після винесення попередження споживачеві, якщо той, в свою чергу, не внесе оплату протягом цього терміну.

Українцям нагадують – уникнути нарахування пені можна, оплачуючи послуги до 20 числа щомісяця. А безпосередньо нарахування пені буде здійснюватися в перший робочий день після 20 числа чергового місяця.

Передбачено й причини, за якими пеня нараховуватися не буде. Серед них затримка виплати субсидії державою, затримка виплати заробітної плати, підтверджена документально, і випадки, коли споживач не проживав в будинку в момент виникнення прострочення.

Нагадаємо також про зниження тарифу на оплату за газ в Україні – з 1 травня вартість тисячі кубометрів газу знижена до 8 247 гривень. Прем'єр-міністр України раніше заявив, що не бачить причин для підвищення тарифів і натякнув про можливу відставку глави НАК Нафтогаз в разі, якщо компанія не вживе заходів для зниження ціни на газ для населення. Тепер ціна на газ для громадян не буде підвищуватися, у разі якщо його ринкова вартість перевищить визначений урядом рівень. При цьому в разі зниження ринкової ціни газу нижче встановленого урядом рівня, для населення тариф також буде зменшуватися.

Сподобалося?

0

Читайте також

09 жовтня 2019

Нацбанк України опублікував черговий інфляційний звіт, в якому відобразив зниження співвідношення держборгу країни і ВВП на 1% в кінці березня 2019 року.

09 жовтня 2019

Шановні учасники та відвідувачі нашого порталу! Ми раді оголосити підсумки акції, що проходила на нашому сайті в період з 6 червня по 30 серпня 2018 р., і назвати, нарешті, переможців, яким дістануться новенькі Apple iPhone X, Apple Watch і AirPods.

09 жовтня 2019

Протягом двох років Україна може втратити до $1 млрд золотовалютних запасів, і до кінця 2019 року показник досягне $17,8 млрд. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.