В кінці квітня річна інфляція в країні показала уповільнення до 2,1%

14 травня 2020

Держстат опублікував дані по рівню інфляції за квітень, а також зазначив, що подорожчало або подешевшало в Україні за місяць. Так в порівнянні з березнем ціни піднялися приблизно на 0,8%. При цьому інфляція в річному вимірі знизилася - до 2,1% по відношенню до рівня інфляції в квітні 2019 р.

Найбільш відчутний стрибок зростання цін припав на гречану крупу (+ 18%), а також фрукти (+ 12,8%). Зростання цін на цукор, яйця, свинину і овочі, макаронні вироби і рис, яловичину, рибні продукти і рибу склав від 1,1 до 9,4%. В цілому продукти харчування і безалкогольні напої в Україні подорожчали на 2,1%, оскільки деякі продукти, навпаки, подешевшали, як, наприклад, сало (-1,3%) і м'ясо птиці (-2,6%).

Істотно знизилася вартість комунальних послуг. Так, наприклад, гаряча вода подешевшала на 5,3%, а газ на 11,9%. Фармацевтична сфера другий місяць поспіль показує зростання цін - в квітні воно склало 2,9%.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів оновив свій макропрогноз на 2020 рік. Якщо раніше він прогнозував зростання річної інфляції до 8,7%, то тепер передбачає, що за рік вона досягне позначки в 11,6%. Крім того прогнозують падіння ВВП до 4,8%, експорту на 5,5%, імпорту на 10%. Безробіття за прогнозами міністрів підвищиться до 9,4%, середня зарплата знизиться, як мінімум на 4,5%.

Сподобалося?

1

Читайте також

17 квітня 2020

ПФУ підтвердив, що завдяки прийнятому Кабміном рішенню, пенсіонери дійсно отримають у квітні виплату до своєї пенсії в розмірі 1 тис. грн. Виплата стане можлива відразу після внесення поправок до бюджету країни і виділення коштів.

17 квітня 2020

Через карантин українці змушені залишатися вдома і скорочувати витрати, що миттєво позначилося на рівні оплати комунальних послуг. Уже сьогодні борг громадян обчислюється в мільярдах, а в квітні ситуація, за прогнозами експертів, тільки погіршиться, оскільки карантин 24 квітня, найімовірніше, буде продовжений.

14 травня 2020

Карантин в Україні був офіційно продовжений до 22 травня, однак, уряд ввів ряд пом'якшень карантинних заходів, в зв'язку з чим, багато українців змогли відновити роботу вже після 11 травня.

Коментарі

Залишити
Коментарі відсутні, ваш буде першим.